Как да и обясня за секса?

  • 6 871
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 865
   Твоето дете Arlena80 има въпроси по отношение на секса и търси отговори. Но защо не ги търси от теб, а от нета? newsm78
....KODA,Arlena80 се е справила с проблема.Намерила е начин да обясни на детето си.Нужда от помощ има авторката на темата  radosts .

# 16
  • Мнения: 385
Аз съм на мнение, че трябва да се казва всичко с истинските думи. Моят син е на 10г. отдавна сме започнали разговорите по всички такива въпроси - как се раждат бебетата, секс, наркотици и т.н. Когато говорим на него му е смешно, срамува се, аз питам кое му е смешното, след като всички хора които вижда са се появили точно по този начин. Никога не съм имала притеснение да говорим за тези неща.
Тъй че моят съвет е да говориш с детето по тези въпроси като с голям човек. Отдавна птичките и пчеличките не са на мода.

# 17
  • Мнения: 285
   Твоето дете Arlena80 има въпроси по отношение на секса и търси отговори. Но защо не ги търси от теб, а от нета? newsm78
....KODA,Arlena80 се е справила с проблема.Намерила е начин да обясни на детето си.Нужда от помощ има авторката на темата  radosts .

Извинете ме за грешката Embarassed Много ме е срам.
Поздрави на Arlena80  bouquet
Успех на radosts.

# 18
  • Мнения: 3 367
   . Какво е гледал нямам представа, но е решил, че секс може да се прави както с момиче, така и с момче. #Crazy
Това си е абсол.истина,не виждам причина за чак такова чудене; като ще говорим нещата с истинските им имена,за мен,е редно да се говори и за хомосексуализъм,и за секс.трансм.болести,и за аборти и пр-кога,с какъв език,и по какъв баш начин е друга тема.
Аз лично бих избегнала сценария с "забравих тази книга тук на леглото ти",по-скоро бих питала детето какво знае и какво иска да знае,много често техните ? са далеч по-елементарни от това к си представяме.
Има и доста статии из нета за какво е подход.за каква възраст (на англ),филмчета и пр. к могат да помогнат.
За секса у дома говорим като за всичко друго,ние като възрастни сме тези к правим табу около темата и съответно създаваме усещане за неудобство.

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ако сина ми ме пита, открито отговарям на всичките му въпроси.
Учудвам се, че дъщеря ти проявява интерес чак на 9 години.

За тази цел подарих моята стара книжка "Как стават бебетата", но и друга да е, пак би помогнала.
Наскоро гледахме "Виж кой говори" и по време на филма обясних отново за женското яйчице и мъжките семенца (попови лъжички).
Отдавна съм обяснила, че секс се прави само от възрастни мъж и жена, които се обичат и са женени (не от майка и деца или двама братя примерно).
Не забранявам да гледа сцени където двама се целуват (само целувка не е нещо срамно) и му обяснявам, че това е защото се обичат и няма нищо лошо. Само ако може да изчака с целувките, защото още е малък.
Темите почти винаги подхващам аз, така няма неудобни за мен въпроси.
Освен това знае, че ако е нямало секс нито той , ното брат му щяха да са тук.

# 20
  • Мнения: 404
Деветгодишна... обясни й. Тя не търси случайно.
Дай й цялата информация, която й трябва - внимателно и с нужните думи. Ако види, че не криеш нещо от нея, и тя няма да скрие как пък точно сега й е хрумнало. Може някой да я е светнал и тя да проверява.

Да, вчера най после намерих начин да поговоря с нея по този въпрос.Разбира се не съм и се карала.Говорихме най спокойно.Обясних и за секса , но не достатъчно.Някак си ми е трудно да и обяснявам нещата такива , каквито са.И между другото и поръчах книжката, която тук ми препоръчахте.Та да се върна на темата. Тя се чувстваше много притеснена, и накрая ми каза,че е видяла няколко снимки , които хич не и харесали и нямало повече да търси такава информация.Аз и казах първо винаги да пита мен , че ще и отговарям на въпросите, и че скоро ще има специална книжка за нея, точно по тези въпроси.

