ТЪРСИМ КРЪВОДАРИТЕЛ С КРЪВНА ГРУПА 0 ОТРИЦАТЕЛНА

  • 7 603
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 585
Провери ли как стои въпросът с преболедувалите вирусен хепатит тип А?
Той е най-лекият. Моя позната каза, че трябва да се направи някакво изследване на кръв,
и след него да се каже дали може да дарява кръв. Но какво е това изследване?

# 46
  • София
  • Мнения: 4 867
0- съм, но съм бременна в осмия месец със съпътстваща желязодефицитна анемия. При това положение дали ще ме приемат за кръводарител?

# 47
  • Мнения: 1 089
0- съм, но съм бременна в осмия месец със съпътстваща желязодефицитна анемия. При това положение дали ще ме приемат за кръводарител?
Естествено, че не! Между другото трябва да знаете, че можете да дарявате кръв веднъж годишно, понякога се допуска и два пъти годишно, но обикновено за редовен кръводарител.

# 48
  • Мнения: 3 760
Значи ако наистина няма проблем след хепатита (при мен изкаран преди 7 години) ме бройте за другата седмица!
Има само едно проблемче - според съпружието загубата на половин литър кръв ще ме докара до припадък  newsm78 но съм склонна да рискувам  Laughing

# 49
  • Мнения: 907
Мъни, колко кила си Simple Smile Защото от много слаби хора по принцип май не взимат кръв. За съжаление нямам представа по колко кръв взимат.

Изкаран Хепатит А не е проблем, другите са проблем. Също така не може жената да дарява кръв докато е неразположена.
По принцип мисля, че се изследва дали е в добро здраве човека, който иска да дари кръв (може би кръвните показатели се изследват newsm78)

Янита, скъпа, много мило от твоя страна, но дори не трябва и да си помисляш за кръводаряване Simple Smile Трябва ти за друго в момента кръвчицата Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 013
Да, наистина в цикъл не бива. Проверявах го специално при спешен случай. При нисък хемоглобин може да се получи прилошаване.
Иначе кръводаряването е много полезно за организма.

# 51
  • Мнения: 4 651
Значи ако наистина няма проблем след хепатита (при мен изкаран преди 7 години) ме бройте за другата седмица!
Има само едно проблемче - според съпружието загубата на половин литър кръв ще ме докара до припадък  newsm78 но съм склонна да рискувам  Laughing

Провери ли как стои въпросът с преболедувалите вирусен хепатит тип А?
Той е най-лекият. Моя позната каза, че трябва да се направи някакво изследване на кръв,
и след него да се каже дали може да дарява кръв. Но какво е това изследване?

Изкаран Хепатит А не е проблем, .........

Не е вярно, че можеш да кръводаряваш след прекаран хепатит. А, Б, Ц какъвто и да е, не можеш да кръводаряваш до живот!


Мъни, колко кила си Simple Smile Защото от много слаби хора по принцип май не взимат кръв. За съжаление нямам представа по колко кръв взимат.

Има някаква норма за кг, под които не вземат, дори това да ти е нормалното тегло, мисля 45, но не съм сигурна.
Вземат винаги 450 мл.

# 52
  • Мнения: 907
Странно, днес уж питаха специално доктора за хепатита и ми казаха, че може newsm78 Ох, ще трябва пак да проверя. f(x), благодаря за уточненията!

# 53
  • Мнения: 1 089
Хепатит А не хронифицира и затова може.

# 54
  • Мнения: 426
След хепатит А не може.Аз съм боледувала и го пише в епикризата.

# 55
  • Мнения: 693
Мъжът ми е О- , готов е да помогне! Ако се наложи пиши на лични  Hug

# 56
  • Мнения: 2 467
Здравейте,
Първо да благодаря на всички отзовали се   bouquet и един голям поклон!

Второ - радвам се, че съм част от форума Бг-мамма! Радвам се, че е пълен с добронамерени, отзивчиви и сърдечни хора! Радвам се, че имам всекидневен шанс да контактувам с тези хора! Радвам се че ви има всички Вас   bouquet

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 06:06 от Jes

# 57
  • Мнения: 984
Ако пак се наложи да се търсят дарители свиркайте  Peace Записвам се за темата и ще следя /0- съм/. Преди време съм кръводарявала и после припаднах, но ще се пробвам пак ако се наложи  Hug

# 58
  • Мнения: 907
Мая, благодаря! Ще те имаме предвид - в много краен случай Hug

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Значи ако наистина няма проблем след хепатита (при мен изкаран преди 7 години) ме бройте за другата седмица!
Има само едно проблемче - според съпружието загубата на половин литър кръв ще ме докара до припадък  newsm78 но съм склонна да рискувам  Laughing

Провери ли как стои въпросът с преболедувалите вирусен хепатит тип А?
Той е най-лекият. Моя позната каза, че трябва да се направи някакво изследване на кръв,
и след него да се каже дали може да дарява кръв. Но какво е това изследване?

Изкаран Хепатит А не е проблем, .........

Не е вярно, че можеш да кръводаряваш след прекаран хепатит. А, Б, Ц какъвто и да е, не можеш да кръводаряваш до живот!


Мъни, колко кила си Simple Smile Защото от много слаби хора по принцип май не взимат кръв. За съжаление нямам представа по колко кръв взимат.

Има някаква норма за кг, под които не вземат, дори това да ти е нормалното тегло, мисля 45, но не съм сигурна.
Вземат винаги 450 мл.

Попълва се един формуляр в който подробно се отговаря дали си боледувал от много широк кръг от болести. Подписва се декларация за съгласие.
Относно хепатита има въпрос - дали е прекаран и дали си бил в контакт. Аз не съм боледувала, нито съм била в контакт, може би и заради това нищо не ми казаха, нито пък ме попитаха. Вероятно ако имаше индикации, щяха да кажат нещо или да ме върнат - не зная.
Относно килограми - никой не ме е питал колко килограма съм, нито има такъв въпрос. Слаба съм, но нищо не казаха, само настояха да полежа по-дълго време. Относно месечен цикъл - изобщо никой не ме е питал, нито го имаше във въпросника.
Може да се кръводарява след два месеца - попитах за това. Мл. са толкова - 450. Дават на всички кръводарители по една торбичка със сокчета, русенско варено и шоколади.
Всички бяха много любезни и внимателни! Знаят за Димитър също така и че кръвта е за него.

Общи условия

Активация на акаунт