Пак мелодрама

  • 4 635
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Разбираемо е да изпитваш всичко това и да си задаваш тези въпроси. Бих постъпила като pasinet Peace и после да забравя за тях. Нищо не те свързва с тях, освен твоето желание да ги чувстваш като семейство, но те явно не искат да бъдеш част от тяхното. Не си причинявай това, не позволявай да се отнасят с пренебрежение към теб. Ти си кадърна и умна жена! PeaceПостигнала си толкова много сама! Заслужаваш само адмирации!  bouquet
Разкарай ги от живота си. Ще дойде ден , в който ще съжаляват за отношението си към теб. Twisted Evil Весел празник ти желая! Има толкова неща, които си заслужават да им се зарадваш! Огледай се и виж истинските си таланти! Почувствай се горда от това! bowuu

# 16
   По личните ми наблюдения, това е честа практика в семействата.На едното дете да се налива за сметка на другото.Обаче , ако се замислиш, налива се на по-неуспеваемиото.Те са родители , понякога методите и решенията им са неправилни, но го правят от любов.Аз не бих ги съдила.И у дома  даваха повече на сестра ми.Но тя пък е безкрайно благодарен човек и сега, когато аз съм в нужда ми помага страшно много.Зависи си от хората.

# 17
  • Мнения: 940
Така е! И в семейството на мъжа ми е така. (аз нямам братя и сестри, от родителите ми не мога да се оплача).
Та пресен случай от снощи--Бъдни вечер, ние сме у тях. Няма да разказвам как се трепах два дена да готвя,защото свеки е на работа, а после никой не каза нищо за ястията. Само се набухаха като свине и това беше.
Но както и да е, по темата. Мъжа ми е по-малкия, но ние живеем отделно, плащаме си сами ипотеката, всноски по други кредити и лизинги, издържаме се, работим...Нямаме дете още защото не можем да си позволим да му осигурим перфектен живот. Все още не. Брат му живее у тях, по-голям е, учи вече 10-та година, не работи...
Вчера свеки беше поканила и един техен братовчед. Аз го харесвам, срещу него нищо нямам. Ние всяка година им носим подарък, и не малък, а направо ги обзавеждаме, макар те да имат МНОГО пари. Но иначе са стиснати, живеят като просяци. И ние купуваме я прахосмукачка, я ютия, пасатор, вази, сервизи, дрехи....какво ли не.
Никога не получаваме нищо от тях. Но снощи чашата ми преля, когато дадоха на братовчеда пари за подарък, а на нас нищо. На брат му му дават всеки ден, то това е ясно...
Как никой не се сети за нас? Болно ми е. А майка ми и баща ми, дори баба ми и дядо ми ни изпратиха подаръците още миналата седмица (не живеем в един град).

# 18
Благодаря ви на всички момичета за милите думи  Hug
Сега като преспах вече гледам по-спокойно на нещата, вчера бях доста емоционална. Вярно, е че нещата няма де се променят, отдавна мислех, че съм зрял човек и съм успяла да им простя и да ги приема такива, каквито са, но явно такива неща все още ме избиват на рев.
Те наистина правят лоша услуга на сестра ми така, и тя е свикнала всичко да получава наготово. А на мен ми е жал, защото много я обичам, разликата ни е десет години и много съм я гледала като бебе. Но тя израсна със самочувствието, че е специална принцеса и това не и помага в живота. Много пъти съм чувала баща ми да й казва, че трябва да се омъжи за супербогаташ, защото друг просто не й подхожда. Те може би все още се надяват, че ще успее да влезе в т. нар. от тях "висше общество" и ще стане гордост за целия род. Защото аз не успях и ги разочаровах. Лошото, е че виждам че това не влияе добре на сестра ми, пие, пуши трева, сменя мъже като носни кърпички и никога не е щастлива. На работа не се задържа, колкото и пари да и дават все е без пари. Идва да иска от мен назаем, и в същото време ми обяснява, че как дрехите ми трябвало да са само маркови. Абе..
Вчере ме издразни пак, купила й бях едни дълги вълнени ракъвица (гледам мола е пълен с тях, явно са хит тази година) и шал от Тали Вейл. Е тя ми обясни, че в чужбина Тали Вейл бело нещо като китайските будки. уфффф....
Няма да се ядосвам, Коледа е и утре заминавам в Гърция. В края на крайщата съм здрава, имам дом, прекрасно дете, приятел, който ме обича, куче, кола, какво повече ми трябва  Simple Smile
Пожелавам ви на всички много весели мигове със семействата ви и прекрасна нова година
Благодаря ви пак   bouquet

# 19
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Благодаря ви на всички момичета за милите думи  Hug
Сега като преспах вече гледам по-спокойно на нещата, вчера бях доста емоционална. Вярно, е че нещата няма де се променят, отдавна мислех, че съм зрял човек и съм успяла да им простя и да ги приема такива, каквито са, но явно такива неща все още ме избиват на рев.
Те наистина правят лоша услуга на сестра ми така, и тя е свикнала всичко да получава наготово. А на мен ми е жал, защото много я обичам, разликата ни е десет години и много съм я гледала като бебе. Но тя израсна със самочувствието, че е специална принцеса и това не и помага в живота. Много пъти съм чувала баща ми да й казва, че трябва да се омъжи за супербогаташ, защото друг просто не й подхожда. Те може би все още се надяват, че ще успее да влезе в т. нар. от тях "висше общество" и ще стане гордост за целия род. Защото аз не успях и ги разочаровах. Лошото, е че виждам че това не влияе добре на сестра ми, пие, пуши трева, сменя мъже като носни кърпички и никога не е щастлива. На работа не се задържа, колкото и пари да и дават все е без пари. Идва да иска от мен назаем, и в същото време ми обяснява, че как дрехите ми трябвало да са само маркови. Абе..
Вчере ме издразни пак, купила й бях едни дълги вълнени ракъвица (гледам мола е пълен с тях, явно са хит тази година) и шал от Тали Вейл. Е тя ми обясни, че в чужбина Тали Вейл бело нещо като китайските будки. уфффф....
Няма да се ядосвам, Коледа е и утре заминавам в Гърция. В края на крайщата съм здрава, имам дом, прекрасно дете, приятел, който ме обича, куче, кола, какво повече ми трябва  Simple Smile
Пожелавам ви на всички много весели мигове със семействата ви и прекрасна нова година
Благодаря ви пак   bouquet

Много ми хареса позитивната енергия на този пост.Радвам се,че се чувстваш по-добре.
Весели празници ти пожелавам.

