Отговори
# 90
  • Мнения: 1 064
duda_di, добре дошли сред нас с Адриан!  bouquet Сигурна съм, че няма да съжаляваш, защото както ти казах мадамките са много готини и мили...и щурииии... Mr. Green

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 270
благодаря

# 92
  • София
  • Мнения: 2 439
Ей Маша хвърли бомбата тук LaughingСега ми е много любопитно коя мацка е бременна та даже и след 4-ри месеца ще ражда newsm78
Добре дошла на новата мама Hug
Дано няма вече сериозни болести през тази година от сърце се надявам всичко да е останало в старата Praynig
По повод какво могат децата - Митко за някои неща си е определено бебе, за други вече не е  :l С памперс е и изобщо не си казва т.е. казва след като е свършил работата, но не иска да ака на гърне или в тоалетната:mrgreen: С биба за заспиване е т.е. 1/3 биба, защото е зверски срязана от мен, но не му пречи да я търси като заспива - не може да я смуче, но си я държи в устата като я затиска с ръка иначе му изпада Laughing За говоренето много говори и то сравнително разбираемо не по бебешки като не може да каже "Р", а "ъ" обикновено е "У" т.е. вънка е вУнка. Ако му го повторя го казва правилно вънка, но до следващия път. Яслата много го дръпна - знае да пее 4-5 песнички, които не съм го учила аз, а са пяли там сестрите. Единствената песен, която аз съм му пяла и съответно вече я пее доста добре е химна и то по простата причина, че аз не знам песнички и като по-малък, за да стои докато сменях памперса му го пеех и сега той го знае.  Стихчета знае за "Сурва, сурва..." не цялото сега покрай НГ. Успешно брои до шест по пръстчетата си и после пропуска седем и продължава "осем, деет, десет" . Друго, което знае е някои цветове - жълто, зелено (любим), червено, синьо, лилаво и розово. И може да се храни сам и то сравнително чисто бих казала. От чаша не може да пие трябва аз да му я държа и тогава. Познава животните и казва как правят ама  той това го прави от много време. Ами май това е или поне това се сещам.  newsm78
Забравих та се допълвам - всяко едно дете си е индивидуалност. Митко може да брои почти до десет, но какво от това като си е с биба и памперс. Друго дете пък отдавна е забравило за тези неща, но пък още не говори и т.нат. Но и двете деца си се развиват абсолютно нормално. Да са ни живи и здрави това е най-важното Praynig
gabonchiчесто те засичам тук ако имаш желание включи се при нас!

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 14:20 от мама МОНИ

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 270
 благодаря мама МОНИ

 Моят син  миналото лято го бях научила да казва кога има аку,но в яслата (поради големия брой деца)не можеха да по изпишкват ,а и той там (поне аз така си мисля) му трябва време за да започне да казва или е трябвало някои да му обарне внимание ,не знам.но не му махнаха памперса и сега започваме на пролет пак от нулата.
 Иначе пее песни ,но само мелодиите,защото не говорим много(трудни думи изговаря,а по-лесните неиска),показва характер-казва когато и каквото си иска.
 познаваме всички животни,но само някои имитира.храни се сам и пие от чаша.пробва са се съблича сам.
 най-много ме безпокои факта,че у нас не се заиграва(за разлика от яслата).има различни играчки,но  нищо не меже да му привлече вниманието за повече от 5 мин. и започва да ги хвърля.не знам това нормално ли е?
 за друго сега не се сещам

# 94
  • Мнения: 180
Честито на именниците днес!!! Да бъде благословено името им!!!

duda_di, добре дошла и от мен! А това със заиграването... и Мими е така когато е у дома / не ходи на ясла, но на гости или в клуб не ме търси толкова/ все гледа около мен да се върти. Чак имах спорове с някои роднини за това "как така не може да се заиграва сама по дълго". Ами не  може, скорпионска им работа... Simple Smile
Щях да забравя да кажа и добре дошла на Шаманката! Hug

