Анти "ДЯДО" Коледна тема-да кажем ли на децата..

  • 8 409
  • 202
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 254
Уоу, уоу, уоу....чакайте, чакайте малкооо...какво искате да ми кажете??!! Къде е дядо Мраз?! Какъв е този Коледа дето само пишете за него, а?! А??  Ама, няма дядо Мраз ли?? Кажете ми деее....   Cry Cry Cry

# 76
  • usa
  • Мнения: 2 113
Уоу, уоу, уоу....чакайте, чакайте малкооо...какво искате да ми кажете??!! Къде е дядо Мраз?! Какъв е този Коледа дето само пишете за него, а?! А??  Ама, няма дядо Мраз ли?? Кажете ми деее....   Cry Cry Cry

как да няма дядо мраз, бе тинче? ти кой мислиш, че оставя подаръците под елхата? обаче нали знаеш, че не е проста тая работа да се обиколят всички елхи по света и да се оставят подаръци под тях. затова дядо коледа, свети ник, дядо мраз, дед мороз и още куп скучаещи старци, които така или иначе се чудят какво да правят и обичат бисквити, мляко и други такива сладории, са създали един клуб на щедрите пенсионери, подлъгали са група елфи и джуджета и еленчета да ги подпомагат и са си разделили света и неговите елхи на сфери на влияние. та може да е заради географското ти пренасочване, но ако не си вече в контингента на дядо мраз и се налага дядо коледа или санта клаус или някой друг член на дащния клуб да се грижи за теб и твойта елха, то не е поради несъсществуване на предишния ти благодетел, а поради глобални причини  Hug.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 04:45 от миз

# 77
  • Мнения: 3 491
Така и не мога да преценя вярват ли, не вярват ли, нито ми се задълбава по въпроса, те сами си намират решения. Преди няколко месеца бяха казали, че феята на зъбчетата съм аз, а Дядо Коледа - баща им. Седмица преди Коледа обаче се оказа, че си чакат истинския дядо, защото тези, които виждали из мола и насам-натам, били преоблечени мъже, пък истинският идвал само през нощта срещу Коледа, оставял им лакомства в ботушчетата и им разрешавал да си отворят подаръците, но не се показвал.
За мене е радост, че сутринта за щастливи, че си имат ритуалите, че броят дните до празника. Щом това се получава, значи Дядо Коледа идва.

# 78
  • Мнения: 822
Не разбирам, защо скачате така на "едно момиче"... Момичето иска да ви просвети, да ви накара да се замислите, да спести травмата, която бихте причинили на децата си и в същото време накуп да ви синтезира най-доброто по темата от всички прочетени книги за родители, а и донякъде като екстра да ви направи безплатен психопрофил... Не бъдете неблагодарни!
Кейси, лъжата не е била пълна без морковите за Рудолф и останалите елени... Понеже синът ми е запомнил имената само на седем елена, оставихме по голям морков за всеки от тях... Част от зарзавата изядох, друга част само нахапах, защото имаше опасност да се изприщя от вит. А... А детето вече сериозно го бяха излъгали в училище - тази люлка на просвещението... Аз само потвърдих. Не искам да подбивам авторитета на учителката му...
И аз все още обичам да чета приказки и да се пренасям в други светове. Не съм травмирана от този факт... Нито от последвалото приземяване. Но искрено благодаря на загрижените за душевното здраве на детето ми...

# 79
  • Мнения: 3 726
Винаги съм твърдяла и вярвала, че дядо Коледа съществува! Naughty
Синът по някое време разбра, че аз оставям подаръците под елхата, доста спорове имахме, но аз не отстъпих и вече ми се струва, че започва отново да вярва в добрия старец. С по-малките ме очакват същите периоди, предполагам. Thinking Животът не струва без малко магия и чудеса и за мен е абсолютно задължително да науча децата си поне на това. Peace

# 80
  • Мнения: 3 405
Големия сам се досети, когато беше малък. Света си остана същия  Grinning

# 81
  • на майната си
  • Мнения: 425
Тя твоята работа - Рибата - в морето, тя тигана сложила.
Всички разбраха твоето и на мъжа ти мнение по въпроса, не е нужно да убеждаваш всички в правотата си.
Нищо не може да се сравни със светналите очи на дъщеря ми и развълнуваното "подаръци, подаръци - Дядо Коледа ми е оставил мноого подаръци" в 5  #Crazy часа сутринта. За нищо на света няма да и го отнема, а е вече на 7 години, питала е - отговорих че всеки има право да вярва в нещо - избора е неин - избра да вярва хайванчето Simple Smile

# 82
  • Мнения: X
И в моя случай се оказа, че дядо Коледа е татко. Всъщност той и сега чудесно си влиза в образа по това време на годината и страшно му приляга, предполагам, че със времето образът му все повече ще се слива с този на добрият старец със шапка с топче  Laughing

# 83
  • Мнения: 7 474
Дъщеря ми е на 7г. и още вярва и чака . Не мисля да и убивам мечтите точно заради тази "истина".  Аз лично нямам спомени как съм разбрала, че няма дядо Мраз - травма нямам.

# 84
  • Мнения: 14 489
въобще не бих разказвала за дядо Коледа. на 25 декември се празнува Рождество Христово и подаръци се подаряват заради подаръците, които влъхвите са занесли на бебето Исус.

мислете му ако някое от децата ви се падне с моето в детската градина Mr. Green

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И моето дете вярва в добрия старец. И ще се постаря още дълго да вярва във всички добри неща, ако и да не могат да се пипнат и видят. Също така не го впечатляват чак толкова подаръците, колкото факта, че дядо Коледа е изял бисквитката и си е изпил млякото- голяма радост е Grinning.

# 86
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Дядо Коледа съществува за сина ми, който е почни на 9 г. Казвали са му, че е измислен, че никой не го е виждал като оставя подаръците... Аз му казах, че има невидими неща - обичта, приятелството, надеждата... Така и Дядо Коледа трудно може да бъде видян.
Преди 3-4 години по радиото излъчиха репортаж и интервю от къщата на Дядо Коледа в Лапландия. Записах го на репортерски касетофон. Пуснах го на сина си. Той толкова се зарадва - за него беше като доказателство. После в детската градина успя да убеди повечето деца, че е чул гласът му по радиото, че журналристката е видяла джуджетата...
Да, казвали са му други деца, че Дядо Коледа не съществува, питал ме е и мен и аз като parsy му отговорих, че е въпрос на избор. И той избра да вярва.  Дядо Коледа не е само и единствено подаръци все пак!

Не можете да повярвате в една добра магия, в един положителен образ, а можете ли да повярвате, че може да съществува безгранична злоба и ужасни последствия от нея, че дори деца убиват деца? Това по-лесно ли го обяснявате? Когато детето ви пита Защо? как отговаряме? - "амииии... има такива лоши хора, за съжаление".  Има и доброта! Един от образите й е Дядо Коледа.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 11:12 от Jumanji

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
въобще не бих разказвала за дядо Коледа. на 25 декември се празнува Рождество Христово и подаръци се подаряват заради подаръците, които влъхвите са занесли на бебето Исус.

мислете му ако някое от децата ви се падне с моето в детската градина Mr. Green

Всъщност моите деца сякаш са много по-запленени от историята именно на бебето Исус. Всяка година, още от времето, когато нищо не разбираха, им чета по Коледа за раждането на Исус. Сега вече, когато наближи декември сами вадят детската Библия и ме карат да чета от нея. Имаше хубав филм тези дни по бтв на тази тема - гледаха го с огромен интерес.
Другата книга, която задължително се чете у дома по празниците е "Коледна песен" на Дикенс. Именно тази книга, мисля, че възпита у тях усещането за този специален празник, както и им създаде първите представи за необходимостта от добруване между хората, за опрощението и възможността за втори шанс, за щедростта и милосърдието.
Дядо Коледа съществува за тях, вълнува ги и вярват в него, но образа му не е единствения с който те свързват тези празници.
Аз поощрявам вярата на децата ми. Независимо дали тя е в дядото, в Исус или в Скрудж. Защото самите образи сами по себе си не са така важни. Важни са техните послания, тъй като те са онези, които култивират ценностите и учат децата да порастат милосърдни, щедри, отзивчиви, уважаващи корените си и традициите. В което всъщност се състои и смисъла на коледния дух...


# 88
  • Мнения: 1 291
Баси ooooh!...много болни хора има на този свят...аз ги наричам "душевни мастии"..с две думи ...за тях чудеса не съществуват Sick
..дъщеря ми е 2 клас и още знае ,че има Дядо Коледа Peace..и защо да го няма....защото е хубаво ли? newsm78
. аз съм  виждал Дядо Коледа Hug...в очите на дъщеря си Peace

Поци, малко смешно е дете във втори клас да вижда безброй Дядо Коледовци по улиците, къде трезви, къде не.. да вижда "Истинския" дядо коледа на 23 дек. как потегля от Лапландия  Wink. Да вижда масовия шопинг по Коледа... и да вярва, че съществува дядото. Аз самата не вярвам, защото в моето детсво нямаше Дядо Коледа и изобщо не съм страдала от факта. както казах, не помня кога и как разбрах, че няма Дядо Мраз, значи съм била твърде малка, не съм била ученичка дори, а тръгнах на училище на 6 г.
И да, за мен чудеса не съществуват и Господ също  Wink Е как сега да поддържам мита за Дядо Коледа. За Исус Христос преди 1 година обясних на дъщеря си  Crazy

А да не говорим, че Дядо Коледа във вида му сега е абсолютно изкуствено създадена реклама. Ще кажеш Санта клаус.. ми там по скандинавските страни да си го почитат, православните си имат други светии.

Баси... "душевни мастии" ще наричаш хората, щото не вярват в една илюзия. Ми на мен пък ти си ми смешен, че вярвяш  Joy



Е ТОВА ВСЕ ЕДНО АЗ СЪМ ГО НАПИСАЛА!

# 89
  • Мнения: 9 814
Някак лесно е да говориш, че ще правиш или не определени неща преди да се родят децата ти.
И изведнъж вече станал родител виждаш, че нещата не са такива каквито си си ги представял преди появата на потомството си.
По принцип не обичам да споря на тема деца с хора, които все още нямат свои.
Да са живи и здрави след три-четери години пак да се заговорим по темата, да разменим тогава опит и мнения Mr. Green.

А иначе и аз вярвам в Дядо Коледа или по-точно казано в онази магия, която човек си създава изкуствено един път през годината на този ден. Онази магия, която те кара да повярваш, че светът не е само лошотия, кървища, убийства...... Магията, която те прави и теб поне за ден по-добър.
Нека така да бъде и с детето ми. Нека поне за ден да вярва в чудеса. И нека бъде така и като стане на 30.
Защото има хиляди други деца по света, които са лишени от този ден магия- 50 млн. деца, които са принудени да работят в Индия или умиращите от глад деца в Африка или хилядите принудени да проституират още от 4-5 годишна възраст.

П.П. За протокола- още от миналата Коледа дъщеря ми знае, че онзи старец с брадата, който идва в детската и, който вижда по улицата и разни тържества не е истински.
Истински е само онзи, който оставя подаръци под елхата.

Общи условия

Активация на акаунт