Машина за хляб - 13 част

  • 86 139
  • 997
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 4 141
Не ми е пукнат, а отгоре е като на бучки и едвам стига , като височина половината форма или както там се казва. Ползвам маята на доктора и досега без проблем е ставало хлебчето .

# 661
  • Мнения: 11 747
Това, дето отгоре е като на бучки ме учудва  Thinking Не виждам причина, няма начин тестото да не е размесено добре, пък от какво ще станат бучки, не знам...
Това, че не изпълва формата, предполагам дозата е достатъчно голяма.... Всъщност, за да ти кажа нещо повече трябва да видя конкретната рецепта, точно това, което си сложила и на каква програма си пуснала.

# 662
  • София
  • Мнения: 4 141
Сега по спомен:
2с.л олио
325 мл. айран
2 ч. л. сол
2с.л. захар
600 гр. брашно
и 1 и ½ малки мерителни лъжички (от машината ползвам) суха мая.

Проблема ми е следния, че досега когато съм правила бял хляб винаги съм го правила по тази рецепта и е ставал много добре даже някъде тук във форума се оплаквах, че страшно много бухва и се налага да го пускам още 10 мин. да се доизпече.
Нямам на идея какво става и каква може да е причината за да е „рошав” и да не бухва достатъчно. Довечера стига все още да е цял ще го снимам за да видите точно за какво става на въпрос. Маята си е в срок на годност, освен да пробвам с жива.

# 663
  • Мнения: 411
Сега по спомен:
2с.л олио
325 мл. айран
2 ч. л. сол
2с.л. захар
600 гр. брашно
и 1 и ½ малки мерителни лъжички (от машината ползвам) суха мая.

Проблема ми е следния, че досега когато съм правила бял хляб винаги съм го правила по тази рецепта и е ставал много добре даже някъде тук във форума се оплаквах, че страшно много бухва и се налага да го пускам още 10 мин. да се доизпече.
Нямам на идея какво става и каква може да е причината за да е „рошав” и да не бухва достатъчно. Довечера стига все още да е цял ще го снимам за да видите точно за какво става на въпрос. Маята си е в срок на годност, освен да пробвам с жива.


скъпа малко ти е те4ността според мен,за маята не мога да ти кажа ниЩо 4е аз ползвам жива ,с нея никога нямам гафове

# 664
  • Мнения: 11 747
Ами, според мен с жива мая винаги бухва поне малко повече!  Peace  И все пак при теб не това е проблема, със суха също става!
Сбит ли беше хляба? Средината му? Сигурно не е довтасал, но защо.... Дали не е била кратка програмата? Колко дълга беше програмата?
Освен това, да не би да си сложила по- гъст айрян от друг път? Той е доста плътен и течността е по- малко, поглъща по- малко брашно и може да ти е дошло много и да е станало много твърдо, сбито тесто, което нормално да не може да втаса. Според мен обърни внимание, да не слагаш по- гъст айрян от друг път! Тестото да не става много твърдо?

# 665
  • Мнения: 214
Предполагам, че сте прави, че са му трябвали още 10-15 мин. А иначе , за бухване си изпълва цялата форма до ръба, а е за 1 кг.  Не знам, ако замеся за 1.5 кг. до къде ще стигне. Laughing   Най-интересното е, че на тази програма втасва поне 2 часа и е такъв, а със същото количество продукти и на бързата втасва за 1 час( със спираве от мен, че по програма са по-малко мин. ) и пак изглежда така.  newsm78

# 666
  • София
  • Мнения: 4 141
Ами, според мен с жива мая винаги бухва поне малко повече!  Peace  И все пак при теб не това е проблема, със суха също става!
Сбит ли беше хляба? Средината му? Сигурно не е довтасал, но защо.... Дали не е била кратка програмата? Колко дълга беше програмата?
Освен това, да не би да си сложила по- гъст айрян от друг път? Той е доста плътен и течността е по- малко, поглъща по- малко брашно и може да ти е дошло много и да е станало много твърдо, сбито тесто, което нормално да не може да втаса. Според мен обърни внимание, да не слагаш по- гъст айрян от друг път! Тестото да не става много твърдо?

Може да е било гъсто млякото за това не се бях сетила, до сега все съм ползвала 2%, а сега с 4,5%. Благодаря  newsm53

# 667
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Днес направих половин доза от тутманика на Милица от *Тоника*,рецептата е дадена от Лабрекс.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364378.0

# 668
  • Мнения: 459
Малеее max-mama изглежда невероятно.... Можеш ли да напишеш ти какво количество продукти сложи и на каква програма го прави. Благодаря предварително  Hug

# 669
  • Мнения: 411
забравих да се похваля,да знаете колко е хубаво да се прибереШ изморен след 12 4асов работен ден плиус 2 4аса за пътуване т.е. 14 4аса и в къЩи половинката да е омесил и опекъл
хляба.сложих те4ната 4аст от предния ден и му отмерих браШното и му оставих маята(жива) само да ги хвърли в маШината .е ...тя рецептата си е страхотна та няма греШка в нея.но все пак коп4ето е натиснато от половинката.благодаря му за топлия хляб сноЩи.

# 670
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Малеее max-mama изглежда невероятно.... Можеш ли да напишеш ти какво количество продукти сложи и на каква програма го прави. Благодаря предварително  Hug

Всичко наполовина,само олиото оставих 1 сл,маята-половин кубче жива,брашното-докато стане на топка тестото,може би около 500 гр.
Програмата е само месене,без втасване.След омесването разделих на две,разтеглих с ръце,намазах с масло и поръсих със сирене,завих на руло и усуках,в тавата,тогава втасва,маже се с жълтък и се пече.Много добре се получи,но следващият път мисля да пусна тестото с втасване,ей така,да видя резултата.

# 671
  • София
  • Мнения: 639
Ето и аз да се похваля с първия ми френски хляб http://www.snimka.bg/album.php?album_id=186824&pid=10120351 машината я имам от около три години, но си седеше така в кашона и  събираше прах  Embarassed но вече се ползва на пълна мощност  Mr. Green благодарение на вас  Hug

# 672
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ето и аз да се похваля с първия ми френски хляб http://www.snimka.bg/album.php?album_id=186824&pid=10120351 машината я имам от около три години, но си седеше така в кашона и  събираше прах  Embarassed но вече се ползва на пълна мощност  Mr. Green благодарение на вас  Hug

Малко срамежливо хлебче....,предполагам вкусничко.
Има доста рецепти из темата,експериментирай,опитвай и ще видиш как след няколко опита всичко ще е наред.Можеш и тесто да правиш,пък да печеш във печката(много често аз така правя). Peace

# 673
  • Мнения: 141
Момичета, днес направих втория си козунак.За разлика от първия стана невероятен.Целия на конци.Утре ще кача снимки.Не мога да не ви споделя, толкова се зарадвах, като малко дете на играчка.Не знам дали беше до късмет, но трябва да му хванем майсторлъка на това нещо.

# 674
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета, днес направих втория си козунак.За разлика от първия стана невероятен.Целия на конци.Утре ще кача снимки.Не мога да не ви споделя, толкова се зарадвах, като малко дете на играчка.Не знам дали беше до късмет, но трябва да му хванем майсторлъка на това нещо.

Чакаме снимки и рецептата да споделиш.И аз отдавна се каня на един козунак в машината и все не мога да се престраша.

Общи условия

Активация на акаунт