# 21
  • Мнения: 404
Тук искам да вмъкна още нещо.Сега прочетох, че доста от мамите тук ми казват, че съм пропуснала да обясня на дъщеря си какво е секс.Та исках да кажа, че аз вече и доста отдавна съм и обяснила.Моето обяснение за секса преди доста време беше това, че хората се целуват, прегръщат и така се появяват  бебетата и още други от този род.Дори съм и казвала, че и ние с тати правим така , защото се обичаме, пък и тя ни е виждала да сме прегърнати или в момент на целувкаТук става въпрос, че тя е търсила повече информация, която честно да си призная ме е срам да и я казвам.Не мого просто ей така да седна и да и кажа "тати има еди какво си , а мама пък друго и тати муши на мама неговия еди къде си" - е как да и обясня точно тези моменти на нея?Просто не мога да си обясня как сте го направили Вие?Тук в темата срещнах поне три  такива коментара , че всичко сте си казали на децата с точните им наименования?

# 22
  • Мнения: 285
Тук искам да вмъкна още нещо.Сега прочетох, че доста от мамите тук ми казват, че съм пропуснала да обясня на дъщеря си какво е секс.Та исках да кажа, че аз вече и доста отдавна съм и обяснила.Моето обяснение за секса преди доста време беше това, че хората се целуват, прегръщат и така се появяват  бебетата и още други от този род.Дори съм и казвала, че и ние с тати правим така , защото се обичаме, пък и тя ни е виждала да сме прегърнати или в момент на целувкаТук става въпрос, че тя е търсила повече информация, която честно да си призная ме е срам да и я казвам.Не мого просто ей така да седна и да и кажа "тати има еди какво си , а мама пък друго и тати муши на мама неговия еди къде си" - е как да и обясня точно тези моменти на нея?Просто не мога да си обясня как сте го направили Вие?Тук в темата срещнах поне три  такива коментара , че всичко сте си казали на децата с точните им наименования?


   Защо не опиташ с помоща на книжката, която си поръчала (или енциклопедия на чевешкото тяло) и със собствени думи да поговорите за физиологията на момченцата и момиченцата. Тя със сигурност знае, че има съществена разлика. Опитай с прости думи да обясниш какво се случва.
   И мен ме беше срам докато не разбраш, че едно дете е накарало мойто и още едно момче да се целуват. Тогава дойде момента да спра да се срамувам и да говоря открито. Тогава обясних за секса между мъж и жена, за педофилията и хомосексуалността. С огромна изненада установих, че синът ми е доста информиран. Събрал е доста информация, но му е нужно някой да му я разясни.
....В този момент разбрах също и колко ругатни знае, но не знае тяхното значение....
    Споко. Ще намериш начин, само го потърси.

# 23

Според мен обясненията трябва да започнат възможно най-рано, но и все пак трябва да има някакъв повод. Не всяко дете задава тези въпроси - аз използвах като повод това, че някое дете от детската градина има бебе-братче или сестриче. Първо аз я питах какво знае по въпроса, после й допълвах. Най-интересно ми беше първия път, когато ми отговори, че бебетата се появяват когато жената и мъжът се оженят. Това не знам откъде го беше решила, но се сетих за някакви далечни мои детски спомени, когато и аз нещо подобно мислех.

# 24
  • Мнения: 3 367
Децата ни откакто говорят наричат органите си с имената им-пенис и вагина,та не бих срещнала нужда да говоря за "нещо си е еди-какво си".
*
Както споменах и преди-мисля че проблемът е в нашето чувство за срам при подобни обяснения,не в сложността на материята.
Не съм обяснявала за секс-говорили сме за това че никой освен лекар с мама в стаята не може да ги пипа по неподходящи места, че някои хора се женят -други не,но това не значи че не се обичат; за гей културата в груби линии(имаме приятели с дете  2 жени к живеят заедно от години) и май това е.
Бих потърсила филмче ако наистина се тревожиш да изговаряш думи,но механиката на секса отнема 20сек за обяснение,по трудното е наоколо..

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Просто не мога да си обясня как сте го направили Вие?Тук в темата срещнах поне три  такива коментара , че всичко сте си казали на децата с точните им наименования?

Копирам това, което бях писала в друга тема по въпроса:

Секс е когато пенисът на мъжа влезе във вагината на жената, както и всички останали неща като гушкане и целуване, които се правят през това време. Правят го големи хора. Най-добре е тези хора да се обичат и да са решили да бъдат семейство. Не винаги обаче е така. Сексът е и начинът за правене на бебета - пенисът поставя в тялото на майката сперматозоиди и когато един от тях се срещне с яйцеклетката, жената забременява. Не при всяко правене на секс става бебе. Има и различни начини, за да не се получи бебе....

Това обясних на Габа, когато ме попита. Обсъдихме и някои от противозачатъчните методи.

# 26
  • Мнения: 37
Копирам това, което бях писала в друга тема по въпроса:
Секс е когато пенисът на мъжа влезе във вагината на жената, както и всички останали неща като гушкане и целуване, които се правят през това време. Правят го големи хора. Най-добре е тези хора да се обичат и да са решили да бъдат семейство. Не винаги обаче е така. Сексът е и начинът за правене на бебета - пенисът поставя в тялото на майката сперматозоиди и когато един от тях се срещне с яйцеклетката, жената забременява. Не при всяко правене на секс става бебе. Има и различни начини, за да не се получи бебе....
Това обясних на Габа, когато ме попита. Обсъдихме и някои от противозачатъчните методи.


Много ми харесва обяснението на Янита - нищо скрито-покрито и обясненията са достатъчно обширни, за да не се центрира разговорът именно върху проникването... Можеш да насочиш нещата към ласките, към това - трябва ли да са семейство или не е задължително, как може да не се направи бебе... Така хем тя ще получи нужната й информация, хем ти няма да се притесняваш, защото ще можеш да приказваш за нещо извън технологията на правенето на секс.

Тук става въпрос, че тя е търсила повече информация, която честно да си призная ме е срам да и я казвам.Не мого просто ей така да седна и да и кажа "тати има еди какво си , а мама пък друго и тати муши на мама неговия еди къде си" - е как да и обясня точно тези моменти на нея?Просто не мога да си обясня как сте го направили Вие?Тук в темата срещнах поне три  такива коментара , че всичко сте си казали на децата с точните им наименования?
И по-горе го бях писала - просто е:
За да достигне спермата, която пък съдържа сперматозоидите,  до яйцеклетката, е необходимо пенисът на мъжа да проникне във вагината на жената (всичко е достатъчно научно, за да няма лични препратки като "тате го муши на мама" - просто произволни мъж и жена), откъдето през  специални търби семенната течност достига яйцеклетката и ако е улучено точното време, един-единствен (в много редки случаи два или три) сперматозоид се слива с яйцеклетката и така се образува зигота - мъничка клетка, от която се получава зародиш - началото на бебето в матката...[/i]Ето ти вариант, в който ще насочиш нещата към оплождането, а не към "правенето".
Харесай си вариант или си избери различен - просто ти давам разрешение на притеснението за мама и тати... Не те, а всички мъже и жени правят така. "Пенисът на мъжа и вагината на жената", звучи доста по-безобидно от "татко ти ми го пъха..."
На нея сигурно няма много да й хареса, че ще й пъхат нещо, така че за сега ще я успокои реплика от типа "зрелите мъж и жена" или "мъж и жена, които отдавна са големи хора" или каквото друго ти дойде на ум, за да отдалечиш заплахата...

Късмет! Hug

# 27
  • Мнения: 404
За да достигне спермата, която пък съдържа сперматозоидите,  до яйцеклетката, е необходимо пенисът на мъжа да проникне във вагината на жената (всичко е достатъчно научно, за да няма лични препратки като "тате го муши на мама" - просто произволни мъж и жена), откъдето през  специални търби семенната течност достига яйцеклетката и ако е улучено точното време, един-единствен (в много редки случаи два или три) сперматозоид се слива с яйцеклетката и така се образува зигота - мъничка клетка, от която се получава зародиш - началото на бебето в матката...[/i]Ето ти вариант, в който ще насочиш нещата към оплождането, а не към "правенето".
Харесай си вариант или си избери различен - просто ти давам разрешение на притеснението за мама и тати... Не те, а всички мъже и жени правят така. "Пенисът на мъжа и вагината на жената", звучи доста по-безобидно от "татко ти ми го пъха..."
На нея сигурно няма много да й хареса, че ще й пъхат нещо, така че за сега ще я успокои реплика от типа "зрелите мъж и жена" или "мъж и жена, които отдавна са големи хора" или каквото друго ти дойде на ум, за да отдалечиш заплахата...

Късмет! Hug
[/quote]
Благодаря ти Когато.....Този начин на обяснение много ми хареса.Не се бях сетила за него.Особенно да насоча нещата към оплождането , а не към правенето.
Благодаря на всички Ви много.
  bouquet

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 22:03 от radosts

# 28
  • Мнения: 404
Благодаря

# 29

Общи условия

Активация на акаунт