Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 64

  • 38 114
  • 291
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 550
silrai, Дими, Дестини, Ванче, thedragonbg, violetblue, blueeye®,  Gushanka, благодаря за похвалите Hug

Дими, това за точната ръка се отнася по- скоро за теб Wink Много ме впечатли с тортата с Дядо Коледа, седнал в шейната. Виж за такова нещо нямам търпение Confused И АКК- та ти бяха много внушителни Hug

2в1, и аз да се присъединя към питането, какво е това от горе на тортата ти?

Албена, страхотна производителност и всички до една красиви  bouquet

barcela, много изпипана бутилка!

Simple Smile) Честит Рожден Ден! Да си здрава и много щастлива  bouquet

Dot, честит рожден ден на дъщеричката ти  bouquet! Много нежно Барби Heart Eyes

silrai, този заек е върха  bouquet И ушите му стърчат, страхотно  Hands Thumbsup

blueeye®, поздравления за медената къщичка и тортата Hug Много оригинално е така.

На тези от вас, които творят Новогодишни торти- успех Hug

# 166
  • Мнения: 1 491
Момичета, ето от мен една много набързо скалъпена тортичка от към изпълнение...



И въпреки бързането, пак намерих време да експериментирам  Twisted Evil

намазах с перлените боички на хартията преди шоколада -    

и как се получава след отлепянето на хартията -

# 167
  • Мнения: 8 242
Ух.. искам да пробвам малко шоколадово покритие Simple Smile Ама ме е шубе колко ще се намажа  Mr. Green
Можете ли да ми препоръчате марка шоколад?  Blush

# 168
  • Мнения: 2 185
Имам въпросче, дано се намери, кой да ми отговори посред нощите Бг време, дано влезе някоя от американските или канадските дами.
За първи път правих пандишпанов блат. Ползвах рецептата на Наталина ( добавих и какао). Всичко си беше прекрасно-белтъците ми станаха на твърд сняг, спазих абсолютно всичко, сместа изглеждаше прекрасно, не съм отваряла фурната изобщо- и накрая въобще не се надигна пустия му блат  Rolling Eyes . Нормално ли е това?  По принцип така ли се получава? Мога да го разрежа на 2 , но пак ще се получи супер малка тортичка, а все пак има 6 яйца вътре! То ясно, че ще пека още един, ама дали не бъркам някъде? Моля за съвет  Praynig

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 05:51 от Clairette

# 169
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Clairette лично мнение - сложи си една чаена лъжичка бакпулвер. Не знам каква ти е фурната но аз в БГ съм пекла пандишпан без набухвател и е ставал тук не мога да го докарам и за да не си късам нервите слагам бакпулвер.

# 170
  • Мнения: 413
Благодаря за пожеланията момичета    bouquet

Специално за Димитрина снимка със свещичката /само една сложих, че тридесет и ....свещички са множко за тортата/
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=294885&pid=9652081
има и снимка с разрез.

Бъни - познаваме ли се  newsm78, знаеш ми името  newsm78 Joy???
violetblue - моля те обясни как правиш това с перлените боички и шоколада около тортата, намислила съм скоро да пробвам по усет, не съм чела никъде още как се прави, може да сте обяснявали, но съм пропуснала.

Clairette - ето моя пандишпанов блат от вчерашната торта,
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=294885&pid=9652132
 направих го с 5 яйца, захар на око, 150 гр брашно и 1/2 бакплувер /иначе рискувах да не се надуе/. Пеках го незнам колко време на 160 градуса и като изключих фурната го оставих вътре, само лекоооооо открехнах вратата на фурната.

Силрай - супер зайче, страшна идея за детска торта. Въпрос - как закрепи ушите му  Simple Smile

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 01:40 от :-))

# 171
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Кларет, пандишпана не бухва Simple Smile, брашно, захар+жълтъци и белтъци, от кое да бухне? Държат го разбитите белтъци, колкото ти е сместа толкова дебел ще е блата. По принцип от това тесто правя само рула или ако ще е блат, не го режа, пека си един, после друг, защото не искам от тежестта на тестото да ми се смачка Confused ... Ако ще го режеш направи достатъчно смес и печи внимателно да не спадне белтъка ... Албена е специалистка по пандишпаните, дано се включи ... Ти печи междувременно  Twisted Evil ...

# 172
  • Мнения: 2 185
Благодаря на всички за съветите, най-вече на Рая  Hug . Отивам сед малко да правя втори опит с блатовете да видим какво ще се получи.

eli_c  как да не се вдигат я виж на:-)) блата как е бухнал...моя и наполовината на нейния не го докарва  Wink

# 173
  • Мнения: 224
Момичета, благодаря на всички за пожеланията и похвалите!
Дими, имам снимки с детайли, но чакам да ми ги пратят защото снимах с чужд апарат. Когато ги получа ще ги кача тук http://jamgant.multiply.com
Весели празници на всички!

# 174
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Кларетке Grinning, в тойзи блат има бакпулвер, т.е. тува вечИ нИ йе пандИшпан Grinning!
Пандишпана е яйца, брашно, захар.
Това е, миии блат Simple Smile. С големи мехури вътре. Бухнал Grinning. Нищо лошо няма в него, но пандишпана е със ситна, фина структура, като фин дунапрен  Grinning. Това се търси в белтъченото тесто. Иначе слагай бакпулвер и ще расте, къде ще иде Simple Smile.

# 175
  • Мнения: 2 185
Сложих, сложих и сега като се е разбухнал във фурната  ooooh! ...сега ще се чудя как да го удържам да не прелее  Laughing

# 176
  • Мнения: 818
До момичетата правили бутилки
Имам такьв вьпрос-вьтре бутилките ви пльтни ли са или кухи.Добре ли дьржат ако са кухи?Ако са пльтни с какво ги пьлните???
Предстои ми днес да правя бутилка и ми трябват разяснения...

Отивам да разгледам творенията назад...

# 177
  • Мнения: 2 185
Bambinkamalinka не съм правила бутилка, но доколкото знам единият вариант е да разточиш шоколадов фондан и да покриеш една намазнена бутилка с него, да го оставиш така да стегне в хладилника, След това махаш бутилката и си остава оформения фондан  Peace . Бутилка от шампанско ли ще правиш  Wink , и аз го обмислях този вариант  Peace . Изчакай обаче някой от вече правилите да ти каже с точност процедурата, защото това което ти написах са спомени по разказ  Peace

И втория ми пандишпанов блат претърпял провал  Sad . Всичко вървеше добре беше се надул много, но точно след като се похвалих отидох да го погледна през прозорчето на фурната и се беше спихнал  #Cussing out . Оставих го да се допече и после като го извадх разбрах каква е работата  Thinking...поне си мисля, че разбрах причината. Бях чела преди из темите, че белтъчените блатове не трябва да се слагат в намазнени форми, защото се захващат по стените и така бухват. Нещо такова ми се върти из главата  newsm78 . Та моя хубостник не могъл да се захване явно ( доста старателно бях омазнила и обрашнила  Laughing ) и се спльоскал  Rolling Eyes . Здраве да е, така ще си ги ядем, за другия път ще знам  Peace

Другия ми отново първи и отново не много успешен опит беше с шоколадовия фондан на Ванчето. Като цяло много лесно и бързо става, също така и вкусно  Peace. Всичко си ми стана както трябва, само дето карамелизирах малко шоколада в микровълновата, но въпреки това го замесих за упражнение, сега отлежава. Мисля, че се получи, но едва ли ще мога да го използвам, заради бучиците от карамелизирането  Rolling Eyes

# 178
  • Мнения: 6 937
Clairette това е пандишпанов блат с 6 яйца и без никакъв набухвател с диам. 26см.Най-важното, освен хубавото разбиване, е при добавянето на белтъците да се внимава да не спаднат.Ще ти кажа аз как го правя - разбивам белтъците с половината от захарта на много гъст сняг,после разбивам и жълтъците с останалата захар и есенцията за аромат,пресятото брашно добавям към жълтъците и накрая много бавно,с лопатка като бъркам само от горе на долу добавям белтъчната смес лъжица по лъжица.Пека в предварително загрята фурна на 180 С (с вентилатор на 160 С) в тава върху хартия,сложена само на дъното, без да намазнявам и набрашнявам.

Bambinkamalinka,за бутилката можеш да използваш сместа за сладък салам или да оформиш от готовите рула.

Много хубави торти видях напоследък Peace .

А това отгоре върху моята торта е физалис.Продава се на щандовете за плодове.Плодчетата са леко кисели без някакъв особен вкус или аромат  newsm12 .Но стават за украса .

Лек и успешен ден на всички Hug .

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, писах съвсем наскоро рецептата по която аз си пека блатовете и имаше добри отзиви от опиталите я. Пробвайте- няма да съжалявате. Аз като имам кръгла торта обещавам да снимам как изглеждат 3-те ми блата  Wink
Съжалявам, че съм кратка, но малкия напоследък иска много внимание и все иска да съм около него. А и нещо с доброто настроение сме скарани (и аз не знам защо, може би празниците ми влияят така).
Когато имам настроение пак ще ви пиша.

Общи условия

Активация на акаунт