87 Американски късметчета в новогодишната баница

  • 24 170
  • 289
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 384
Честит рожден ден на Борис, да е жив и здрав и весело детство  bouquet

# 121
  • Мнения: 1 783
Анет, Блажка, Пикси, точно такава инфо ме интересуваше. Мерси. Ще ги видим, какви са в Мплс, поне джимове има бол около нас, не сме събърбия. Има още време да го мисля де, 9 месеца. 9 месеца - йе!  thumbsup

lyuckanova, има няколко форумки тук от КА, не знам за ОС, но детските градини в САЩ са много според зависи. Не знам там, какви има, но нещата са различни за различните възрасти, дали са частни или от местното сити, има почасови, полудневни, целодневни варианти, и в повечето случаи има много градини и малко места, които обаче се увеличават с възрастта. Най-добре ще е да направиш един гугъл сърч или да търсиш на място. Има няколко сайта за градини http://www.resourcesforchildcare.org/index.cfm, http://www.childcareratingz.com/index2.jsp, http://www.daycarematch.com/default.asp където можеш да потърсиш, какви варианти има за ОС. Успех.

$1,000 по-късно съм с нов пц  Rolling Eyes. Ама сякаш е по-евтино от УСА, тъй като гледам цените.

# 122
  • Мнения: 279
Biz,благодаря много,сега 6те погледна линковете които си посо4ила.Разбора се търся и в гугъл, но няма инфо как става записването,както и да е,6те търся на място,просто ми се 6те6е да не съм 4ак толкова неподготвена:)
Благодаря о6те веднъж!

 Peace

# 123
  • Мнения: 868
Биз, не съм съгласна с Анет, че подобни класове са излишно скъпи, но ако питаш за твоето дете (което ще е на 4 след ок. 9 месеца), и аз не мисля, че ти трябва такъв клас. Те, разбира се, не са за да учат децата гимнастика, а са по-скоро за социализация и разнообразие за деца, които не ходят на ясли. Главно ги водят гледачки или SAH moms по същата причина по която водят и 6-месечни деца на клас по "гимнастика" и "музика"  (been there, done that).  4 години е малко трудна възраст за спорт, защото тука истинските класове за спорт (тенис, напр.) започват на 5. Провери за Литъл Лийг за момченца в твоя щат. Някъде започват на 4 год. Към много прискулз има спортни класове--маршъл артс, гимнастика--което е по-лесно от това да ги возиш на 5 различни места.

Луканова, сигурно говориш за 3-5 год., което е прискул. Те са частни. Регистрацията за след 5 год. ако искаш държавна киндъргартън, е друга история. За прискул, трябва да отидеш на място да видиш различните центрове (не разчитай само на уеб инфо.) и да попълниш форми + application fee. Имай предвид, че ако си в голям метрополитен център, за добрите има waiting lists до 2 години.  Можеш да се обадиш по телефони да разбереш цени, брой на деца в клас + other general info. преди да решиш дали да посетиш едно място или не. Успех!

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 18:51 от Pixie

# 124
  • Мнения: 16 170

$1,000 по-късно съм с нов пц  Rolling Eyes. Ама сякаш е по-евтино от УСА, тъй като гледам цените.

Не е, Бизи Sad пусни конфигурацията да проверя, за да не говоря наизуст, но дори жълтите в бг са на цените на марковите тук обикновено...

# 125
  • Мнения: 279
Pixie,благодаря и на теб за отговора.Говорeх за nuresery school,дъщеря ми е сега на 2год.и 2месеца и мислех да я жаема на 2 год.и 7 месеца...до тогава исках ве4е да мога да я регистрирам някъде,за6тотозанм 4е се 4ака много,но не зная колко горе долу 4е съм на работа и няма да може и мъжът ми да я гледа.За това си мислех за целодневна.......признавам 4е приказвам на изуст но о6те не съм наясно и съм в процес на събиране на инфо.
Благодаря то много за отзив4ивоста!
 Peace

# 126
  • Мнения: 3 367
Тандури,чистим с много стар модел на Румба.
*
Весела НГ на всички от сърце!

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 01:18 от anette1104

# 127
  • USA
  • Мнения: 559
Луканова (или Люцканова?), най-добре е на място да провериш и да разучиш. От България може да си харесаш няколко места, които ти звучат добре и после да ги видип като пристигнете. Цените в ЛА околността са около 700-1200, според мястото. Има и много family day care, където са по-малко деца, но смесени възрасти. Не знам какво предпочиташ. Синът ми е горе-долу на същата възраст и сега ходи в такава домашна детска градина, но след наколко месеца ще го преместя в друга, за да си е с деца на неговата възраст. Не е задължително да се чака много, пак зависи от мястото. Не се притеснявай, ще намерите. В коя част на ОС ще сте и кога пристигате?

# 128
  • Мнения: 279
Winx,аз то4но това си мислех да си харесам от тук няколко  и на място да ги проверя.Просто исках да поразпитам дали трябва за детска градина да се 4ака както в БГ и горе- долу да добия представа за цените.Ние с мъжът ми пристигаме към 20.01. в Mission Viejo,OC и 6те оставя дъщеря си за около 4 месеца в БГ,така 4е 6те имам време да поразпитам и събера информация на място също.Да ти кажа предпо4итам да е с деца на неината възраст,но ако няма места каквото намерим:)
Благодаря ти много!

Весело посрещане на Новата Година на вси4ки!!!!!

 Peace

# 129
  • Мнения: 4
Биз куде беше ти с това инфо преди седмица? Mr. Green

и аз добарвям линк за търсене на детски градини:  http://www.daycarebear.com/.
Люцканова,  вс. щат си има страница за дейкеър инфо като този които Биз е дала за Минесота, ако питаш гугъл за "daycare resources, CA" ще ти излязат и тези за СА.

В ОН цените които аз съм видяла до сега са м/у $125 и $200 на седмица.

*********

какви късмети ще имате в  новогодишната баница... освен обичайните здраве, път, работа, пари, бебе?Simple Smile

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 10:50 от elle2106

# 130
  • Мнения: 279
Еlle2106,Благодаря за линка:)6те проверя и там:)
приятно празнуване!
 Peace

# 131
  • Мнения: 3 367
ел,няма да сваря да пиша че ще бач до 6,та съм посъбрала линкове за принтиране Grinning
http://www.infobg.org/content/view/980/84/
http://talrasha.blog.bg/viewpost.php?id=29043
http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=5747

# 132
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Агентката е направила супер снимки на купона на Борис. Беше много весело, много се радвам, че се събрахме. Дани оттогава само повтаря Хепи б-дей, Боби!  Laughing

Тия дни хем само се размотавам, хем на форум не се вяствам  Grinning.

Весело посрещане на новата година на всички!

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 18:02 от Бубка

# 133
  • Мнения: 2 185
За късметчета ето ви най-добрия линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249251 . Миналата година съфорумци твориха, има страхотно веселяшки ( любими са ми на на Небесна красТавица ).

Къде се изгубиха всички  Thinking

# 134
  • Мнения: 4
Ан, златна си!!!  bouquet Най хубавия късмет в баницата на теб да се падне!!:) Мнооо благодаря! Весело да посрещате НГ и хъгс на вс.

На вс. пожелавам да са здрави и успешни през Новата Година. И мн. вълшебства!
Елл

Общи условия

Активация на акаунт