А относно това какво могат или не могат децата на тази възраст, според мен си е до дете, до темперамент до характер и т.н. Очаквах Мими да проговори доста по късно, понеже и аз и баща и сме проговорили около 3 годишни, но тя бърбори, понякога и се разбира доста, понякога е по бебешки... примерно тя много се впечатлява от бебета и много иска бебе, и казва че то щяло да спи на нейното легло, а тя на нашата спалня с нас /там и е най-добре Simple Smile/...НО всичко това го казва с насочващи въпроси от мен, на които просто отговаря.
Сега да не си помислите че аз съм бременната ноемврийка Grinning...на мен също ми е любопитно коя е newsm78. Софко,  нали искаше интрига Simple Smile

По празниците бяхме на едно детско парти, на което дойде и дядо Коледа със Снежанка, имаше 4 деца колкото Мими. Малко се постреснаха от начало но после дори танцуваха с тях, след като си получиха подаръците. Имаше едно момиченце 10 дни по малко от Мими, което направо се разплака като ги видя, но след малко като казаха "кой ще каже стихче или песничка"...и това дете като скочи и започна да пее, да казва стихчета, да разказва приказки дори, и един силен глас...направо се облещих Shocked, честно ви казвам. И не само аз де, всички други. После се сетих че тя още на 10 месеца въртеше дупе да танцува в парка а Мими не можеше да се задържи на краката си.
Май доста дълго стана, дано не съм ви досадила.

И аз се моля всички болести и лоши неща да останат в старата година  Praynig

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 15:11 от Angeliha

# 95
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Привет!  Hug
Добре дошла на duda_di   Hug, дано да ти хареса при нас!

Рени, честит юбилей на голямото ти момче! Да е много здрав и да бъдеш още по-горда с него!   bouquet

ЧЕСТИТО И НА ИМЕННИЦИТЕ!!! ДА НОСЯТ ИМЕТО СИ СЪС ЗДРАВЕ, А ПЪК ТО ДА ИМ НОСИ КЪСМЕТ!!!    bouquet

На мен също ми  е любопитно коя  е бременната мама. Която и  да е, пожелавам леко добременяване и раждане  Peace!!!

За това какво могат децата, споделям мнението на Angeliha, че зависи от темперамента, характера и т.н. Софи например не говори много, тя си решава кога да приказва, но не е от приказливите /то и ние с баща й не сме/. Напоследък говори повече, дори носи книжки на Биби и й обяснява какво има, на бебешки де  Mr. Green.  Иначе се храни сама, облича се често сама, но е с памперс още и си показва като е свършила работа. Напоследък сяда заедно с Биби на гърнето, дано да излезе нещо от тази работа  Praynig. И на бабата й викам да ги слага, ама май хич не й се занимава  Sad .
Иначе имаме едно познато детенце, родено е на 13 ноември, което не само че говори мнооооооооооого /то и майка му си е такава де/, но и пее "Happy birthday" .
Та така!

И аз да пожелая накрая всички болести и лоши неща да са вече в миналото, а тази година само хубави неща да се случват  Praynig Peace!

