Възможно ли е мъж на 40 год да се промени

  • 3 829
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 433
Чудно ми е как се търпи подобен мъж 14години....
Хайде 2-3-5години да речем да сте били влюбени, ама след това човек малко по малко започва да проглежда, особено когато само единият се скъсва от бачкане, а другият си лежи и пърди.
За имотите на негово име - с кой акъл си позволила да са само на негово име?
И да се докаже че са придобити по време на брака, то трябва да се делят, от една такава делба единият винаги е силно прецакан.
А мъж на 40години със сигурност няма да се промени. Пък и защо да се променя, до сега си е живуркал перфектно, за чий дявол му е да започва да върши нещо в къщи или да ходи на работа?
Ако на теб ти харесва да живееш по този начин - ок, но като гледам не ти харесва особено. Тогава си взимаш децата, оставяш го да го храни и гледа някой друг и си поемаш живота както ти искаш.

# 16
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Това, че всичко е на негово име, нищо не означава. Съдя по скорошният развод на приятелка. Това, че бяха женени опрости процедурата. Но като цяло ако имаш необходимите документи да докажеш, че си участвала в придобиването на имотите, ти дава право да претендираш за собственост. Това, че той не работи от много време, а ти го издържаш, също е лесно доказуемо, което води до правото ти на собственост върху жилището ви. А и това, че имате три деца прави нещата още по-лесни - той няма никакви шансове да претендира попечителство, а при съд държавата ще трябва да осигури дом на децата (така майка щеше да получи семейният апартамант, който беше на името на баща ми, но там имаше и други драми).

Успех, защото аз нямаше да мога да го издържа този индивид толкова време.

# 17
Честита Коледа!
Благодаря за отговорите.
 Знам ,че сте прави и аз съм си виновна за тази ситуация.Незнам какво съм си мислела преди.Честно казано винаги съм знаела ,че няма да се промени,но преди сякаш не ми тежеше това толкова.Той беше голямата любов,но вече няма и помен от нея.Даже и рядко правим секс и то защото аз нямам желание.
 Понякога си казвам край,не ме интересува нищо свързано с него и съм готова да си тръгна,но се опитвам да изчаквам да ми мине ,когато съм ефектирана.На другия ден почвам да разсъждавам,дали да не се примеря и да си я караме така.Децата поотраснаха след още няколко год. няма да имат такава нужда от мени т. н. все неща в тази насока.В следващия момент,когато си дойде и се държи ,като цар пак всичко ми писва и все ми е на устата да му кажа  и така се въртя в един кръговрат постоянно.
 Най лесното е да му кажа ,знам и как ще реагира.Ще каже щом си го решила не мога да те спра.Иначе не се съмнявам в себе си ,че ще се справя.Знам ,че ще мога.И без това и сега сама се справям ,дори го чуствам като тежест.
 Ще ме питате защо продължавам да стоя при него.
 Може би се надявам ,че като потръгне неговия безнес ще се пооправим.До голяма степен играе роля и това ,че мойте доходи едва стигат да се оправяме сега.Това още повече изнервя обстановката.
 А за имотите ,които са на негово име,никога не съм се натискала да ги пишем и на мен.Сигурно там ми е грешката.В крайна сметка това не ме дразни толкова,нали един ден ще са на децата.
 Оф,много ми е объркано в глават,все изчаквам ,претеглям ,пресмятам,как е по добре.

# 18
  • Мнения: 12 665
Ще ме питате защо продължавам да стоя при него.

Не, мила, няма да те питам.
Достатъчно са мацките, които казват АУ, аз такова нещо не бих търпяла. Дано не им се случва.
И съм сигурна, че не имотите са ти проблем.

# 19
  • Мнения: X
Просто затвори очи и скачай..
Доказала си си ,че можеш сама да се справяш ,така ,че...
Успех Peace

# 20
  • Мнения: 5 468
Аз с такъв човек няма да мога да живея. Не се ли чувствам обичана.. тръгвам да си ходя. Останалото е пародия на семейство и безкрайно много нерви.
Този мъж си има любовница, иначе не би се държал така хладнокръвно с теб. Няма дим без огън. Щом има къде да отидеш, разкарай се от него. Мъж на 40, на 30, на 20 години - не се променя.

