Стилен мъж- що е то и има ли почва у нас

  • 7 702
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 395
Стилният мъж за мен има изчистено облеколк-максимум 3 цвята, всичко по него е изпипано- чорпаа му не от гадните пазарски, които стават на малки топченца след първото пране, а носи елегантни чорпаи от камислка вълна. Whistling Обича хубави материи..памук, вълна...винаги е гладко избръснат...носи тежки, но ненатрапчиви аромати, добре поддържани ръце и нокти, бельото е хубаво-от стегнати материи - едноцветнно!!! Отваря вратата на жена, дърпа й стола преди да седне, изчаква я тя да си избере яденето, но той поръчва виното. Подаръците му са елеганти, изискани и неочаквани....цветята праща по куриер в офиса, с малка едноцветна картичка на която е написано с писалка "Обичам те" и нищо повече...никога не би подарил плюшена играчка, сърчица и разни други боклуци. Кара голяма кола, но бавно...никакви ексцесии...музиката е с хубав съраунд, но в никакъв случай чалга...примерно Ерос Рамацоти:) . Колата му, също като външния му вид е винаги излъскана, мирише хубаво....за цигарите вече споменахте....Изключително остър ум, с много добри познания в различни сфери на живота, разбира и изслушва жените, винаги е учтив и възпитан с всички около него, не предизвиква скандали, всички го обичат и му се възхищават......
ехх как се размечтах( само да вмъкна този образ, който описах е реално съществуващ, и за мен този човек е дефиницията за стилен мъж)

# 16
  • София
  • Мнения: 3 099
Искам да отбележа, че мола за мен не е преживяване и не ми пречи да отида по анцуг със скъпия си мобилен телефон, за да метна няколко торби от наличните магазини. Също така, посещавам отбрани столични ресторанти по дънки - влизам и вечерям със самочувствието на човек, който се е отбил да хапне в приятна компания и не ми пука за кифлите, за които това е събитие от първостепенно социално значение!

Стил е начинът, по който се чувстваш добре. Добър стил е, когато това става без напън да отразяваш обстановката.

# 17
  • Мнения: 2 161
Мислех,че реално ще си говорим...Ако чорапите му не са от камила и ако не разбира от вино,да го хвърлим на боклука ли?И как се кара мощна кола бавно?И кой мъж слуша Ерос Рамацоти?А цветя по куриер е супер лигаво,освен ако не са поръчани от чужбина.Описваш този тип мъже,на който няколко приятелки се подиграват над чаша какао.

# 18
  • Мнения: 395
Мислех,че реално ще си говорим...Ако чорапите му не са от камила и ако не разбира от вино,да го хвърлим на боклука ли?И как се кара мощна кола бавно?И кой мъж слуша Ерос Рамацоти?А цветя по куриер е супер лигаво,освен ако не са поръчани от чужбина.Описваш този тип мъже,на който няколко приятелки се подиграват над чаша какао.

Е Шанел недей така. Аз казах за мен реално какво е стилен мъж...дадох пример за мъж, който аз намирам за стилен. И аз нямам до себе си мъж с чорапи от камила, нито пък разбирач на виното, нито пък каращ мощна кола, нито слуша Ерос, нито ми поръчва цветя....напротив- пълна противоположност на горното описание и въпреки това не изхвърлям никого на боклука...споделям какво аз намирам за стилен...естествено ти си човек с мнение и е нормално да маш други представи за изисканост....само не разбрах от кога приятелките се събират на по чаша какао  Crazy

# 19
  • Мнения: 3 091
А пък според мен стилен означава различен, със собствен почерк, не пее в общия хор, не се поддава сляпо на модните тенденции. Изискан, но не сноб.

Повечето примери тук са за това как изглеждат и какво притежават богатите мъже - за мен те не винаги са и стилни. новобогаташът не може да има стил, няма от къде

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Айде и аз да си кажа:

Мъжете със стил ги има. Моите фаворити се движат свободно и със смокинг, и по фланелка (с якичка или без). Дрес-кодът им е собственото самочувствие и способността да не дразнят ако вида им се различава. Не са педантично запечени да изпълнят очакванията на околните.

# 21
  • Мнения: 3 835
И аз т'ва питам.
Имам една приятелка, която ми се чуди от къде взимам самочувствие да посещавам отбрани ресторанти без да съм пропиляла поне 4 часа за грим и прическа...
А аз искам да знам защо дънките не се носят с обувки....

Шегуваш се, не може да е истина.
Любима комбинация са ми изчистени дънки, класически модел, с висока обувка. Макар дънките да са далеч от стилно облекло, но те са част от ежедневието ни и са компромис, заради удобството. Но дънки с маратонки..., не знам защо изобщо се спрягат в тази тема, нали уж за стил говорим. Облеклото и външния вид, според мен не се съобразяват толкова с мястото, примерно ресторант, а с повода. Естествено, че няма да си сложа рокля и да се издокарвам официално, ако съм излязла да хапна с приятели или семейно. По официален повод някакъв, без значение дали съм в скъп ресторант или не толкова, ще се постарая външния ми вид да показва уважение към домакина и събитието. Ако отидеш на ресторант напудрен и накипрен като за прием, без да си поканен на такъв в случая, при всички случаи ще изглеждаш смешно.

# 22
  • Мнения: 46 518
Има хора, които робуват на марки, дрехи и т.н., явно си от тях. На мен ми е все тая кой с какво е облечен Rolling Eyes
Достатъчно е един мъж да е чистоплътен и да се държи нормално, а нататък е въпрос на вкус, на мен повече би ми харесал с бяла тениска от 2 лв. и с разръфани дънки, отколкото с костюм за 3000 лв. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 14 654
Стилният мъж е умен и умее да се шегува, добър е в професията си, от която разбира се печели много добре, предразполага жената да се чувства уютно в компанията му. Но може да предпочита мотор, макар че разполага и с кола, да слуша музика, която си отива и с мотора, и с кожените му дрехи, а не лигни като Рамацоти. Изобщо посещенията в мол може да не влизат в стила му. Коланът му за китара не прилича на селска черга.

# 24
  • София
  • Мнения: 932
Има, нали з атях сме се оженили Simple Smile


Тъкмо взех да отговарям на въпроса и после да чета останалите мнения и видях, че Рокси, е написала мислите ми (почти никога не съм съгласна с мненията й , но с това съм)  Simple Smile .
Само да добавя, че мъжа ми не е богат, не е сме и бедни - дори нямаме брак все още а сме от 5 години заедно и имаме дете. Но смело мога да кажа , че е доста стилен мъж, най-вече като начин на мислене, маниери , манталитет.
Но съм срещала и други мъже , които не са типичния представител на "аз съм мъжа - ти жената, аз командвам" , които са елегантни и държат на себе си и впечатлението , което оставят у другите. Лошото е че са малко според мен. Повечето са тип мачовци или не, но такива , които си мислят че са господари на вселената.

# 25
  • Мнения: 5 940
За мен е важна хармонията между характер, начин на живот, възприятия за света и външна изява на всичко това. Всичко това прави стила, разпознаваемото, отличителното.
Един е прекрасен с леко изпокъсани дънки, топъл пуловер и хубав шал, друг е забележим с небрежен костюм, а трети с хубаво обработени ръбове на панталоните.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мноооооого интересна тема. Ама като гледам малко сте я пообобщили - мъже, жени, "селяни", молове всичко на едно Laughing
Това с мола ме уби ooooh! да не би моловете да са станали някви специални места дето се изисква специален дрескод за посещение. Май само в България е престижно да се пазарува от МОЛа. В чужбина, ако не сте забелязали моловете се посещават от хора малко под средната класа. Ама и аз се отклоних.
Да, има стилни мъже, ама са малко. И това идва от финансовото състояние. За да има един човек стил трябва да има пари, ако не много, то поне достатъчно... и акъл естествено. За да си облечен стилно, трябва за всяко облекло да имаш определени обувки, колан и часовник, за мъжете това си е задължително. И за всяко място, което посещаваш /кафене, парк, ресторант, пиано бар, дискотека, плаж, детско парти и т.н./ да си адекватно облечен /което в България май е най-сложното/. Да не говорим за аксесоарите към облеклото, обзавеждането в къщи, маниера на поведение и т.н. Трябва и да имаш доста широк мироглед, както и да си прочел доста книжки. Скоро трудно ще се създаде кой знае какъв стил, като се има предвид, че сегашните поколения са живели и при комунизма, а стила се гради от дете и се предава от родителите.

# 27
  • Мнения: 3 835
У нас малко трудно може да има стилни хора, след като един трамвайджия, хибрид между паун, но и кокошка, се изживява като стилна вип персона. Добре поне, че плющи наред абсолютната безвкусица и кич, но те в БГ са толкова потресаващи и повсеместни, че и от сателит се виждат, предизвиквайки стомашни неразположения. Така че, колкото и да се пъне, няма как с тези си дълбокомислени прозрения, да придобие стил и класа, нещо което не притежава по рождение. Стилът няма нищо общо с марковите дрехи и цената на притежаваните вещи. По добре да си бедно и безстилно облечен, отколкото карикатура в маркови парцали, коли и дрънкулки. Стилът или го имаш или не. Има хора, които го притежават по рождение, останалите, които имат очите и усетът за него, го придобиват в някаква степен с времето. Без значение с какво точно са облечени, фанелка, дънки, вечерна рокля, тези хора излъчват стил, защото това качество идва отвътре.

# 28
  • Мнения: 5 462
Мноооооого интересна тема. Ама като гледам малко сте я пообобщили - мъже, жени, "селяни", молове всичко на едно Laughing
Това с мола ме уби ooooh! да не би моловете да са станали някви специални места дето се изисква специален дрескод за посещение. Май само в България е престижно да се пазарува от МОЛа. В чужбина, ако не сте забелязали моловете се посещават от хора малко под средната класа. Ама и аз се отклоних.
Да, има стилни мъже, ама са малко. И това идва от финансовото състояние. За да има един човек стил трябва да има пари, ако не много, то поне достатъчно... и акъл естествено. За да си облечен стилно, трябва за всяко облекло да имаш определени обувки, колан и часовник, за мъжете това си е задължително. И за всяко място, което посещаваш /кафене, парк, ресторант, пиано бар, дискотека, плаж, детско парти и т.н./ да си адекватно облечен /което в България май е най-сложното/. Да не говорим за аксесоарите към облеклото, обзавеждането в къщи, маниера на поведение и т.н. Трябва и да имаш доста широк мироглед, както и да си прочел доста книжки. Скоро трудно ще се създаде кой знае какъв стил, като се има предвид, че сегашните поколения са живели и при комунизма, а стила се гради от дете и се предава от родителите.
Това е и моето мнение в общи линии...И аз си зададох същия въпрос относно Моловете .

# 29
  • Мнения: 54
Добър стил се създава с добро възпитание. За да го показваш и излъчваш трябва да го носиш в себе си. Зависи и от средата.

Общи условия

Активация на акаунт