 Heart Eyes

# 96
  • Мнения: 2 274
Честит имен ден на Дана   bouquet! Да е жива и здрава и все с добро да и се споменава името   bouquet!
Честит имен ден и на другите именици   bouquet! Да са живи и здрави и късметлии   bouquet!
Кязиииииииии, да ти е живо и здраво порасналото момче   bouquet! Много да ти помага и много поводи за гордост да имаш с него   bouquet! А на него му желая много шестици и много гаджета  Laughing!
За протокола: Боил си казва за пиш и ако от половин година. Говори къде ясно и разбираемо, къде на бебешки, както дойде. Понякога само аз си го разбирам  Rolling Eyes. Песнички и стихчета на български незнае. Може да се каже, че знае на английски - от любимото му филмче. Повечето думи неможе да ги каже и казва само първата буквичка или ги казва по своему /например: wake up е ейкъп/, но мисля че схваща за какво иде реч. А днес ми пя Dance, bugi bugi dance, което звучеше така: Денш, буги, буги денш  Joy, защото от сутринта все нея си пея  Mr. Green!  Пие от чаша, храни се сам. Съблича се сам / с малко помощ за блузките/ и иска и сам да се облича, но това е по-трудно и се налага често да му помагам. Рядко се заиграва сам и вечно търси нечие внимание. Иска някой да стои до него, без да му се меси в игрите и да му се възхищава  Rolling Eyes! Брои осъзнато до две и от там нататък е една кашааааааааа, но и аз не съм го учила сериозно. Сега се мъча да прокарвам цветовете, но и с тях сме до никъде. Май това е! Не се сещам друго.
Дил, к'ви са тия коне у вас? К'ва е тая огромна колекция?
Добре дошла на новата мама   bouquet!
Момичета, още веднъж благодаря за пожеланията за Вили! Да ви се връщат!
Хубав ден   bouquet!

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 270
много благодаря на всички мами за топлия прием.  bouquet

# 98
  • Мнения: 1 328
Честит имен ден на всички, които празнуват и от мен!
На въпросите: Гърне - НЕ. Започнал е да повтаря почти всяка дума която чуе, запомня ги. Опитва се да пее 2 песнички, с по две-три думички. Пие от чаша, пресипва от една в друга и всичко и навсякъде успява да уцели да прелее. Може почти всичко да хапва сам, но не го прави - явно го мързи. Може да брои до няколко, само аз ако почна итой пред мен ги казва. В не може да каже. Но "сливи" звучи така : "слислислисли". Цветове не различава, освен ако не му кажа бели ръкавици и той просто повтаря.

  bouquet за новата мама Simple Smile

# 99
  • Мнения: 218
Еййййййййй стана като в сериала "... е бременна", забравих името на бременната, та и тука не се знае май  Simple Smile

Относно развитието на децата да допълня, че и Ангелчо пие от чаша, познава цветовете, като го питам кое е еди кой си цвят и посочва в книжката, знае много животни посочва ги и ги имитира, имитира поне 10, ама това е отдавна и е много смешен, танцува и пее с мене, аз много му пея, имам един набор от песнички и ги връткам, гледам да се ъпдейтвам от време на време  Wink, изобщо по артистизма сме отличници, а по прагматизма........................в очакване  Wink
Научи се да вика на батковците в Поморие, "батя", явно е събирателен образ  Grinning

Честито на именниците и от мене! Да са здрави и с много късмет!

...май Изаура ли беше бременната, или Изабела, ох някой да помага, че забравих... Grinning

# 100
  • Мнения: 3 034
понеже отдавна не съм се включвала : ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА ! ДАНО Е ПЪЛНА САМО С ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ И ЗДРАВЕ ! newsm51

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ ДНЕС !
smile3525

добре дошла на duda_di !
  bouquet


Мария, есма, много кофти сте изкарали, дано повече няма болести.


абе, момичета, какви песнички, какви цифрички ?!?!?  децата на 3 вече трябва да познават терията на относителността и поне един чужд език.   Nerd
 - висша математика и сравнителен анализ на изречения - на 4 години.
само тогава може да спите спокойно, че децата ви се развиват нормално.
Mr. Green

# 101
  • Мнения: 558
masha, ти ме разби... няма да те моля за подсказки, тя мамата, ако иска сама ще си каже...  Grinning...
Ама, сега като стражар ме караш да си мисля- с коя ли ноемврийка се виждахте по- редовно и ме накара да ходя да гледам у темата на очакващите априлки, където освелн Салви друго познато име не видях, естествено...  Whistling
Та с детективските ми опити бях дотук  Stop.

Очакващо мамче    Hug bouquet специално за теб!!!

Дребен, Изабела не била бременна, ами била в Бремен, и да уточня преди да е настъпило объркване- никой не говори за нашата Изабела, ей! Туй беше една шега от НЛО-то...

# 102
  • Мнения: 667
duda_di, добре дошла!

Радослав също е назад с говоренето.  Изговаря понякога по-сложни думи по-правилно, отколкото лесните. Разбираме се някак. Маша, при нас вода е "баба" с ударение на втората сричка. 
Различава цветовете и познава някои, но не съм си правила труда да проверя кои. Просто един ден видя сняг и каза - бяло. Мислише си , че е пясък и започна дори да си рови в него. После установи, че е голям кеф с шейната.
Заиграва се понякога сам, но често първо трябва аз да си поиграя с играчката. Най-вече си играе с инструментите на баща си, сега е на вълна навиване на болчета и гайки, уж винаги под наш контрол. Но фаворит му е акумулаторната дрелка на баща му.
Оказа се, че може да се съблича сам /без блузките/, но това е само преди баня-  много обича, защото си играе с ръчния душ.
Заспива с биба и любимо одеалце, а напоследък и с плюшена играчка.  Мама МОНИ, представям твоя Митко, как си смучка бибката и си я стиска.  Май като са по-големки по-трудничко ще е отказването.
Радо не иска да седне на гърне, но  още лятото се научида се изпишква, по моя инициатива. Напоследък си казва, но много често късно. Акането е в гащите или памперса, там нямаме никакъв напредък. Оставила съм нещата така, мисля, че и за това ще му дойде времето.
Голям инат е...

Мария, Есма дано болестите ви отминават вече, същото пожелавам на всички.

Да и е честита бременността на потайната ни ноемврийка, чакаме да се похвали.


Чеситото на именниците от днес и вчера!

# 103
  • Мнения: 197
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН/НА ПАТЕРИЧКИ/НА ВСИЧКИ,КОИТО НЕ СЪМ ПОЗДРАВИЛА-МНОООООООООООООООООООООГО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ ПОЖЕЛАВАМ!!!


                         


ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВЧЕРАШНИТЕ И ДНЕШНИТЕ ИМЕНЯЦИ!ПОЖЕЛАВАМ ВИ ДА ВИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ИМЕТО ОЩЕ 300 ГОДИНИ,МНОГО КЪСМЕТ ДА ВИ НОСИ И ДА ГО СПОМЕНАВАТ САМО С ДОБРО!!!


                                               


Да почерпя за мъжО ми-Иван


                                             

# 104
  • Мнения: 758
Здравейте и от мен Ноемврийски мами! И аз отдавна не съм се включвала затова да ви честитя първо новата година (докато не е преполовила  Mr. Green ) и да четститя на именниците от вчера и днес!

Относно постиженията - мнооооого се успокоих, че не сме единствените с памперс. Няколко дена се мъчих вкъщи без памперс, ама след като намокрихме цялата къща се отказах. Така че има време. Относно бибата - нея я махнахме от раз преди 4 месеца някъде. Казах му че кучето я изяде и така не я потърси после (освена2-3 пъти през нощта) Така махнах и бибата от шишето и сега пием от чаша или обикновено шише. Открих, че на много песнички са ги научили на яслата, но трудно разбирам коя коя е Simple Smile Сразихме дядо Коледа и присъстващите като му изпяхме Дядо Коледа дойде (и дотук ама е все нещо Simple Smile )иначе относно говоренето -  ooooh! какво да ви кажа докато се радвах преди 2 месеца че прави изречения сега вече доста честичко му викам "Млъкни за малко бе мамо"  Mr. Green ама какво да се прави като майка си не му млъква устата. А и стигнахме една ужасна фаза да пита за всичко Ко и туй? или като му кажа да направи нещо да вика Чака малко да ... еди си какво. Ама така е това ни чака за напред Simple Smile
Да са ни живи и здрави, пък другото се научава Simple Smile Peace

Общи условия

Активация на акаунт