# 21
Лесно е да се упреква човек отстрани но за една грижовна съпруга в началото на едно съжителство е лесно да влезе в тази безкрайна въртележка.При появата на първото дете се опитваш да се представиш пред себе си и пред любимият,че можеш да се справиш с всичко,че си перфектната домакиня и майка.Докато се усетиш ето го и второто дете.Повече отговорности,започва да ти тежи и забелязваш,че обикновения мъжки мързел се е разраствал в безгрижие.Но естествено не се отказваш-имаш две деца.Опс ето го и третото,тежестта става тройна и всичко върху теб.Е да вече ти писва.Всичко това се случва толкова бързо.14 години звучи доста но не е,когато си завладян от такова ежедневие.
Но какво да правим сега???Има две причини,за които да си тръгнеш.Първата е заради теб,а втората заради децата.Можеш ли да си представиш още 40 години с този човек-немисля.Колкото по-рано толкова по-добре.Рано или късно ще ти писне съвсем.На децата сега им се вижда нещо необичайно при мисълта за раздяла но е за добро.Колкото и странно да изглежда децата подражават,един ден сина ти може да реши че подобно държание е нормално.При доста двойки връзката се крепи заради децата,но във всички случаи много им вреди.Въпреки че според мен парите и имотите не паважни от децата,по-добре се консултирай с адвокат,вземи това което си заслужила и бягайте!Не погубвай живота си и детството на децата си.Успех!

# 22
  • Мнения: 4 292
Мислиш за децата, но животът си тече. Няма да ставаш по-млада, помисли си дали това искаш за себе си? Всеки заслужава нещо по-добро, от това, което ти имаш в момента. Има жени, които почти никакъв избор нямат, но ти не си от тях.

# 23
  • Мнения: 595
Според мен не,освен ако не му падне нещо тежко на главата и забрави кой е.

# 24
  • София
  • Мнения: 619
И на 100г. човек може да се промени-психиката е необятна!Въпроса е какво трябва да се случи за да стане това?!Мъжа ми е на 37-12г. разлика  в моя полза,направо ми идва да го убия понякога.Носи пари,ама нищо друго.Добър е ама е ленивец-аз съм пламенна,бърза и импулсивна.Той обратното.Еми т.к. времената са трудни,а имам нужда от парите му-ще си хавана един любовник за искра и така  Laughing WinkКво ще променям непроменимото.....

# 25
Събери му багажи и го изхвърли. После заведи дело за имота - общи деца, ти с децата, семейното жилище твое, докато навършат пълнолетие.
Ще се промени, повярвай! Ах, как ще се промени...

# 26
  • Мнения: 2 333
Аз имам същия в къщи. Също нямаме брак, той е над 40 - те, от няколко години сме заедно и имаме малко бебе. Докато родя, аз плащах сметките за апартамента, аз правех ремонтите - финансово и физически. Сега съм в майчинство и единственото, което се е променило е, че той почна да плаща сметките. Иначе си е същия мързел, какъвто беше и преди. Има възможност да заработва допълнително, но не го прави, защото "нямал време". Това ми е много чудно - та той прекарва в спане и гледане на спортни предавания по - голямата част от времето си. Аз си гледам сама детето, чистя, пера, шия на себе си и детето дрехи, работя и в къщи, а той все е уморен! Това не го разбирам! До скоро си мислех, че аз съм виновна, че допускам това, но разбрах, че той така е научен от родителите си! Мога ли да се преборя с вече "възпитан" и "оформен" мързел?!

# 27
  • Мнения: 1 559
Животът е такъв ,какъвто сами си го направим.Някои хора(признати от мен за мазохисти,с тиквен медал на врата ooooh!),явно обичат да са във вечната питанка-"Да бъдеш или не",т.е.хем знаят ,че това положение не е толкова здравословно за тях,хем и си стоят на Д-то и се самосъжеляват и твърдят дори че живота бил гаден,такава им била съдбата. newsm78
По Коледа даваха един филм за Моисей.Та там си припомних думите-Помогни си сам,за да ти помогне и Господ.Не може само да се чака да се случи чудото,първата крачка е правим ние,и след това вече късмет било,съдба и т.н. може да ударят едно рамо.

# 28
  • Мнения: 7 474
Докато се чудиш дали да го търпиш още, живовът ти ще е изтекъл покрай теб.
Ако мога да се оправя и сама и не съм зависима не бих го мислила изобщо.
Децата ще се адаптират бързо и в новата обстановка.
Обаче съвет тук никой не може да ти даде, сама трябва да решиш,
кое е добре за теб. Все пак винаги има две страни, а ние виждаме едната.
Успех в решението Peace

# 29
  • Мнения: 118
аз досега такова чудо да "промениш мъж" не съм видяла Rolling Eyes, дори не съм и опитвала, просто продължавах напред  Wink

Общи условия

Активация на акаунт