Анти "ДЯДО" Коледна тема-да кажем ли на децата..

  • 8 426
  • 202
  •   1
Отговори
# 165
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, ти пък намери отде да дадеш "независим и достоверен цитат". Mr. Green
Хм, изобщо не съм обърнала внимание къде ме е отпратил Google.
Има и други Исус е роден през юни, твърди астроном , Сбъркали рождения ден на Исус и т.н.
За непорочното зачатие да търся ли? Или всяка майка ще каже истината на детето си - да, възможно е да се зачене като Мария, така че спокойно, щерко, няма да те спасят ни анти бебе, ни презервативи, току си изтърсила някой божи син.

# 166
  • Мнения: 389
Тази година голямата(на 8г.е),без да иска намери част от подаръците.Попита ме:"Мамо,кажи ми,има ли наистина дядо Коледа".Освен това в училище,деца от нейния клас,са обяснили,че мама и тати купуват подаръците.
В отговор аз я попитах:"Ти вярваш ли,че има дядо Коледа",а тя ми каза-"да".Тогава и казах,че докато вярва,значи съществува.
Но май това беше последната година,в която вярва в дядо Коледа и ми стана малко тъжно.

# 167
  • Мнения: 11 607
Децата ми не вярват в разни дядовци - Коледовци, Мразовци, Торбалановци и т.н. Самата аз винаги съм подозирала,че има нещо гнило в дядо Мраз........Не е било драматично потвърждението на тази истина обаче.

Обеснявам и за приказките, за феите, че и там всичко е плод на фантазиите.......

Не обичам илюзорен свят......Не обичам и разните празници - изкл. рожденните дни на децата ми. Бях писала в друга тема - Обичам празника в делника и делника в празника. Та така......

Никога не съм лъгала,че дядо Коледа им е донесъл подаръците, винаги съм питала - Какво искате аз и тати да ви купим за Нова година?

Не си мислете, че не съм се чудила и аз дали да скрия зя дядо Коледа....Но като видях големият син - първата нова година не бе много ориентиран, нямаше 1г., но за втората - вече разбираше - как ненавършил 2г. се плаши  и реве от дядо Коледа и си казах - Край! Този филм не е за мен.

А и Коледа е празник с езически корени, християнското се размива с езическото.......

# 168
  • Мнения: 371
И моето дете ако реве и се плаши от Дядо Коледа сигурно ще пиша други постове.
Но като виждам радоста в очите му....Абсурд да му причиня това!Когато е на 7г.нещата са различни.
И начина на обяснение е друг и начина по който то възприема също.
Това е едно от малкото неща,в които децата вярват,толкова са осведомени за всичко вече.
Защо им го отнемате?

# 169
  • Мнения: 1 568
Вечна любов съществува ли?! newsm78

Защо след години "изтрезняваме"?! newsm78

Което за едни е истина е лъжа за други!

Моето дете е на почти 9 и вярва,не бих секнала пламъчето в очите му и трепетът на сърцето му,защо да убиваме детското в нас и децата си!!!

Всеки нека вярва в това ,което го прави щастлив!

А кое е щастие?! newsm78 За едни това,за други-друго!!!

Важното е да сме в хармония със себе си и света!Някои са щастливи,когато са нещастни например! Peace

# 170
  • Мнения: 1 291
Децата ми не вярват в разни дядовци - Коледовци, Мразовци, Торбалановци и т.н. Самата аз винаги съм подозирала,че има нещо гнило в дядо Мраз........Не е било драматично потвърждението на тази истина обаче.

Обеснявам и за приказките, за феите, че и там всичко е плод на фантазиите.......

Не обичам илюзорен свят......Не обичам и разните празници - изкл. рожденните дни на децата ми. Бях писала в друга тема - Обичам празника в делника и делника в празника. Та така......

Никога не съм лъгала,че дядо Коледа им е донесъл подаръците, винаги съм питала - Какво искате аз и тати да ви купим за Нова година?

Не си мислете, че не съм се чудила и аз дали да скрия зя дядо Коледа....Но като видях големият син - първата нова година не бе много ориентиран, нямаше 1г., но за втората - вече разбираше - как ненавършил 2г. се плаши  и реве от дядо Коледа и си казах - Край! Този филм не е за мен.

А и Коледа е празник с езически корени, християнското се размива с езическото.......


Ето виждате че не всички мислят според общото схващане и това не означава че трябва да хвърляте камъни по тях и да им казвате че са свидетели на йехова.

# 171
  • Мнения: 9 814
Никой не е казал, че няма мислещи като теб.
Повечето обаче мислят по другия начин.
Разни хора, разни идеали казал писателят.

# 172
  • Мнения: 5 710
Есето на Франсис Чърч казва всичко по темата.
Светът е прекрасен точно защото не всичко се изчерпва  до това какво можеш да докоснеш, чуеш, видиш или вкусиш.

# 173
  • Мнения: 11 607
Децата ми не вярват в разни дядовци - Коледовци, Мразовци, Торбалановци и т.н. Самата аз винаги съм подозирала,че има нещо гнило в дядо Мраз........Не е било драматично потвърждението на тази истина обаче.

Обеснявам и за приказките, за феите, че и там всичко е плод на фантазиите.......

Не обичам илюзорен свят......Не обичам и разните празници - изкл. рожденните дни на децата ми. Бях писала в друга тема - Обичам празника в делника и делника в празника. Та така......

Никога не съм лъгала,че дядо Коледа им е донесъл подаръците, винаги съм питала - Какво искате аз и тати да ви купим за Нова година?

Не си мислете, че не съм се чудила и аз дали да скрия зя дядо Коледа....Но като видях големият син - първата нова година не бе много ориентиран, нямаше 1г., но за втората - вече разбираше - как ненавършил 2г. се плаши  и реве от дядо Коледа и си казах - Край! Този филм не е за мен.

А и Коледа е празник с езически корени, християнското се размива с езическото.......


Ето виждате че не всички мислят според общото схващане и това не означава че трябва да хвърляте камъни по тях и да им казвате че са свидетели на йехова.

Моля, моля.....не ползвайте мнението ми за замеряне с камъни. Децата са различни, всеки има право да вярва или да не вярва.......Не налагам моето мнение на останалите. Когато напр. имам контакт с дете, което вярва в дядо Коледа - не му руша илюзиите......Споделям само моята гледна точка и не я налагам на никой! И моето мнение не е камък........

# 174
  • Лондон
  • Мнения: 403
Мисля ,че родителите са тези ,които да кажат истината на своите деца.Днес едно 5,5 годишно дете обясни на едно 8,5 годишно ,че дядо Коледа няма.Бабата на 8,5 годишното малко се изчерви и се опита да отклони разговора.Но 5,5 годишното не разбра намека на бабата и продължи да се смее пита :е от къде дядо Коледа има толкова пари за всички подаръци.По -голямото обидено се обърна и :кажи бабо че има дядо Коледа и т.н.Та да не изглеждат глупово децата родителите са длъжни , да казват истината и само истината.

# 175
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен проблемът не е в глупавото изглеждане, а в излъганото доверие. Аз поне така чувствам нещата.

# 176
  • Мнения: 3 034
Та да не изглеждат глупово децата родителите са длъжни , да казват истината и само истината.

родителите са длъжни да вдъхнат достатъчно увереност на детето си, че това, в което вярва е това, което има значение. независимо дали става дума за Дядо Коледа, Хари Потър или тайния живот на мравките. а не това, което му казват околните. и за по-зряла възраст е полезно. ако детето само изгради вярата си и се чувства уверено в нея, то само ще реши и как и кога да я замени с друга или да си я обясни по свой начин, или просто да се сбогува с нея - без драми.
дете, което вярва в нещо не може да изглежда глупаво. жалко, ако в твоите очи на възрастен е изглеждало така.

# 177
  • Мнения: 5 710
Но 5,5 годишното не разбра намека на бабата и продължи да се смее пита :е от къде дядо Коледа има толкова пари за всички подаръци.

умно дете, браво.
набили са му в канчето най-важното.

# 178
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Но 5,5 годишното не разбра намека на бабата и продължи да се смее пита :е от къде дядо Коледа има толкова пари за всички подаръци.

умно дете, браво.
набили са му в канчето най-важното.

Ами, умно...

Аз съм на цели 30,5 години и дори аз знам, че джуджетата правят подаръците, а не ги купува с пари Дядо Коледа.

# 179
  • Мнения: 1 364
аз пък не помня как съм разбрала, че дядо ви Коледа не съществува..явно не е било толкова драматично все пак
но пък помня с какъв трепет и вълнение го чаках и това вълнение трябва да го усетят всички деца



 Peace
Не виждам нищо лошо децата да вярват в Дядо Коледа.

Общи условия

Активация на акаунт