Анти "ДЯДО" Коледна тема-да кажем ли на децата..

  • 8 401
  • 202
  •   1
Отговори
# 195
  • UK
  • Мнения: 3 959
Намалете малко търкалящите се емотикони, Ангелина няма предвид, че Поци е "реалистка", а че жените, за които той говори са. Сега на вас да ви потъркаляме ли малко?

# 196
  • Мнения: 4 678
А ..щъркелите....а щъркелите какво носят  newsm78.....трябва ли да покажем с майка и... бебето как става....или да чакам да се стресира в пубертета...горката ooooh! Joy Joy
Абе хора ...не  ви ли стана ясно ,че не става толкова въпрос за физически човек...а за вярата в доброто..вярата в надеждата ..вярата на едно дете.. в чудесата. Hug..тва ще му е нужно...за да полети в живота Peace

Има хиляди други начини едно дете да полети, не е необходимо да е някакъв измислен образ, било то от Кола Кола, или от Библията  Wink Моето дете има вярата в доброто, благодарение на съвсем други неща, много далечни от дядо Коледа, дядо Мраз или Господ. Допускаш ли, че не всички непременно харесват или държат да налагат общоприетите символи на добротата и надеждата?


Да съгласен съм Peace.Но един от многото символи за добро  е точно този.Аз не съм си и помислял,а и не  искам дъщеря ми да лети като него,нито да влиза в комините на хората. WinkВесели изкарване на Нова година   Hug Hug Hug Heart Eyes

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 15:33 от Поци

# 197
  • Мнения: 669
Мърморана,  Peace

# 198
  • Мнения: 3 034

А човек трябва да е реалист

кой казва? реалистите по-щастливи ли са от мечтателите? аз не мисля така. мечтателите са тези, благодарение на които сега караш кола, говориш по телефон, имаш компютър и интернет, и много други неща, чак до прозаичната ти тенджера под налягане. и тях са ги гледали с насмешка и малко съжаление. мдам. дали са били щастливи? вярвам, че да. защото са виждали мечти, случващи се пред очите им. фантасмагории, пишещи история.
човек трябва да е такъв, какъвто се чувства добре. няма общоприети норми.

# 199
  • София
  • Мнения: 395

А човек трябва да е реалист

кой казва? реалистите по-щастливи ли са от мечтателите? аз не мисля така. мечтателите са тези, благодарение на които сега караш кола, говориш по телефон, имаш компютър и интернет, и много други неща, чак до прозаичната ти тенджера под налягане. и тях са ги гледали с насмешка и малко съжаление. мдам. дали са били щастливи? вярвам, че да. защото са виждали мечти, случващи се пред очите им. фантасмагории, пишещи история.
човек трябва да е такъв, какъвто се чувства добре. няма общоприети норми.

Тези хора за които пишеш са гении.
Обичам мечтателите, те са хората които пишат приказките, но съм реалист защото трудно се живее в приказка - тя е за децата.Боже как искам да съм още дете.
Весело посрещане на Новата 2009г. пожелавам на всички Ви една истинска приказна година за Вас и семействата Ви

# 200
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Намалете малко търкалящите се емотикони, Ангелина няма предвид, че Поци е "реалистка", а че жените, за които той говори са. Сега на вас да ви потъркаляме ли малко?
Предполагам, че този пост е адресиран до мен.
Написано е двусмислено, за това коментирах, но допуснах, че някой може да изкоментира по този начин и за това редактирах (без да съм видяла написаното от теб, досега киснах в Готварския). А търкалящият емотикон можеш да го пуснеш и без да питаш.
Темата съвсем се отплесна, вече може да пуснете продължение- за реализма и мечтите.

# 201
  • Мнения: 3 034

Тези хора за които пишеш са гении.
Обичам мечтателите, те са хората които пишат приказките, но съм реалист защото трудно се живее в приказка - тя е за децата.Боже как искам да съм още дете.
Весело посрещане на Новата 2009г. пожелавам на всички Ви една истинска приказна година за Вас и семействата Ви

сега ги определяме като гении със задна дата. никой не знае от кой мечтател ще излезе гении  Wink а дори и да не стане такъв, ако е щастлив мечтател - и това е достатъчно. да бъдеш дете е състояние на духа, а не цифра в ЕГН-то. така си мисля аз, защото обичам приказки и си ги чета с удоволствие  Grinning и ми е много по-лесно да живея така.
Приказна 2009 желая и на теб!

# 202
  • Мнения: 112
  Аз не я лъжа, още от яслата й казвам, че дядо Коледа е приказен герой.Друг е въпроса, че тя не ми вярва, защото  всички други  ланготят и то е  по-лесно да повярват децата , че го има.Е, и това ще е до време, докато порастне и се убеди, че  не я лъжа.
  Между другото, аз съм с много развинтена фантазия.Като дете вярвах в какво ли не.Това не ми помогна много в живота.Само и до днес ми помага да избягам  за малко от реалността в труден момент, без помощта на хапчета и  прахчета Wink.Друга полза  от вяра в  добрите  приказни  герои не виждам.Единственото добро , което е реално  и има смисъл да вярвам в него е Бог.

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 19:25 от Lei@

Общи условия

Активация на акаунт