Първото кърмене в родилното??

  • 2 458
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 324
Дадоха ми бебето и го закърмих веднага след като ме зашиха (раждах секцио в Италия). Бебката беше с мен около час, докато бях в стаята за наблюдение; взеха ми я за около два часа за изследвания и после беше с мен през цялото време.
Не ме боля, като засука. Всъщност не ме е боляло никога.
Проблемите ми бяха, че не знаех как да я поставям на гърдата, че тя заспиваше, не сучеше активно, и че имах много малко коластра, а после и малко мляко. Благодарение на акушерките и на консултантка към някаква организация (на всеки 2 часа идваха при нас) се научих да кърмя и продължавам и сега  Grinning
А упойката и лекарствата при секцио не са противпоказни на кърменето - питах различни лекари в родилното и всички ме успокояваха.

# 16
  • Мнения: 4 242
Кърменето не боли, даже е много приятно. Ако усещаш болка, значи трябва да търсиш причината, която вероятно е неправилната захапка на бебето или неправилната му стойка. Стойката всъщност определяш ти, така че внимавай коремчето да е долепено до твоето, ушенцето, рамото и крачето да правят права линия, устичката да е добре отворена, устничките обърнати навън (като рибка), и детето да поема по голямата част от ареолата, нослето и брадичката са долепени до гърдата, не стискай гърдата, само леко я придържай отдолу ако има нужда. Ако усетиш, че детето не е засукало правилно, с кутрето в края на устичката леко освободи захапката, потъркай зърното зачакай да отвори добре уста, за да подадеш пак гърдата.
Всичко ще бъде наред не се тревожи! Толкова ми стана хубаво че от сега се интересуваш!  Hug
Весели празници!

# 17
  • Мнения: 318
Аз не съм имала никакви болки докато кърмех е... то не продължи дълго само 10-тина дена а после 6 месеца цедене  Crazy

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В родилното нямах никакви проблеми.
Проблемите ми дойдоха, когато се прибрахме вкъщи.Големи и болезнени гърди
И при мен беше така. Моето бебе го мързеше да суче и се налагаше да се цедя.

# 19
  • Мнения: 315
Бях чела толкова много преди да родя и незнам как така се получи, че въпреки предварителната ми подготовка се оказах доста неподготвена!!!

Боляха ме гърдите и зърната целия първи месец - чак ми се струва невероятно, това което казват мамите досега   Rolling Eyes

Бих те посъветвала да си носиш крем за зърна, задължително, хубава помпа (ръчната на Avent), малка хавлиена кърпа (която при нужда да мокриш с топла вода и да правиш компреси преди кърмене). Ако гърдите ти са препълнени преди кърмене първо изцеди малко с помпата и тогава сложи бебето. Ако го сложиш да суче от твърда гърда няма да може да засуче добре и има голяма вероятност да разрани зърната, после кърменето става непоносимо.
Търси си правата на всяка цена. Не се стеснявай да питаш акушерките за всичко, което те вълнува, те са длъжни да ти обесняват и да ти показват (как се слага бебето, например).

Успех    Hug

amber, интересно ми стана, в коя болница дават веднага след секцио да се кърмят децата  newsm78



Родих в Плевен в Авис медика и след секциото (след като се събудих) веднага ми донесоха беба да я кърмя. В началото тя милата се чудеше какво трябва да направи,но това беше в първите няколко секунди. После си засука. Понеже нямах много кърма в началото й даваха и добавка от АМ. Но тя много искаше да суче и  на всяко хранене първо цицата, после шишето Peace
Болеше ме, защото нямах оформени зърна, разраних се и се мажех с кремче. Но това е, защото я оставях да суче по много, за да ми слезе кърма - кърмата ми слезе чак на 10тия ден след секциото.Правех си масажи с  шише от минерална вода пълно с  топла вода и се цедях. Много съм доволна от помпата на Авент.И сега понякога ми се налага да се цедя.

# 20
  • Мнения: 1 691
От кърменето никога не ме е боляло.
Проблемът при първите кърмения в болницата при мен беше:
а) че не можех да си седна на дупето (поради епизиотомия), а не погледнаха с много добро око на желанието ми да кърмя легнала;
б) че много бавно ми слезе кърмата и аз много се стресирах от това - голям рев изревах Rolling Eyes Наложи се да цедя с помпа - за да "стимулирам лактацията", което не помогна особено, пък и определено не беше най-приятното чувство (абе наболяваше си).

# 21
  • Мнения: 693
Katinche аз раждах със спинална упойка.Не виждам с какво може да пречи на кърменето.Болките бяха абсолютно поносими.6 часа след операцията аз станах да се раздвижвам.Нямах нито пясък в/у корема (за първи път чувам-нямах и при първото си раждане в същата болница), нито катетър-бях с памперс  Wink Бебето ми го донесе една от акушерките и го сложи на гърдите ми.Тя ми помогна да го закърмя без да ставам или сядам.Така стана и с другите родилки с които бях в следродилна зала.
Не знам как така на снаха ти са и го дали след 3 дни, като в Майчин дом бебетата са денонощно при майките.За Варна говорим, нали? Моето го взеха само първата нощ след операцията.
Изписаха ни на 4-тия ден по мое желание  Wink

smile3501 късметлийка!!!

Мда, за Майчин дом - Варна говоря. Може би не си го е искала  newsm78

Lora_mum, за болниците в Плевен съм чувала много хубави неща!

# 22
  • Мнения: 789
Не сме имали проблеми с кърменето в родилното. И аз родих с упойка през нощта, но на сутринта си станах сама и си отидох за бебето. Бяхме 8 дни в болницата. Там не са ме боляли гърдите, докато сучеше. Болката се появи по-късно и докато стана на около 2 месеца все със сълзи на очите кърмех. Явно е трябвало време, за да свикнат гърдите - веднъж си пъхнах пръста в устата й, за да пробвам какво е усещането. Ами определено имаше здрава захапка и яко дърпаше - беше болезнено дори за пръста ми  Mr. Green
Успех!

# 23
  • Мнения: 55
Аз нямах проблеми с кърменето - бебето си засука перфектно още първия път. Бях изчела където каквото намерих по въпроса и бях настроена за супер борба, но всъщност се оказа, че нещата са естествени и не изискват кой знае какви усилия. В родилното даже ми позволиха едната нощ да си го кърмя в 24 часа вместо да го хранят те. Следващата смяна не ми разреши, но пък на всички им стана ясно отношението ми към кърменето и постоянно ме успокояваха, че бебето ми суче добре и не се налага да го дохранват.  hahaha "Ти ли си тази, дето си иска детето през нощта?"

Моят съвет е да не бързаш с купуването на помпа. Особено пък някоя от скъпите. Това е най-ненужната ми вещ.

# 24
  • Мнения: 48
Аз нямах проблеми с кърменето - бебето си засука перфектно още първия път.
Моят съвет е да не бързаш с купуването на помпа. Особено пък някоя от скъпите. Това е най-ненужната ми вещ.

Надявам се да нямам нужда от помпа наистина, защото съм си взела една от евтините... Rolling Eyes Най-вече ме притеснявадали ще ми го дават когато поискам (по-скоро съм сигурна, че няма... Thinking)

# 25
  • Мнения: 4 242
Когато избирах болница се водих по това, бебетата да са при майките денонощно.

# 26
  • Мнения: 4 434
Ох беше много болезнено докато тръгне кърмата Tired

# 27
  • Мнения: 6 910
Katinche аз раждах със спинална упойка.Не виждам с какво може да пречи на кърменето.Болките бяха абсолютно поносими.6 часа след операцията аз станах да се раздвижвам.Нямах нито пясък в/у корема (за първи път чувам-нямах и при първото си раждане в същата болница), нито катетър-бях с памперс  Wink Бебето ми го донесе една от акушерките и го сложи на гърдите ми.Тя ми помогна да го закърмя без да ставам или сядам.Така стана и с другите родилки с които бях в следродилна зала.
Не знам как така на снаха ти са и го дали след 3 дни, като в Майчин дом бебетата са денонощно при майките.За Варна говорим, нали? Моето го взеха само първата нощ след операцията.
Изписаха ни на 4-тия ден по мое желание  Wink
И при мен беше подобно, въпреки че ми казаха, че мога да кърмя като минат 6 часа от раждането. Аз пробвах веднага когато ми я донесоха де (което беше около 3 часа след раждането), но не се получи. Реших все пак да изчакам 6-те часа и след това си засука.
Иначе при мен беше болезнено в началото, бяха почнали и да ми се разраняват зърната. Но предполагам, че аз просто не съм правела нещо както трябва. Веч не помня за колко време, но се оправи бързо всичко.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 245
zlatina_1982 Послушай Мери и раждай там, където бебетата са при майките. Успешното кърмене започва веднага след раждането, а в болниците, където бебетата се носят "под час" на майките, могат така да объркат кърменето, че да ти докарат куп проблеми.

Иначе по темата - нямах проблеми с кърменето втория и третия път, но първия по лучих зверско препълване, защото бебето ми не беше при мен и не знаех, че трябва да цедя. Но, това беше преди близо 12год и Интернета беше далеч.  Grinning

# 29
  • Мнения: 48
zlatina_1982 Послушай Мери и раждай там, където бебетата са при майките. Успешното кърмене започва веднага след раждането, а в болниците, където бебетата се носят "под час" на майките, могат така да объркат кърменето, че да ти докарат куп проблеми.

Проблемът Ясмина е, че в Бургас няма голям избор на болници-имаме една единствена-държавната, която няма добра слава....и в кърменето  Shocked Затова съм се насочила към Сливен, колкото и смешно да ми изглежда от Бургас да ходим в Сливен да раждаме......

Общи условия

Активация на акаунт