® E-bay - тема 19

  • 38 893
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 576
Но доколкото разбрах са спрели да си дават адреса на нови клиенти.
Някаква идея защо?  Sad

# 706
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 367
Но доколкото разбрах са спрели да си дават адреса на нови клиенти.
Някаква идея защо?  Sad

Не ми стана много ясно, казаха само, че вече не го дават, защото нямат контрол върху доставките и да не стават конфронтации с клиентите. Аз си го обяснявам с това, че се притесняват да не би нещо да не пристигне при тях и какво да обясняват на клиента - той го е платил, а стоката я няма. Може би това е причината.

# 707
  • varna
  • Мнения: 1 012
и сега какво излиза ,че няма да може да пазатим чрез тях ли?  Sad

# 708
  • Мнения: 405
Здравейте, момичета   bouquet
Искам да ви питам - някой знае ли ако се загуби дадена пратка по вина на пощите - чия е отговорността? Кой връща парите на купувача?

# 709
  • Мнения: 13 512
Здравейте, момичета   bouquet
Искам да ви питам - някой знае ли ако се загуби дадена пратка по вина на пощите - чия е отговорността? Кой връща парите на купувача?

dosega imam wyrnati pari za nad 15-20 pratki. Изобщо не съм се интересувала чия е вината. Само веднъж изтървах срока и  олекнах 120 долара, но вината си беше моя, че се забавих с клейма

# 710
  • Мнения: 405
T.e. ако не си получиш пратката - парите ти се възстановяват винаги, правилно ли разбирам?
Питам, защото в момента продавам един фотоапарат  Simple Smile
Мисля да го пращам по пощата, ще питам продавача иска ли застраховка, не иска ли, но се сетих, че не дай си боже ако пратката се загуби - да не се наложи аз да му връщам парите.. ще си остана хем без апарат, хем ще олекна с не малко парички  Joy

# 711
  • Мнения: 13 512
да, винаги ми ги възстановяват. Надали винаги ПП от своите такси ги възстановява,. Според мен ги взимат от продавчите, не знам

# 712
  • Русе
  • Мнения: 856
Цитат
излезе 43 долара, защото стоките са от ибей и аз съм ги купила, тоест те не  е трябвало да се занимават с поръчките, а само да ми ги пратят за БГ. Ако ги накараш те да ги купят от ибей или от друг сайт, тогава тяхната такса за услугата е по-голяма. Преди това за 2 чифта обувки от ибей ми излезе всичко 39 долара - таксата им и доставката до БГ.


Това не го знаех за по-евтината такса,ако сам си го купиш.И аз също съм ползвала шоперите.Много интересно излиза ,че те пращат стоки без никаква печалба.Реалната доставка за 2 чифта обувки си е 37$ с EMS.

# 713
  • Русе
  • Мнения: 856
T.e. ако не си получиш пратката - парите ти се възстановяват винаги, правилно ли разбирам?
Питам, защото в момента продавам един фотоапарат  Simple Smile
Мисля да го пращам по пощата, ще питам продавача  иска ли застраховка, не иска ли, но се сетих, че не дай си боже ако пратката се загуби - да не се наложи аз да му връщам парите.. ще си остана хем без апарат, хем ще олекна с не малко парички  Joy

Правилно мислиш PeaceАко се загуби пратката ти ще възстановиш парите.

П.С.Малко си се объркала не продавач, а купувач Peace

# 714
  • Мнения: 1 207
Аз олекнах с 720$ с покупка на телефон и ПП нищо не можа да направи.Продавача беше с 100% фийдбек.Продавача нищо не възстанови.
Сега съм писала на английски финансов омбудсман и той ми разглежда случая в момента.

# 715
  • Мнения: 6 443
Аз олекнах с 720$ с покупка на телефон и ПП нищо не можа да направи.Продавача беше с 100% фийдбек.
Сега съм писала на английски финансов омбудсман и той ми разглежда случая в момента.
Shocked
Защо така?Какво точно е станало?

# 716
  • Мнения: 405
Упс, да, объркала съм се.

Монда, Майче, мерси за отговорите!
Таси, дано ти върнат парите по-бързо.

# 717
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 367
Цитат
излезе 43 долара, защото стоките са от ибей и аз съм ги купила, тоест те не  е трябвало да се занимават с поръчките, а само да ми ги пратят за БГ. Ако ги накараш те да ги купят от ибей или от друг сайт, тогава тяхната такса за услугата е по-голяма. Преди това за 2 чифта обувки от ибей ми излезе всичко 39 долара - таксата им и доставката до БГ.



Това не го знаех за по-евтината такса,ако сам си го купиш.И аз също съм ползвала шоперите.Много интересно излиза ,че те пращат стоки без никаква печалба.Реалната доставка за 2 чифта обувки си е 37$ с EMS.

в моя случай беше 30 долара доставката

# 718
  • Мнения: 1 207
Амиии какво,купих си тел.,но след като го платих продавача ми казва,че има проблем с него,но той е все още в гаранция и ще го даде са оправи и ще ми го прати.Аз обаче му казвам,че вече не го искам,защото съм си купила нов тел.,а не счупен  и ако се счупи пак няма къде да го поправя.Той ми вика ок,ще го пуснел да се продава и като го продаде щял да ми върне парите,но аз междувременно си пускам диспут и клайм,но уви.По едно време го видях,че го пусна за продажба,но след това изчезна и вече не е регистриран.

# 719
  • Мнения: 405
 Извинявам се, че се намесвам така, сигурно не е тук мястото за да попитам Embarassed....но може ли някой да ми каже ориентировъчно лесно ли става и може ли да поръчам ел.самобръсначка от някой сайт? Embarassed Трябва ми за подарък, а хич не ми се дават толкова пари тук Rolling Eyes.
 Ще съм благодарна наистина, ако някой ми отговори...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт