***Обучение за доброволни консултанти по кърмене в София***

  • 20 144
  • 430
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 809
 Честито на новите консултанти  Grinning
 Аз до януари ще съм направила изискуемия стаж от 9 месеца и ще мога също да се включа в следващата група Grinning

# 391
  • Мнения: 11 304
Хм.. да взема и аз да вдигна ръка плахо за следващото обучение, ли  newsm78 Въпреки че предполагам, при наплив ще се предпочитат кандидатки не-от-София... в страната положението е по-безпросветно и има по-голяма нужда от тях, струва ми се.

Между другото, новоизпечените консултантки как ще практикуват, като изключим сред кръга от познатите им - което те, предполагам, и досега са правили?

# 392
  • София
  • Мнения: 897
Чак сега виждам темата.
Не кърмещи вече приемате ли?
Стаж имам веднъж около 9 месеца, втори път 3години и 9 месеца.

# 393
  • Мнения: 1 328
Аз пък искам най-искрено и от сърце да благодаря на всички - Хриси, Снежето, Асинка и Д-р Попиванова за всичко, което направиха за нас.
  bouquet

# 394
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е нужно човек да е в активна кърмаческа фаза, за да участва в обучението Peace Важното е да е кърмил, да продължава да го интересува дълбоко темата и да има желание да се занимава активно с майки.

Би било хубаво да има повече момичета от градове, различни от София и се надявам да е така - пътуването е трудничко за осъществяване редовно и понякога в хода на обучението се губи подкрепата на семейството, но си заслужава да се опита, за когото е възможно.

Момичетата, които завършват обучението, действат по различни начини - чрез познати, познати на познати Laughing, във форумите, отделно разпределяме обажданията от кабинета, когато се налага домашно посещение, като пренасочваме към този, който е най-близо до дадената майка.

Все още имаме доста квартали, които остават непокрити - Гео Милев (Параходче, това е за теб Heart Eyes), Сухата река, Хаджи Димитър, Люлин, Надежда, Обеля... Не че не ходим там, когато се налага, но би било хубаво да има и някой по-наблизо, който да може да поема тамошните майки по-удобно и без да пътува през половин София за целта.

Мерка, няма от Бургас, душа - само на теб ти прехвърляме, като се обади някой (последно една баба звъня тази седмица и й дадох телефона ти). Вашата акушерка там се обажда редовно да пита няма ли да ви направим обучение на местна почва, имала няколко момичета предвид(?), а наскоро и някой друг звъня да пита за Бургас как може да стане обучение... така че интерес има, поне от немедицинските среди, пък то ще си покаже какво може да се направи.

# 395
  • Мнения: 4 242
На мен не ми тежат обажданията никак. Но хубаво би било да има кой да иде на място ако се налага. На мен ми е трудно с децата да се организирам, (а и финансово ме затруднява напоследък). Така че насочвай спокойно да звънят  Hug

# 396
  • Мнения: 3 926
Мери, ние сменяме квартира, душа и пътуването отпадна Confused Но захванем ли път към Бургас, непременно ще се обадя Hug
Аз имам предвид за следващото обучение една-две люлински госпожи Wink Ама ще ги вербувам аз Sunglasses Тъкмо днес навивах едната Wink

# 397
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте мами Simple Smile Аз се интересувам от това обучение, само се притеснявам дали в последствие ще успявам да се отзова при създал се проблем. Моят стаж е 5г. 8м. Mr. Green Живея в София, кв. Захарна фабрика.Но все пак ще се радвам да съм от полза...

# 398
  • Мнения: 543
Изключително много се израдвах на стажа на Светлана 79!
Евала! Много яко!

# 399
  • Мнения: 543
Аз пък искам най-искрено и от сърце да благодаря на всички - Хриси, Снежето, Асинка и Д-р Попиванова за всичко, което направиха за нас.
  bouquet
И аз така!  Hug

# 400
  • Мнения: 1 735
Има ли или няма несъвместимост на "Майки подкрепят майки"  с "Ла Лече Лига"?
Т.е., възможно ли е да съм член на Ла Лече и в същото време да бъда доброволна консултантка по кърмене?

П.П: Искрено се надявам 2-те организации да се подкрепят една друга, тъй като каузата за която се борят е невероятна и има нужда от много сплотеност и подкрепа.  Praynig

# 401
  • Мнения: 3 926
Аз съм член на ЛЛЛ Peace Но със сигурност ще е по-трудно за съвместяване това да си ЛЛЛ лидер и доброволен консултант към НКК Peace Надявам се Хедра да се включи и да обясни подробно разликите в методите на работа, защото е била от двете страни.
Двете организации няма как да не се подкрепят Peace Все пак хора трябват в цяла България и е много по-лесно да се довериш на опита на познат (от която и да е структура за помощ от майки за майки) Peace

# 402
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В началото на темата сме обяснили поради какви причини не изглежда много практично да се съвместяват двете обучения.

Всяка от двете организации предлага обучение и акредитация на доброволните консултанти за работа с майки, така че просто избирате едно от двете и действате. Особена разлика в работата няма - единствената по-съществена разлика е, че Майки подкрепят майки не изисква провеждане на месечни срещи и работа в група (макар че който иска, може да се занимава с тези неща), докато за ЛЛЛ поддържането на група това е едно от първичните задължения на лидерите.

Разликите са повече в начините на обучение. Майки подкрепят майки не предлага дистанционно обучение за момента (и не се очаква скоро да има такава опция) и обучението трае определен брой пъти (6 лекции, по една на месец, когато е в София и се провежда редовно всеки месец) и е изцяло на български, както и предлага практически занятия и наблюдение на майки в болница. ЛЛЛ-обучението отнема различно дълго време и изисква сравнително прилично владеене на чужд език (поне засега), а наблюденията се осъществяват основно в ЛЛЛ-групата на местата, където такава има създадена.

Ако на някой му се чете какви са разликите между двете неща, може да се порови да почете ето тук, има добро сравнение (на английски) на работата на peer councellor и LLLeader - отивате на стр.13 в книгата:
http://www.google.com/books?id=1f9YyQ9oalgC&printsec=frontco … mp;q=&f=false
Някои от нещата са по-различни на бг-почва, напр. това, че и за peer councellor, и за ЛЛЛ в момента се изискват 9 месеца личен стаж и че peer councellor също са на разположение когато на тях им е удобно, а не в определено време, както и че peer councellor у нас на места имат директен контакт с лекар и работят съвместно, но останалите неща са горе-долу отговарящи на ситуацията тук.

# 403
  • Мнения: 2 614
В началото на темата сме обяснили поради какви причини не изглежда много практично да се съвместяват двете обучения.

Всяка от двете организации предлага обучение и акредитация на доброволните консултанти за работа с майки, така че просто избирате едно от двете и действате. Особена разлика в работата няма - единствената по-съществена разлика е, че Майки подкрепят майки не изисква провеждане на месечни срещи и работа в група (макар че който иска, може да се занимава с тези неща), докато за ЛЛЛ поддържането на група това е едно от първичните задължения на лидерите.

Разликите са повече в начините на обучение. Майки подкрепят майки не предлага дистанционно обучение за момента (и не се очаква скоро да има такава опция) и обучението трае определен брой пъти (6 лекции, по една на месец, когато е в София и се провежда редовно всеки месец) и е изцяло на български, както и предлага практически занятия и наблюдение на майки в болница. ЛЛЛ-обучението отнема различно дълго време и изисква сравнително прилично владеене на чужд език (поне засега), а наблюденията се осъществяват основно в ЛЛЛ-групата на местата, където такава има създадена.

Ако на някой му се чете какви са разликите между двете неща, може да се порови да почете ето тук, има добро сравнение (на английски) на работата на peer councellor и LLLeader - отивате на стр.13 в книгата:
http://www.google.com/books?id=1f9YyQ9oalgC&printsec=frontco … mp;q=&f=false
Някои от нещата са по-различни на бг-почва, напр. това, че и за peer councellor, и за ЛЛЛ в момента се изискват 9 месеца личен стаж и че peer councellor също са на разположение когато на тях им е удобно, а не в определено време, както и че peer councellor у нас на места имат директен контакт с лекар и работят съвместно, но останалите неща са горе-долу отговарящи на ситуацията тук.

Хедра, за какви наблюдения става дума? За болници ли? Това задължително ли е при акредетация като консултант към Алианса?

# 404
  • Мнения: 2 631
ЛЛЛ-обучението отнема различно дълго време и изисква сравнително прилично владеене на чужд език (поне засега)...

Хедра, а после след като приключи при вас този период от 6 месеца как консултантите четат допълнителна информация, след като на БГ почти липсва таква, нали не остават само с тези си знания..мисълта ми е, че чуждият език си е доста задължителен за такова обучение, независимо към къде  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт