майчинство 2009 Разяснения

  • 60 525
  • 246
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 125
Уф, може ли сега някой на мен да ми разясни - аз съм в болничен за раждане от 29.12.2008 г.Означава ли това, че съм в заварено положение и ще получавам 12м. напред обезщетение в размер на 90%, а ще ми вземат за база 6 м. назад осигурителния стаж?Благодаря предварително!
Да,точно така е ,аз излизам болничен на 25 декември,за нас важи завареното положение,само не мога да разбера декември месец включва ли се към тези 6 месеца и трябва ли и за него да се плащат осигуривки.... Thinking

# 61
  • Мнения: 175
Ами мойта счетоводителка ми каза, че се включва - обаче друга счетка ми каза, че не се включва. Тотално се обърках вече ooooh!

# 62
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ами мойта счетоводителка ми каза, че се включва - обаче друга счетка ми каза, че не се включва. Тотално се обърках вече ooooh!
Не съм счетоводител, но НЕ се включва.

# 63
  • Мнения: 175
а за него трябва ли да внеса осигуровки тогава?

# 64
  • Мнения: 125
Ами мойта счетоводителка ми каза, че се включва - обаче друга счетка ми каза, че не се включва. Тотално се обърках вече ooooh!
Не съм счетоводител, но НЕ се включва.
Просто всеки казва различно и незнам какво да правя сега,тъй като се осигурявам на по-голяма заплата и работодателя ми каза,че докато не си платя осигуровката за декември неможел да ми пусне болничния,та незнам лъже ли ме или наистина трябва да я внесе..
Та така че май стана искам не искам,трябва да плащам иначе няма да ми внесе болничния Twisted Evil

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ами мойта счетоводителка ми каза, че се включва - обаче друга счетка ми каза, че не се включва. Тотално се обърках вече ooooh!
Не съм счетоводител, но НЕ се включва.
Просто всеки казва различно и незнам какво да правя сега,тъй като се осигурявам на по-голяма заплата и работодателя ми каза,че докато не си платя осигуровката за декември неможел да ми пусне болничния,та незнам лъже ли ме или наистина трябва да я внесе..
Та така че май стана искам не искам,трябва да плащам иначе няма да ми внесе болничния Twisted Evil

limon4e,декември не ти влиза в базата,но трябва да се платят осигуровките.Ако имаш неплатени осигуровки,няма да ти превеждат болнични.

Ако си искала да си ги спестиш,е трябвало да си пуснеш неплатен отпуск за декември.

# 66
  • Мнения: 125
Ясно ,това ме интересуваше,благодаря за информацията Simple Smile

# 67
  • Мнения: 387
Здравейте и от мен...айде и аз да внеса малко невежество...аз съм редовна студентка...какво да направя за да получавам майчинство...от НБУ ми казаха да отида в НОЙ и да си подам молба, пък от НОЙ по телефона ми казаха, че още не им е ясно със студените кво се прави...

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
lorini ,не е ясно със студентите какво се прави още.Ще получават 240 лв,но каква е процедурата....?Сигурно ще се изисква удостоверение от университета,молба по образец и се подават в НОИ.

Ще трябва да се изчака още,за да се установи реда.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Ами моята счетоводителка ми каза, че се включва - обаче друга счетка ми каза, че не се включва. Тотално се обърках вече ooooh!
Не съм счетоводител, но НЕ се включва.
Просто всеки казва различно и незнам какво да правя сега,тъй като се осигурявам на по-голяма заплата и работодателя ми каза,че докато не си платя осигуровката за декември неможел да ми пусне болничния,та незнам лъже ли ме или наистина трябва да я внесе..
Та така че май стана искам не искам,трябва да плащам иначе няма да ми внесе болничния Twisted Evil

limon4e,декември не ти влиза в базата,но трябва да се платят осигуровките.Ако имаш неплатени осигуровки,няма да ти превеждат болнични.

Ако си искала да си ги спестиш,е трябвало да си пуснеш неплатен отпуск за декември.


Аз искам да си спестя осигуровките за м.Март - ако взема болнични тогава ефекта няма ли да е същия както при неплатена отпуска?

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ами моята счетоводителка ми каза, че се включва - обаче друга счетка ми каза, че не се включва. Тотално се обърках вече ooooh!
Не съм счетоводител, но НЕ се включва.
Просто всеки казва различно и незнам какво да правя сега,тъй като се осигурявам на по-голяма заплата и работодателя ми каза,че докато не си платя осигуровката за декември неможел да ми пусне болничния,та незнам лъже ли ме или наистина трябва да я внесе..
Та така че май стана искам не искам,трябва да плащам иначе няма да ми внесе болничния Twisted Evil

limon4e,декември не ти влиза в базата,но трябва да се платят осигуровките.Ако имаш неплатени осигуровки,няма да ти превеждат болнични.

Ако си искала да си ги спестиш,е трябвало да си пуснеш неплатен отпуск за декември.


Аз искам да си спестя осигуровките за м.Март - ако взема болнични тогава ефекта няма ли да е същия както при неплатена отпуска?

Зависи от кога ще ви започва болничният за март.Ако примерно започва на 15 март,дължите осигуровки до 15 число.Ако не искате да плащате осигуровки,но не искате да пускате и неплатена,вземете болничен от 1 март.

Като през време на болничните и майчинството работодателя плаща здравна осигуровка /8,64 лв за 2008 г/,ако сте фиктивно назначени,може би имате уговорка да си я поемате вие.

# 71
  • Мнения: 125
Ами аз съм фиктивно назначена на работа и работодателят ми каза ,че като изляза болничен и майчинство трябва да плащам по 14 лв здравни осигуровки,не е ли много?

# 72
  • Мнения: 4 406
вероятно освен 8,64 лв- вноската, си е добавил цените на платежните и банкови преводи, по едно кафе за него и счетоводителката...но ти май нямаш как да спориш, щом той ти прави услуга, като те води на работа фиктивно

# 73
  • Мнения: 961
Alizarina, благодаря за информацията.   bouquet

# 74
  • Мнения: 22
здравейте и от мен.днес се сетих че и на мен 315-те дни ми изтекоха на 28.11.2008г.каква декларация трябва да подам и къде,може ли това да го свърши и счетоводителката,защото се сещам че тя ми каза че ще подава някаква декларация но не разбрах каква ще е...до колкото се сещам ми каза за отглеждане на дете до 2г.ама май тя не е същата за тези 410дни?

имам и още едно питане.мисля това лято да почна работа,малката ще е на 8мес и дали ще ми се плащат майчинските на 50%.разбрах че детето е на ясла ги спират напълно.но моята мома ще си е в нас....?

благодаря на всички

Общи условия

Активация на акаунт