За който не е разбрал - вдигнат е прага без мита и ДДС при внос извън ЕС

  • 4 651
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 986
А НЯКОЙ ПРАВИ ЛИ ОБЩИ ПОРЪЧКИ
И ВЕСЕЛА КОЛЕДА


elenasar, за съжаление с обща поръчка много лесно ще минем прага от 150 евро..... Wink

# 16
  • Мнения: 522
Колко е доставката от този сайт?

# 17
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Колко е доставката от този сайт?
Зависи от стойността на поръчката, грубо казано около 100$ доставката е около 30$ Peace

# 18
  • Мнения: 84
Момичета!!! Може ли да ми дадете линк от къде да се регистрирам в този сайт. Много ми харесаха нещата, обаче не мога да се регистрирам.Предварително благодаря!!! newsm51

# 19
  • София
  • Мнения: 843
Момичета!!! Може ли да ми дадете линк от къде да се регистрирам в този сайт. Много ми харесаха нещата, обаче не мога да се регистрирам.Предварително благодаря!!! newsm51

https://shop3.jcpenney.com/jcp/NewUser.aspx

# 20
  • Мнения: 250
Лимитите за безмитен внос са регламентирани с Регламент 918/83 г. на ЕС, като от 01.12.2008 настъпиха някои промени: лимита от 45 Евро се запазва и касае пратки от физическо на физическо лице, лимита от 22 Евро се увеличава на 150 / за пратки от юридическо на юр. или физ.лице/. А относно багажа на пътниците, например пътуващи със самолет лимита се вдига на 430 евро. Пратките да 45 евро трябва да включват стоки за лично ползване, т.е. да нямат търговски характер.

# 21
  • Мнения: 4 202
Моля да обобщим за бавно схващащи като мен  Crazy

Значи ако поръчам от електронен магазин (т.е. юридическо лице) в САЩ, например, стока да речем за 150$, като отида да си я взема,  аз (физическото лице) няма да дължа ДДС, така ли?

# 22
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Моля да обобщим за бавно схващащи като мен  Crazy

Значи ако поръчам от електронен магазин (т.е. юридическо лице) в САЩ, например, стока да речем за 150$, като отида да си я взема,  аз (физическото лице) няма да дължа ДДС, така ли?
До 150 евро Peace, което се приравнява на грубо 200$ Peace
До тази сума не се плащат мита и ДДС-та Hug

# 23
  • Мнения: 4 202
Моля да обобщим за бавно схващащи като мен  Crazy

Значи ако поръчам от електронен магазин (т.е. юридическо лице) в САЩ, например, стока да речем за 150$, като отида да си я взема,  аз (физическото лице) няма да дължа ДДС, така ли?
До 150 евро Peace, което се приравнява на грубо 200$ Peace
До тази сума не се плащат мита и ДДС-та Hug

Супер, мерси   bouquet
Това не е добре за семейния бюджет  Mr. Green

# 24
  • между град и село
  • Мнения: 212
  Искам и аз да попитам нещо, живея в село близо до София и ако си направя поръчка тя къде ще дойде в пощата на село или на митницата в София.Предварително благодаря  bouquet

# 25
  • Мнения: 178
И аз бих искала да попитам нещо. Сложих няколко неща в кошницата и направих регистрация. Тръгнах да плащам, но никъде не видах да ми се начислява транспорт. Стойноста на поръчката е само от стоките, които съм избрала.

# 26
  • Мнения: 1 114
Извинявам се предварително ако въпроса е тъп, но ако пратката е под 150 евро пращат ли те все пак на митницата да декларираш нискостойностна пратка или ти я дават веднага.
И при тези пратки UPS или другите куриери събират ли пари за цесия и манифестиране или не?

# 27
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Ако пратката не надвишава 150 евро нищо не се плаща Peace
Аз препоръчвам USPS, това са американските пощи, идва за една седмица и ако си малко отгоре, минаваш гратис Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 114
USPS e UPS нали? Или нещо друго?
На нас като фирма са ни вземали пари дори за нискостойностни пратки, които са ни били пратени като мостра, затова питам.

# 29
  • В море от любов
  • Мнения: 519
USPS e UPS нали? Или нещо друго?
На нас като фирма са ни вземали пари дори за нискостойностни пратки, които са ни били пратени като мостра, затова питам.
Вече писах малко по-нагоре,  USPS  са американските пощи!!!, а UPS са куриерите!!!

Общи условия

Активация на акаунт