Плодове и чай с мед - 31 част

  • 16 019
  • 255
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 999
Добро утро на всички  Hug

Започвам деня с плодов чай с мед - звучи обещаващо  Mr. Green
Сигурна за ... ?!?  Blush

 Embarassed Миранди мила, мислих че си прескочила успешно първия плодов ден и ти писах, че съм сигурна, че ще успееш, да прескочиш първите няй-трудни дни. Голяма съм шматка, но въпреки нелепата грешка съм сигурна, че почнеш ли минеш ли първия труден ден си стигнала до края на плодуването.   bouquet
моля прости ми за недоразумението от моя страна.   bouquet

# 226
  • Мнения: 8 472
Имаше време , когато за 10 дни гладуване свалях по 7 кила.
А сега същите свалям за 20 дни, не е честно това, но имаме ли избор?
Наистина това е най-бързата диета и с подходящо захранване не се качва после или се връща най-много килограм.
Миранди ,поздравления за началото! Утре ще е по-лесно!  bouquet
Миленски76, аз в последно време си бях трансформирала тоя режим, че и бананки са хапвах Mr. Green, та затова явно не свалях много.
Сега минавам на твърд режим, само кафето още не съм махнала,а ми се иска. Не знам какво става с мен, преди не бях такъв кафепиец, сега съм направо пристрастена. Знам, че по едно може, ама моето доста голямо, май не е добре. Embarassed

# 227
  • Мнения: 45
Ох, момичета не съм влизала отдавна, ама голям зор беше еййй...изтраях до 13 и край. В неделя приключих със захранването. 10 дни ябълки и чай и накрая само -4кг. Ще откача, ама поне коремчето понамаля  и кожата на лицето стана по-свежа (щом и заядливите колежки на работа го забелязаха, а те трудно правят комплименти). Днес си взех зеле и моркови и почвам яко на салати и плодове. Пък лятото пак ще плодувам, като стане по-голям избора на плодове, че сега ябълки не искам да поглеждам.
На плодуващите успех. Ще ви хвърлям отвреме навреме по едно око  Heart Eyes

# 228
  • Мнения: 79
Здравейте момичета!!! Аз съм съвсем нова тук, но не съм нова в плодуването - правя го от 2004-та година насам и обикновено правя по едно 20 дневно гладуване + 10 захранване всяка година. Свалям-качвам, свалям-качвам... Когато го направих за първи път май започнах от 74кг, но за няколко години станах 80 че и 85-6 сега... Омръзна ми да се боря с тези килограми... Аз вече почти нямам надежда че някога ще стигна до желаните килограми, даже май все повече се отдалечавам от тях, но поне знам, че ще сваля временно 8-9 кг, вместо да продължавам да качвам...

Първите пъти гладуването като че ли ми беше по-лесно, защото бях мотивирана да докажа, че мога да го направя. Но сега този стимул вече го няма и ми е много трудно да издържам психически около и след 10-тия ден. Всъщност днес ми е 11-ти ден, но ми е ужасно трудно и не съм много сигурна че ще устискам до 20-тия ден. Затова реших да пиша тук. Всъщност влязох в БГ Мама за да гледам снимките на манджи в готварската секция...  Embarassed Embarassed Embarassed Мазохизъм, знам, но плакна очите и си мисля какво ще хапвам след като приключа  Sad По принцип съм много стриктна и не съгрешавам, колкото и да ми е трудно, но от вчера май съм на ръба да го направя... С триста зора се удържам, защото го правя не само за отслабване, а и да си прочистя организма. Стигнала съм до тук - не искам да съсипя всичко. Много се зарадвах като видях темата и групичката ви - дано споделяйки с вас успея да го избутам някак си...

Можете да ме включите в списъка ако искате - започнах на 11/09 с 86.3кг, вчера сутринта бях 79.7кг - 6.6кг
От всичките тези гладувания толкова ми е писнало от чайовете с мед, че това гладуване сигурно съм изпила не повече от 3 чая. Вместо това пия вода с мед от време на време - когато усещам че имам нужда. Също така ям и много малко плодове - в началото бях на 3-4 мандаринки на ден, а сега вече не ми се дъвче и преглъща, та карам почти изцяло на фрешове... Вчера пих един фреш от моркови и два фреша от грейпфрут (по един грейпфрут за всеки). Вчера и днес ми е едно кисело-горчиво в устата, иска ми се да повърна... Ужасно е... А и имам обрив - при мен си е редовно - обикновено се появява след първата седмица и ужасно сърби. Купих си домати и ще трябва да реша дали ще пробвам да ги ям, или ще си направя фреш. Това лято ходих на консултация при др Емилова и ми казаха (аз си знаех де, но те потвърдиха) че мога да пия фрешове от плодове и зеленчуци, като някои - като морковите например - мога да ги смесвам с плодовете. Сигурно ще си направя фреш от домати и краставици, може и малко зелена чушка да сложа - става течна салата  Crazy Тъй като пия тези зеленчукови фрешове, не пия картофено-морковения бульон, който е за след 10-тия ден.

Ох, спирам сега, че много дълго стана и не искам да ви отегча с първия постинг   Blush

Ще пиша пак да споделя как се справям, продължавайте да пишете и вие, че да се вдъхновяваме една друга.

Поздрави на всички   bouquet  bouquet  bouquet 

# 229
  • Мнения: 3 695
Привет и от мен, момичета!  Hug
Скоро ще се включа в плодуването и аз!  Peace
Успех на всички!   bouquet

# 230
  • Мнения: 79
Аз пак се включвам - за кратко този път.
Днес сутринта се премерих и съм 78.7 –> - 1кг от вчера, общо - 7.6кг
Обикновено по това време на плодуването свалям по 500-600гр на ден, та сега съм много доволна като видях това. Ще ме държи мотивирана... поне до утре  Crazy Предполагам че резултата се дължи на малкото плодове и мед, които приемам.

А вие как я карате?

 Hug

# 231
  • Мнения: 2 999
Аз пак се включвам - за кратко този път.
Днес сутринта се премерих и съм 78.7 –> - 1кг от вчера, общо - 7.6кг
Обикновено по това време на плодуването свалям по 500-600гр на ден, та сега съм много доволна като видях това. Ще ме държи мотивирана... поне до утре  Crazy Предполагам че резултата се дължи на малкото плодове и мед, които приемам.

А вие как я карате?

 Hug



Здравей Мъфин и добре дошла сред нас   bouquet
много внимателно прочетох това, което пишеш и доста отчайващо звучиш и сигурно ти е много трудно да се бориш, отново и отново с килограмите. Тук сред нас определено ще се опитваме да те подкрепяме, а и ще ти е по-леко плодуването. Притеснителното за мен в разказа ти е, че след плодуването, отново връщаш килограмите които си махнала, а дори и трупаш нови  Sick
Хормонални проблеми ли имаш? или се връщаш към стария си стил на живот с безразборно хранене? какво ти каза емилова, като беше при нея лятото? надявам се въпросите ми не те притесняват   bouquet

# 232
здравейте сладурани   bouquet
при мен нещата почнаха да се пооправят Simple Smile
вече сам  -5кг след 10 ден.току що си направих бульона Simple Smileмммммммяяяяяяяямиииииииииии
останаха още 4дни и започвам захранването...
чувствам се отпаднала...вчера едвам изкарах 45мин във фитнеса  Cry Cry Cry
и после едвам се добрах до дивана...
иначе...шашкам колежките с белия си език...(знам че това е добър знак,т.е. изхвърлям яко токсини)
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
пожелавам ви лека вечер...АЗ СЪМ С ВАС...   bouquet  bouquet  bouquet

# 233
  • Мнения: 79

Здравей Мъфин и добре дошла сред нас   bouquet
много внимателно прочетох това, което пишеш и доста отчайващо звучиш и сигурно ти е много трудно да се бориш, отново и отново с килограмите. Тук сред нас определено ще се опитваме да те подкрепяме, а и ще ти е по-леко плодуването. Притеснителното за мен в разказа ти е, че след плодуването, отново връщаш килограмите които си махнала, а дори и трупаш нови  Sick
Хормонални проблеми ли имаш? или се връщаш към стария си стил на живот с безразборно хранене? какво ти каза емилова, като беше при нея лятото? надявам се въпросите ми не те притесняват   bouquet


Благодаря за милото посрещане, Сладурке   bouquet
Днес не съм чак толкова отчаяна, колкото бях вчера. Общо взето денят ми мина бързо и сравнително лесно. Дано не изпадам скоро в такава г(л)адна криза  Blush

На въпросите ти - не ме притесняват, напротив.
За хормоните - това лято се изследвах и са в норма, няма нищо притесняващо. Но антителата на щитовидната ми жлеза са леко над нормата, което по принцип е сигнал за Хашимото. Но на ултразвук е общо взето ок и няма структурата типична за Хашимото. Също така от години имам нередовен цикъл. Преди няколко години ми казаха че съм имала ужасна поликистоза, а през последните две години всичко уж е ок и няма проблеми. Това лято трима лекаря ме гледаха и казаха, че няма кисти. А цикълът ми си е нередовен - 35-45 дена. И това съчетано с добрите хормонални изследвания доста ме озадачава. Иди че разбери имам ли хормонални проблеми или не... А също и пълнеенето...

Признавам си без бой, че 1-2 месеца след гладуването започвам да се връщам към предишното си хранене, а това също е от огромно значение. Но не ям големи количества. Повечето хора около мен ядат много повече и не пълнеят, а аз каквото хапна се лепи... Спряла съм да пържа, както и консумацията на много мазни храни, но тук изкушенията са наистина много. Като дойдохме да живеем тук качих едно 5 кг за отрицателно време, и после постепенно още малко. Та това донякъде е обяснение. Но Емилова и лекарят, който ме гледа при нея, бяха доста учудени че имам толкова дълги гладувания и няколко по-къси, и че не съм се справила с теглото до сега. Още една грешка е, че не правя ежеседмично един ден разтоварване. Докторите ми препоръчаха не само да правя тях, но и лунните. Не или/или а и ежеседмичните, и лунните - при положение че толкова трудно свалям и задържам сваленото. Ще пробвам, но не знам...

Ох, сега ми минават някакви мисли за Дюкан, макар, че знам колко е нездравословна... Просто искам да опитам нещо друго вече... Ще видим.

Иначе днес за закуска хапнах едно малко доматче - имаше учудващо добър вкус, като се има предвид че е посред зима. За обяд пих фреш от домат, краставица и малко зелена чушка - блаженство   chef За вечеря - бели стафиди. Поради часовата разлика и факта че се меря само сутрин, утре ще кажа какво показва кантара в началото на ден 12-ти.

Поздрави  Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте, Плодчета! Hug
Вчера приключих успешно 20-дневното гладуване!!! newsm44 Започвам захранването!!!
Мнммммммм, че сладко морковче! Mr. Green

muffin   welcome   Защо не пробваш след захранването "Разделно хранене"?Най-подходящо е след този режим, за да не се върнеш към старите си навици и съответно да върнеш свалените кг.Успех, каквото и да решиш!Ние те подкрепяме! newsm10 

green_ice , нормално е да нямаш сили за тежки тренировки по време на гладуването.Не се презорвай!Има време за стягане.

tini-mini , хайде, скачай при нас!

# 235
  • Мнения: 2 999
Здравейте плодоранки   bouquet
Миленски браво на теб и успешно захранване ти желая  Hug

Мъфин, разбирам напълно - най-добрия вариант след плодуване е РХ ето ти и линка, където можеш да научиш повече инфо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364007.0

Според мен е добре да се опиташ да овладееш крайностите, които изпадаш - глад и после много ядене. Нали знаеш че така се стига до едно не приятно заболяване, което причинява и проблемите с цикъла, особено след като няма проблем с хормоните. В противен случай глада в твоя случай вместо да ти е приятел е твой враг, защото организма започва да се запасява за следващия глад на който ще го подложиш.
Обичам поговорката - "Проблемите са само в нашите глави" - така че съм сигурна, че ако силно поискаш можеш да постигнеш чудеса   bouquet Опитай се да премахнеш полуфабрикатите, защото зад тях се крият много калории, за които дори не подозираш.Предполагам че там си купуваш органични зеленчуци и месо - много е важно - особено като знам колко от моите приятели напълняха само от антибиотиците, които има в храната. Опитай се да не мислиш за това колко другите ядат и как не пълнеят, а на теб всичко ти се лепи имай положителна настройка към себе си и нещата ще бъдат различни. От стрес и недоспиване също е доказан, че се пълнее и се отваря апетит, началния стадии на Хошимото също подпомага обострянето на неконтролируемия глад.
Надявам се да не съм те обидила с откровеността си. Желая ти успех  каквото и да решиш и както и да решиш да се храниш  bouquet

Момичета желая ви многоооо винуси на кантара  bouquet

# 236
  • Мнения: 43
Здравейте момичета!
От утре и аз минавам на тази диета - заредих се с много плодове и чай. До сега изкарах 10 дни на японската диета, свалих 3 килограма, но повече не мърдам от 5тия ден, а и ми омръзна, така че реших малко да променя. Имам да свалям 5-6 килограма и се надявам с тази диета да ги стопя. Нещо апетита ми се губи напоследък, да се надявам, че ще е така и за вбъдеще.
Успех на всички:)

# 237
  • Мнения: 8 472
само да кажа ,че съм тук и продължавам - вече четвърти ден
нямам време да пиша, но ви чета  bouquet

# 238
  • Мнения: 79
Миленски и Сладурска - благодаря за предложението за Разделно Хранене. Ще опитам след захранването да го спазвам - по принцип съм запозната с идеята, но ще прочета повече да се мотивирам.

Сладурска, благодаря ти за откровеността   bouquet - точно от това имам нужда - някой да ме държи под око и да ме вкара в правия път. Аз всички тези неща дето си ги казала ги знам, но е друго някой друг да ти го каже и да ти помогне да се контролираш.

Толкова се радвам, че открих тази група - до сега не е имало с кого да говоря на тази тема.

Успех на всички плодували, плодуващи и планиращи да плодуват скоро  Peace

Днес ми беше 12-ти ден, сутринта бях минус само 200 грама, но се очакваше след вчерашния - 1кг.
Утре - ден 13ти - вижда му се края newsm44

# 239
  • Мнения: 2 999
Добро утро плодоранки  newsm51

Влизам на бързо да ви пожелая много хубав ден с много минуси на кантара  Hug

Миранди   bouquet

Плодоранки и късмет  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт