Израел 18

  • 19 544
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 032
Някой е пуснал тема в Клюкарника. (Друг е въпросът в какъв стил.)

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359763.0

На мен ми беше интересно да прочета какво имат да кажат живеещите в Израел; но не смятам да пиша нито тука, нито в Клюкарника- прекалено сложни са нещата.

# 76
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Дали тази ваканция за Ханука важи също за посолството?Никой не ми отговаря там...искаше ми се да направя допитване за документите ми...

Има нещо такова, да  Peace Когато в Израел са официални празници и бълг. посолство не работи, само не знам защо и Ханука са го взели за официален празник, като дните са работни, не са учебни за децата, но иначе са си работни  newsm78

И при нас дъждът ми изглеждаше много пролетен, може би защото навън не е мрачно и студено  Simple Smile

Аз след малко пътувам, обаче още не съм слушала новините. В събота обявиха, че Беер Шева е в зоната на 40-те метра, докато сирените звучат в 3-те зони до 30 м. Но влакът нали минава през 30 метровата зона и нещо не разбирам дали да се притеснявам...  Да им имам спокойствието на израелците  Crazy от къде го черпят - не знам  Rolling Eyes

Алиса, аз даже нямам намерение да я отварям, опасявам се, че напразно ще се ядосвам.  Peace
А живеещите в Израел, всеки с неговото си мнение ('щото противно на очакванията не сме някаква еднородна маса), са си казвали какво мислят в тази тема.

# 77
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Боряна,много ми се иска да видя снимки на твоята градинка,като знам , че не си в града ми изглежда много романтично и спокойно.Пък и преди си казвала,че имаш цветя и че е красиво...та"покани"ни на гости поне в някоя галерия Grinning
Петя,днес успях да разгледам снимките ти-ма мноого  е красиво брей/точно като парка тук в Банкя Heart Eyes/

Ами ще кача 3-4  снимки набързо направени от мен ама няма да ми се смеете на бурените,няма как да се влезе в градинката да ги почистя Sad Има и няколко снимки в папката от мошава в който живея... http://www.boryana80.snimka.bg/album.php?album_id=323549&pid=9640767

# 78
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Боряна, на много хубаво място живеете! На пролет ще си подредиш градинката, то сега не е сезон за това  Peace
На тази снимка дървото мандариново ли е, портокалово ли е http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9640636
Подсети ме, че Хариет беше ми казвала да снимам лимоновите дръвчета, а аз все забравям  Blush

# 79
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Имаме 2 портокалови дръвчета,1 лимонено,2 помелота и 1 което е някакъв дребен дребен портокал,колкото орехче ама незнам дали има специфично име или е мини портокал.Аз за първи път видях и ядох такова нещо Simple Smile с кората се ядяло  newsm78 послушах мъжа ми и така и го изядох  Joy нищо особенно....Имаме хахаха аз нищо нямам като дръвчета на "свекърите" са,но лошите отношения не ми пречат да си крада от плодовете Simple Smile

# 80
  • Мнения: 3 804
дете няма да се спреш нали  newsm78-уважих останалите моми4ета в темата,но ти явно не разбираш и настояваш за отговор,така 4е за останалите-вклю4вам се по пожелание на Анди-ако не искате гости усмирете я

е АНДИ-ако искаш мога да ти отговоря със снимки от Кана и Газа -без коментар-само снимки,ти си избери тук или в Клюкарника


представителя на животинския свят аз съм с 2 ръце за да дават всеки ден равносметка за жертвите и разрушенията ,но и  от 2те страни,виждаш ли можем и да стигнем до единодушие

тали по въпроса който повдигна-ами предателите никой не ги оби4а-та били те в ли4ния живот или извън него

# 81
  • Мнения: 1 526
Аз мисля, че е портокалово  Peace. Аз имах мъничка клемантина в саксия, но миналото лято когато си ходих два път ди БГ го уморих  Sad...
Борянка, много спокойо изглежда и аз мечтая някой ден да живея в къща насред дивото по възможност в Рамат аГолан. Но за сега това е далеч  от действителността. А между другото как се казва вашият мошав? Ейал какво работи сега?
С посолството е изкуство и късмет да се свържеш  Wink.
Между другото миналият месец мъжът ми работи по един проект там и при разговор с началството разбрал, че напоследак имало доста хора, които се отказвали от БГ гражданство (и ние го бяхме мислили, когато ни искаха пари за здравна каса от 2000г. в това число и за децата, които изобщо не са били родени тогава). Но сега тези проблеми се пооправиха, защо се отказват незнам  Confused...
Та за изпроводяк му дали две шишета вино, от това за спец. поводи на  гърба на шишето пише че е ограничена партида. Ще ги отворим на новогодишният купон.

# 82
  • Мнения: 13
Цитат
дете няма да се спреш нали  -уважих останалите моми4ета в темата,но ти явно не разбираш и настояваш за отговор,така 4е за останалите-вклю4вам се по пожелание на Анди-ако не искате гости усмирете я

е АНДИ-ако искаш мога да ти отговоря със снимки от Кана и Газа -без коментар-само снимки,ти си избери тук или в Клюкарника
Виж какво , не коментирам нито конфликта вече , а и скоро теб ще спра да коментирам ...
 Настоявам за отговор на следните въпроси  ! ( пак ли почнахме да въртим - как не фана мускулна треска  ooooh! )
Какво очакваш информирайки ни в нашата тема за въпросната ситуация , знаейки че е вид провокация и до нищо хубаво няма да доведе ! Те това ми е въпроса ...
Бях ти задала и още един въпрос - ако може да ми преведеш надписите на челата на онези жени (предполагам ) и какво държи едната в ръката си ! Но ако не искаш кажи , не го отминавай ,че трябва да се само цитирам 15 пъти !

П.П. Където искаш отговори , а и нито съм животно нито съм луда ,че някой да ме усмирява .
Мисля ,че като цяло аз съм най- малкият ти проблем и в реалността и в форума !

# 83
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Еял работи в клон на фирмата Метро ама не нашето Метро а за продажба и сервиз на мотори и мотопеди(тус тус-най смешната дума след боц  Joy )Механик е в сервиза в Хайфа.На 30мин сме от Хайфа Simple Smile Мошава се казва Бет Шеарем.На близо има ааааааа нещо като резерват със същото име.Не е точно резерват де ама и не помня точната история.Ще разпитам мъжо и ще разкажа довечера.Преди да дойда за първи път тук всички ми казваха че трябва да бъда много щастлива че ще живея в долината,по-късно разбрах защо....За посолството така или иначе те нищо не могат да направят сега така че явно ще стане след нова година или кака ще ми оправи документите.Аз също имам неплатени здравни вноски,няма и да ги платя защото никога не съм ползвала държавни здравни услуги и си ползвах частници....
Моите цветя за различни цветове карамфилчета,няколко храстчета и много видове чайове.От Бг си купих семена мащерка и чубрица та скоро и тях ще засадим.Сложихме чайовете близко до мястото където сядаме лете за да ни мирише Simple SmileОбожавам това място и се надявам да не ми се наложи местене  Praynig

# 84
  • Мнения: 2 952
ХАЛАС ! Сякаш си нямаме проблеми ! Стига с грубия тон!

Мисля, че  спазихме добрия тон доколкото е възможно наистина.Все пак  е размирно време.Няма как да не се усети и тук.

eli6eva , брех то бая парк в Банкя ще да е ! С  такава растителност ли е ? Интересно, не съм била ...изнамери някой сайт.... Flutter

ДТТИ , поне  живееш  в близкия изток / Сирия и  като говориш  малко ми е разбираемо  мисленето ти ... За жалост при вас има до голяма степен цензура на информацията - ТВ , интернет сайтове и т .н. И това не само в Сирия .... Масата народ в Сирия и не само   - не  ти в частност  ...получават цензурирана информация за жалост...Това е относно всичко , не само за момента.Така се формира един вид  насочено в дадена посока мислене. То това може да се получи разбира се и в  напълно демократични страни по други пътища. Отплеснах се в друга посока ...

Латеа , къде си ти ? Каква е връзката ти с тия  земи ? Пропуснала съм може би  , за което - сори.

Отивам да си доготвя ... малката заспа след като изпрати гаджето , а Саги излезе  да си разхожда трактора , че дъжда спря ..Малко тишина .Отивам да зяпам някой филм.

Боряна , едни приятели си бяха засадили "лимонова трева" в градината и щом се допреш до  листата , минеш покрай тях - лъха на лимон ...страхотно ..Иначе ние имаме в сакскии "нана" и това е скромната ни градинка ...

Тали, онази саксия от градината на Саги  не е нарцис , а ЛУК -  hahaha Joy Ще  го  изпържим с яйца ! Аз чаках цвете ....що лук ,бе ?  ooooh! Боже , боже ....лук!

Мисля, че докато не се считаме за врагове говорейки тук нещата са в реда на нещата , защото такава е реалността. Иначе се получава едно болно както каза Мента общуване - за него казах  ХАЛАС ....

До скоро!