# 20
  • Мнения: 12 667
За съжаление Коледа освен светлина в душите, донася и малко сблъсъци с роднини.
 За себе си си приела нещата, но май те боли повече за детето ти. Явно си горда и предпочиташ сама да се справяш. То си има приказка - докато детето не зареве, майката не му дава да суче.
Но все пак им покажи по някакъв начин. Дори с риск да развалиш семейното тържество. Понякога помага.

# 21
  • Мнения: 2 175
В края на крайщата съм здрава, имам дом, прекрасно дете, приятел, който ме обича, куче, кола, какво повече ми трябва  Simple Smile

Е това е най-важното! Концентрирай се върху него ограничи контактите с роднините..демонстративно..
П.С -убедена съм, че сестра ти ти завижда доста всъщност..

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
За съжаление Коледа освен светлина в душите, донася и малко сблъсъци с роднини.
 За себе си си приела нещата, но май те боли повече за детето ти. Явно си горда и предпочиташ сама да се справяш. То си има приказка - докато детето не зареве, майката не му дава да суче.
Но все пак им покажи по някакъв начин. Дори с риск да развалиш семейното тържество. Понякога помага.
Aми понякога не помага,каквото и да им говориш,в моя случай вече си мисля, че не се усещат.
На авторката ще кажа,че в последният и пост е истината,радвай се на това което имаш,родителите ти мисля, че няма да се осъзнаят скоро.
На моите съм им казвала всичко в очите и резултата е бил плачевен,накрая аз бях каква ли не,няма смисъл.
Аз имам 3 деца и няма начин някой да ме убеди,че предпочитам някое пред другото.

# 23
  • Мнения: 22 443
Подобно отношение е винаги много неприятно. Особено когато се демонстрира на подобни празници. Но явно някой хора не се усещат дори и тогава.
Само не разбрах защо да и правят лоша услуга на сестра ти - дават си и пари, тя си живурка както и е изгодно, не се трепе да работи, живее си при мама и тати - е, това ли е лоша услуга?
Един ден ще си намери мъж, който ще я поеме, храни и издържа по същият начин и ще продължи да си е принцеса.

Няма смисъл от разговори с който и да е, нито със сестра ти, нито с родителите ти. Просто ограничи контактите с тях, за да не се дразниш и толкова.

# 24
  • Мнения: 12 667
Aми понякога не помага,каквото и да им говориш,в моя случай вече си мисля, че не се усещат.

Затова написах понякога. При мен помогна донякъде /не е същият случай/ с цената на скандали, демонстративно пиене на хапчета, напускане на къщата. Но преди това дълго време си траех и събирах в себе си.

# 25
  • Мнения: 2 556
Скандали, демонстративно пиене на хапчета, напускане на къща - и за какво може да "помогне" всичко това  #Crazy

# 26
  • Мнения: 12 667
Скандали, демонстративно пиене на хапчета, напускане на къща - и за какво може да "помогне" всичко това  #Crazy

Това беше от страна на майка ми, когато й казах някои неща. Не ме разбирайте криво, обичам си я много. Но тя не се усещаше, а аз си мълчах, за да не я засегна.

# 27
  • Мнения: 2 556
Това 1 минута не бих го изтърпяла, затова и не се виждам с нашите, не искам и аз мелодарами, разговори, изясняване на отношения и т.н.

И не вярвам, че след това си поведение майка ти се е променила и подобрила... въобще не вярвам в това, че ако поговориш с проблемен човек "откровено" това би довело до някакъв положителен резултат, само до ново хабене на нерви. Затова - с проблемни роднини - минимум контакти, и то само по телефона (моя рецепта).

# 28
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Историята ми е позната. Нашите винаги са давали всичко на брат ми, и дори до преди известно време очакваха и аз да му помагам както и с каквото мога. А когато въпросът опре до мен: "Ааа, тя голямата е оправна, все ще успее някак". Но понеже цял живот е било така, а и винаги са ми показвали колко много ме обичат (все пак моралната подкрепа пак си е подкрепа), някак не съм се чувствала чак толкова ощетена. Много е тъжно, че при теб не се е получило така и трябва да минеш през това. От разговори няма смисъл, няма да ти кажат, че обичат сестра ти повече или нещо такова. Просто не очаквай от тях нищо, така поне няма да си разочарована.

# 29
  • Мнения: 12 667
Това 1 минута не бих го изтърпяла, затова и не се виждам с нашите, не искам и аз мелодарами, разговори, изясняване на отношения и т.н.

И не вярвам, че след това си поведение майка ти се е променила и подобрила... въобще не вярвам в това, че ако поговориш с проблемен човек "откровено" това би довело до някакъв положителен резултат, само до ново хабене на нерви. Затова - с проблемни роднини - минимум контакти, и то само по телефона (моя рецепта).

За някои светът е черно-бял. За мен е цветен.

Общи условия

Активация на акаунт