Тайната на дългата и здрава коса - 53

  • 34 450
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 467
Аnastangelche , вторият кок, който си показала, наистина е красота.
И без друго мислех в Новогодишната нощ да съм на кок, така че ми даваш свежа идея.
Фризьорката каза, че за 25 лв ще ми измайстори чудесен кок, но тя му казва "булчински", пък нещо не ми се чува да съм с такъв.
Ръцете ми са леви и двете от лактите надолу и нищо сама не мога да си направя, даже плитка.
Съжалявам, че нямам фотоапарат, че да се заснема и да ви покажа моята гордост, косицата ми, за която, благодарение на тази тема, започнах да се грижа.
Днес ще си набавя липсващия Тривит., бадемово масло и другите благинки, с които си я подхранвам вече близо два месеца.
...
Нека всички да бъдем възхитителни с прическа, която не сме били досега.  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 179
Като гледам май повечето сте спряли на прическа - кок за Нова Година.
Аnastangelche, наистина вторият кок е страхотен, но това само на фризьор или поне аз не съм толкова сръчна в ръцете. Пу, как искам такъв кок.  ooooh!

Вижте на какви маски за коса попаднах, нещо това с шоколада ми звучи малко ...  #Crazy
http://www.fema-bg.com/index.php?m=2020&lang=1

# 47
  • Мнения: 183
И на мен много ми харесват прическите на кок. За съжаление аз сама в никакъв случай няма да мога да си направя, а и косата ми е само до раменете. Затова за Нова година ще се направя или със самозалепващите ролки, с които освен обем, получавам и леки чупки на косата, от което съм много доволна, или ще се издухам по-старателно със сешоар и кръгла четка и ще сложа една малка фибичка с камъчета, която си купих наскоро. Надявам се да видя снимки на тези от вас, които ще си правят кок за празника, поне да ви се порадвам  Flutter

# 48
  • Мнения: 965
Момичета, невероятни снимки сте дали. Анастейнджълче, кокът на булката от едната снимка, направо... уникален  Flutter

Aera, за първи път чувам за комбинацията мента и шоколад за коса?! Но пък ми звучи интересно. И изпълнението никак, ама никак не е сложно. Може наистина да се отразява фантастично на косата. Моята има нужда от подобни "вкусни" магии  Wink
А за действието на натуралния шоколад знам отдавна.. но за лице и тяло. Явно и косата може да се възползва  Peace

# 49
  • Мнения: 1 282
Вторият кок е булчински и наистина трябва фризьор да го прави. Яд ме е, че не го видях преди 4 години, когато бях абитуриентка.  Joy
Ама още не съм омъжена, та кой знае...  Joy

Аз още не съм решила с каква прическа ще съм на Нова година.  Thinking

мис арк, я обясни за тия джунджурии.  Crazy И тази, която си я купила, хич не мога да вдяна за какво говориш.  Blush


Трябва да пия още едно кафе, мозъка ми спи май. hahaha

# 50
  • Мнения: 4 496
И на мен много ми харесват прическите на кок. За съжаление аз сама в никакъв случай няма да мога да си направя, а и косата ми е само до раменете.

Пак може да стане с черните фиби. И малко лак да фиксираш.
Отивам да потърся снимки на джаджата. Тя е на принципа на вдевачките за шевни машини- дръжка с голяма примка накрая.

Ето го ефекта от нея:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285122.msg7224941#msg7224941

А тук дамата е обяснила как се действа с въпросното нещо/тя си е направила подобно от обръч за плетене, като е залепила двете куки една за друга и така е получила примката. Мога да  обясня по- подробно, ако не се разбира от снимките.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285122.msg9022004#msg9022004

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 14:18 от ♥ мис арк ♥

# 51
  • Мнения: 1 282
Мда, сега като го видях това с обръча се сетих мен като малка как ме правиха. Ефекта мисля го докарваха подобен.
Ще се опитам да обясня:
Мен ме правиха с онези гадни черни ластички, които скубят косата, обикновените. Аз съм пробвала и с меките ластици за коса, само че от по- малките и тънки.
Връзва се косата на тила например. Обикновена конска опашка. След като е вързана по този начин се прави "дупка" в косата над ластика. Не знам дали ме разбирате точно къде. Ако трябва пак ще обясня. Като е направена тази "дупка", косата от опашката се взима, обръща се нагоре и се мушка през тази "дупка". Стяга се както, правим при обикновената конска опашка. Ефекта мисля е като този от обръча. Аз много я харесвам тази прическа, хем си вързан, хем е по различно, хем става за няколко минутки.