# 85
  • Мнения: 13
Борянче много е красиво !
По повод твоите снимки се сетих , имам един познат - палестинец , но живее в Израел !
Казва се Дани , та беше дошъл през лятото - бягат от войната !
Та запознахме се , и аз нали вече дива и щастлива , разпитвах го за арабският за иврита , за Израел .. Викам му - ма ти знаеш и двата езика а  Joy И той вика - да бе човече ! Хаха аз удивена почти ... Ма викам говориш и български без акцент  Joy  И той се усмихва човека ... с едни страхотни зелени очи , бонбонче .. Та аз мн му се радвах ...
Като го питах за Израел какво мисли първото което ми каза е - нова държава , подържана , красива   И аз - ми що бягате  , а той ми отвърна - ми баща ми така иска и сега сме тука ..
Води ме  в  училище към еврейското посолство в , която сграда се преподава иврит и арабски...
Повечето преподаватели по иврит бяха обаче араби  newsm78 Се едно ..
Обаче мина време , позабравихме се даже малко май , 3 ,4 месеца не сме се чували ..
Та рекох аз да му се обадя и му звъннах вчера - ми че момчето в Израел , учи в Университет , мисли там да си живее ...  и такива ми ви неща !
Иначе разправя ,че полицаите бетер тука - пъхнеш им парата у джобето и айде ... ма т'ва е друга история ( тука колко пъти бега с колата на баща си без книжка  Joy луд човек )

# 86
  • Мнения: 2 032

Алиса, аз даже нямам намерение да я отварям, опасявам се, че напразно ще се ядосвам.  Peace

Добро решение. Аз погледнах и си се учудих, че се учудвам на повърхностните недомислици.

Ще пропусна темата, но само да отбележа стила на коментар на някои телвизонни аматъори, който стил виждам тук-таме из форума.  Аз му викам стил "бабка със забрадка". Това е да онагледиш конфликт просто с кадри на вайкаща се бабка със забрадка.  Ама коя е тя, ама защо войниците са измъкнали сина й от къщата (например), ама синът й всъщност терорист ли е бил и колко хора е убил: никой не ти казва. Хлипа бабката и на теб първосигнално ти се свива сърцето, ама и хабер си нямаш какво точно е станало.

# 87
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ние имаме лимонова трева и нана,розмарин и още много миризми на които не им знам имената.На пролет ще засадя още ама ще си оставям място за цветя де няма да е само билки...

# 88
  • Мнения: 2 952
Алиса  ,  ми с децата и жените напред , да  - това е тактиката им много често за жалост.... Те плачат , а ние се стягаме  в кръста и си пращаме  децата в казарма , за да  съществува тая държава...Няма място за плач , иска се силна ръка.  Израелците сме се нагледали на "картини" и сме се наслушали на световните коментари ... Истина е. Додето не чуеш сирена , не видиш червена точка на телевизора в  средата и не ти се наложи да бягаш към  бункера.....Света чак отскоро разбира що е терор. Истината , е  че само Израел знае да  живее в  такава обстановка и е подготвена за нея. Бива осъждана за действията си. Е, на чужд  гръб и 100 тояги  са малко. Лесно се  призовава към мир от страни , но дали е  реален и как никой от призоваващите не знае  отговора. Мир ще има по тия  земи ако няма Израел, а нея  я има. И на готово да бъде подарена хипотетично  на съседите  те ще съумеят да я  върнат много бързо и умело  към състоянието, в което са се намирали тукашните земи преди 60 г. Това е отопия. Докато не престанат да предизвикват Израел към войни все ще си живеем така , а те няма да престанат , защото при тях това е философия на живота , религия , патриотизъм!Този проблем  е роден в сърцето на съседите , там с политика не се работи .... Това , което искат няма да го получат и ето конфликта, който е безкраен. Не се изтрива така държава от картата , нито се  подарява. Така живеем ние.


Боряна , трябва за домашна работа да сътвориш един постинг  за мястото, в което живеете ...Я , да издириш сайтове,  снимки, инфо. Интересно ще е .

Aаааааааа... недей , Анди ! БГ полицаите равни нямат !  ooooh! За  Полицията тук в Израел  съм на друго мнение.  Simple Smile Оф , краста е тоя  форум , заминавам !

# 89
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Абе Пете все едно да намеря в интернет за някое Бг село инфо Simple Smile нищо не ми излиза ама в почивните дни ще излезем с мъжо из селото и покрайнините и ще направя много снимки и той ще разкаже нещичко а пък аз ще се опитам да го преведа без да използвам ъъъъъъъъъъ ааааааааааа и така нататък  Joy

Общи условия

Активация на акаунт