Бондинг на зъби

  • 38 141
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 916
Моите зъби са кошмар #2gunfireжълти и криви много ме блазни бързо решение като бондинг или фасети,но знам че в дългосрочен план най добрият вариант са брекети притесняваме само че имам начален стадий на пародонтоза и съшествува риск да ми се разклатят зъбите от брекетите.

Здравейте. Обикновено следя разни написани на по-достъпен език коментари за проблеми със зъбите(от непрофесионалисти, тъй като на зъболекарите терминологията все пак не им я разбирам). Тъй като и аз имам много сериозни такива проблеми. За фасетите исках нещо да споделя. През пролетта (м.г - 2008) си правих малко оправяне на зъбите, защото са ми в окаяно състояние (почти нямам собствени, всичко е металокерамика или...липси). Бях избрала един зъболекар в София въпреки, че живея в Пловдив. И много исках да си сложа фасети. Съвсем наивно разбира се. Ей така, без да знам цена и изобщо дали е подходящо за моя случай. Ми гледаме все пак всички филми и то там онези холивудски актьори, с ония ми ти съвършени зъби...нали знаете как е?!  Cry Cry Shocked Поинтересувах се. Слава Богу, Гугъл нали знае всичко, я добутах до идеята за фасети, а за неспасяемите липси...импланти. И какво се оказва. За импланти не ми беше явно времето, защото при толкова много изгнили зъби трябваше първо да се оправи всичко друго по устата и чак след това да се мисли за импланти. Но понеже аз все пак исках поне да знам, започнах да питам за фасети. Той зъболекарят беше малко несговорчив, но за фасетите ми даде да разбера, че това е просто нещо, което се залепя (ако това е точната дума) върху зъбите ти и единствената му цел е да ти уеднакви цвета. Но!!! С течение на времето това залепено все пак чуждо тяло създавало предпоставка за започването на кариеси и др. на мястото където е поставено. Исках да ви кажа, че обикновено зъболекарите ако имат възможност да те оскубят не се свенят да го правят. За да ти каже един зъболекар, че не трябва да го правиш, значи май наистина не е много хубаво. Иначе пак добре, че се срещат от време на време и такива де. Повечето с лекота биха ти казали: Давай, слагай, няма проблем. Само и само да ти прибере паричките (те зъбарите са ужасно племе, няма какво #2gunfire). Едва ли пък този, при когото бях, да е чак толкова глупав да не знае и да не разбира, защото доколкото си спомням работеше на 3 места- в два различни кабинета и отделно е и хирург май в ЛЦ Х-я. (То аз и затова се бях спряла на него.  Снобар съм в това отношение - трябва да е елитен, да не е в провинцията, да има много опит и т.н. Макар че такъв тип зъболекари като ми видят зъбите и знам, че изобщо не им се занимава с мен, но... Grinning)
 Мнението ми е, че това едва ли е за зъби, които и без това не са в добро състояние. Внимавайте със зъболекарите. В състояние е едва ли не всеки квартален зъболекар със съмнителен опит и репутация да ви обясни като как всичко умее и всичко е подходящо. С риск трудно да се изтрърпявате, изберете си зъболекар с опит, който да не е чак толкова изкушен да се прави на велик за сметка на зравето ви. Това обикновено са специалисти, които са твърде заети с работа, за да се занимават да шикалкавят на дребно. Независимо дали това, което ще ви каже ви харесва или не, такъв тип зъболекари са за препочитане отколкото махаленските многознайковци дето ще ви обещаят холивудска усмивка, а...в карайна сметка само ще намалят участващите в нея зъби и после ще кажат: "Ами лоши са ти зъбите поначало".

# 16
Ако някой има криви зъби да слага брекети и да не му мисли изобщо! Аз трети месец съм с брекети и ми се изправиха остават ми 9 месеца. За фасетите.. може би са за хора който са наистина в окаяно състояние  ooooh!

# 17
  • Мнения: 30
Ако някой има криви зъби да слага брекети и да не му мисли изобщо! Аз трети месец съм с брекети и ми се изправиха остават ми 9 месеца. За фасетите.. може би са за хора който са наистина в окаяно състояние  ooooh!
Болеше ли те в началото?

# 18
  • Мнения: 1
Аз си сложих фасетки на цялата фасада. И сега имам истинска "Холивудска усмивка"! Grinning
Много съм доволна от фасетките, цвета им изобщо не се променя, изглеждат страхотно, а и мога да си отхапвам всичко без да се страхувам че ще паднат. Мислих отначало,че много ще боли ама се оказа,че не е вярно. А и Д-р Славова от ДЦ Биодент, при която си ги правих беше много внимателна и не усетих нищо!
Така че момичета слагаите фасетки, а не бондинг!

# 19
  • Мнения: 3 916
Не може ли малко снимчици?

# 20
кажете ми моля дали брекетите повреждат много емайла :S

# 21
  • Мнения: 372
Не, при мен не повредиха емайла по никакъв начин.

# 22
защото са мъчат да ме разобедят да си сложа брекети и .. вече незнам какв0 да правя

# 23
A някой може ли да каже каква е цената на бондинга.Искам да го използвам вместо обикновенна пломба newsm78

# 24
  • Мнения: 96
А някой може ли да сподели по подробно за брекетите-цени,зъболекари?

Общи условия

Активация на акаунт