# 52
  • Мнения: 5 173
Уауу Shocked
Красота.
Момичета, благодаря ви за обяснението  bouquet , ще пробвам някой ден и ще покажа снимки Peace

# 53
  • Мнения: 2 467
Мами, моля за съвет.
Днес за пръв път си купих и масло от Ши. Но как се слага в маската? Та то не е течно?!
Извинете, ако сте го казвали вече, но днес ми е маскен ден...

# 54
  • Мнения: 277
Топи се на водна баня или на печка-духалка.Градусите бяха накъде около 25.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз искам да попитам какво мислите за кокосовото масло,дали е подходящо за маска?

# 56
  • Мнения: 1 282
Всяко едно масло е подходящо за маска. Много хора тук използваме кокосовото и сме доволни от него.

# 57
  • Мнения: 1 365
Здравейте момичета! Вече не мога да се побера в кожата си- не мога да си намеря кабел, който да свързва телефона ми с компютъра и съответно не мога да качвам снимки...  Twisted Evil Направо издивявам...
Да кажа за маската на Мил Мил - много хубаво ухае, но на мен ми е слаба. Няма този ефект, който търся. Ползвала съм от тази марка с кокос и беше много хубава, но ще си я използвам, като я редувам с Абсолюта на Лореал. Гадното е, че маската е 500мл и не се знае кога ще свърши, но това не означава, че няма да си взема на Миосотис с костен мозък /от кога съм й хвърлила око  Flutter/
Но имам една прекрасна новина - моят мъж реши, че е крайно време да започне с домашните маски за коса. Сигурно вижда ефект от тях при мен, но си трае   Crossing Arms и не казва  Close Вчера си мих косата, оформих едни прекрасни къдрички с дифузер и съвсем малко пяна и днес е останал само обема и няколко хилави чупки. Та сега отивам да мия пяната...
Приятна вечер!!! В сряда съм на лов за тривитаминол  Peace

Мис Арк, прекрасно оформление!!!   bouquet  Видях много хубави коси, а прическите са невероятни!!! Аз преди години си правех един кок. Връзвах косата на опашка и я разделях на 4. После всяка четвъртина я навивах навън на опашката и я захващах с фибички. Кокът изглеждаше доста голям... Не съм сигурна дали съм обяснила както трябва, ако не е ясно, ще обясня пак!!!

# 58
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Вече съм с нова прическа т.е. боядисана и оформена.Сигурно никой не се е подстригвал така като мен-накарах фрезката да ми подстриже само най-долният дълъг пласт понеже само той цъфтеше.Малко ме изгледа учудено,но го направи.После ми начупи косата с дифузер,хем и по този начин изпробва най-новите стилизиращи продукти на Алфапарф.Хвърлих око на шампоана им от бамбуковата серия и на още една нова серия.Така,че след празниците ще си ги взема и ще споделя отзиви.Иначе си продължавам с кокосчето.Сега си взех и две ампули за коса на Евалон,но много ми миришат на веро,незнам защо е така.Въпреки всичко сутринта като си мих косата си я втрих.http://img220.imageshack.us/my.php?image=img008zj7.jpg

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 19:33 от tornadoto katrin

# 59
  • Мнения: 1 179
Аз нещо не мога да видя снимката. То да взема и аз да се снимам, че от много време не съм пускала снимки. В момента съм изправена със сешоар и четка, собственоръчно. Мъжо кат`се върне ще го накарам да ме снима, че до сега съм пускала съмо накъдрена. В естествен вид не мисля да пускам, че ще уплаша народа.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт