ГЛАСУВАНЕ в конкурса за детска рисунка (6 до 8 г.) на Панагюрище 1962

  • 12 790
  • 149
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 577
Тео, ти самата трябва да си разкошен човек, за да се изкажеш, че всички са разкошни!   bouquet
Но позволете ми да не имам различно мнение...
Повечето са разкошни, но победата в интернет зависи и от други фактори, за съжаление...

Peace            bouquet

# 76
  • Мнения: 3 835
teo7777, кажи ми че се шегуваш, когато сравняваш авторски рисунки с прекопирани такива  ooooh! Повечето деца оцветяват много хубаво. Виж рисуването е едно по-друго нещо. Аз мислех, че конкурсът е за рисунка, копирането НЕ Е рисуване независимо на каква възраст е авторът  Peace

Не, не се шегувам, по простата причина, че това не е конкурс за художници, а конкурс за деца. Няма ограничения. Много добре те разбирам какво имаш предвид, аз също съм гласувала и най-много харесах творческите рисунки. Рисунките не мисля, че са баш прекопирани в буквалния смисъл, просто може детето да е гледало отнякъде. Но пак се е старало и трудило, показва качество да пресъздаде видяното. Може би за да не се предизвикват толкова излишни вълнения, просто следващия път да се уточни рисунката да не е прерисувана, и толкоз. Засега не виждам нито смисъл, нито защо трябва да си разваляме удоволствието от красивите детски рисунки.

# 77
  • Мнения: 3 835
Повечето са разкошни, но победата в интернет зависи и от други фактори, за съжаление...

Е, виж това вече наистина не е хубаво, но като че ли няма кой знае какво спасение. Mamma прави каквото може по въпроса, аз лично вече съм го приела това за някаква даденост и избягвам да се впечатлявам.

Охо, хо, благодаря за хубавите думи, просто съм свикнала вече и само се наслаждавам на красивото, за другото не мисля. Hug

# 78
  • Мнения: 1 817
....
teo7777, кажи ми че се шегуваш, когато сравняваш авторски рисунки с прекопирани такива  ooooh! Повечето деца оцветяват много хубаво. Виж рисуването е едно по-друго нещо. Аз мислех, че конкурсът е за рисунка, копирането НЕ Е рисуване независимо на каква възраст е авторът  Peace

И аз те подкрепям  Peace Не приемам и не гласувах за прекопирани рисунки. Разбира се, че е нещо съвсем различно от рисуване и творчество.  Wink

# 79
  • Мнения: 3 271
това не е конкурс за художници, а конкурс за деца.

Ами пише за детска рисунка, Тео  Peace
А и тези няколко, които имам предвид са си прекопирани директно, по мое лично скромно мнение. И не съдя децата, че го правят. Просто ми е неприятно това, което мамите правят.
Но си права, че коментарите са излишни. Просто художническото ми и творческото ми начало не можаха да се въздържат вчера  Tired

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
А защо, все пак, тук не участват всички публикувани по- рано рисунки? По какъв критерий са определени избраните рисунки?

И аз мисля, че не би следвало да участват прекопирани рисунки....

# 81
  • Мнения: 7 263
Е, виж това вече наистина не е хубаво, но като че ли няма кой знае какво спасение. Mamma прави каквото може по въпроса, аз лично вече съм го приела това за някаква даденост и избягвам да се впечатлявам.
Охо, хо, благодаря за хубавите думи,
просто съм свикнала вече и само се наслаждавам на красивото, за другото не мисля. Hug

Напълно подкрепям тези думи на Тео, освен да се насладим на истински красивото друго не ни остава! Има наистина прекрасни творби и бих стиснала няколко малки ръчици по този повод Peace Heart Eyes Peace

# 82
  • Мнения: 3 835
Ами пише за детска рисунка, Тео  Peace
А и тези няколко, които имам предвид са си прекопирани директно, по мое лично скромно мнение. И не съдя децата, че го правят. Просто ми е неприятно това, което мамите правят.
Но си права, че коментарите са излишни. Просто художническото ми и творческото ми начало не можаха да се въздържат вчера  Tired

Мда, пак разгледах рисунките, може би наистина поне за една и аз мисля, че май е прекопирана, точно каквото имаш предвид. На тази възраст да се прерисува гледайки с такава точност на линията, в детайли, някак и на мен не ми се струва реално. На тези години детската ръчичка не е толкова сигурна и стабилна, а и линията няма как да е толкова отработена. И все пак, хайде да не си разваляме удоволствието, просто, ако това е така, нека следващия път майките да изберат други рисунки. Hug  bouquet

# 83
  • Мнения: 6 362
А защо, все пак, тук не участват всички публикувани по- рано рисунки?

Кои рисунки не са в конкурса?
Включени са всички, които са публикувани в нарочната за това тема и са разделени в три възрастови групи.
Има точно 3 дисквалифицирани - две, защото бяха еднакви рисунки с посочени различни имена на деца и една, защото майката не се съобрази с молбите ни да не се пускат призиви за гласуване във форумите.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Ми на щерка ми не е...Не че държа чак толкова, ама просто исках да разбера на кои критерии не отговаря...

# 85
  • Мнения: 6 362
Съжалявам... пропускът явно е мой. Гледахме темата няколко пъти с Татти и една по една проверявахме и включвахме картините. Единственото, което си спомням, е че имаше един единствен линк, който не се отваряше... Възможно е в момента на публикуване на темата за гласуване да е имало проблеми с връзката към snimka.bg, тъй като сега я отварям без проблем, но за първи път я виждам.
Трябваше веднага след старта на гласуването да ми сигнализирате, за да реагирам своевременно.
Ще направя всичко възможно да Ви компенсирам заради пропуснатата възможност да участвате в конкурса.
Още веднъж - искрено съжалявам и се извинявам!

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Няма нищо. Аз просто си помислих, че рисунките са подбирани по някакъв критерий и не разбрах, че участват всички изпратени...затова и не съм сигнализирала.
И чак по-късно се усетих, че май не е така.... Wink

Няма проблем. Не съм я публикувала с цел да спечели, нито пък бих се притеснила, че евентуално не е събрала точки. Просто исках за себе си да чуя безпристрастни и някои професионални мнения, както се оказа... Simple Smile

Следващия път.  Peace

# 87
  • Мнения: 316
Гласувах! Браво на децата!

# 88
  • Мнения: 3 835
Бенджи, върнах се в другата тема и намерих рисунката на Йоана, много е хубава, с пастели ли е? Жалко, че не си писала веднага на Mamma, като не си видяла рисунката сред учасващите в конкурса. В началото бяха обяснени условията, че всички деца участват с по една рисунка, няма критерии за избиране, всички могат да се включат. И аз си спомням, че имаше линкове и рисунки, които трудно се отваряха.
Разгледах и другите рисунки, много ми харесаха, най-вече понеже са с акварел. Техника, която така и все още не мога да преподам и да науча дъщеря ми. Laughing

http://media.snimka.bg/1755/009764999.jpg

А това рачета ли са, специално им броих крачетата, за да не се изложа с питането си. Grinning Hug Трябваше обаче на светъл фон да снимаш рисунката, много е тъмно всичко с черния.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
teo7777 , да пастели са. И аз не съм я учила, ходи на рисуване, та там са успели.  Wink И също й е помагано, предполагам, със съвети...
Рисунките са рисувани в курса по рисуване, виждала съм ги по веднъж и то в не напълно завършен вид, следващия път ги носи, завършва ги и после ги вземат там за разни изложби, които организират от време на време, или пък ги окачват просто по стените, за да се радват децата и родителите, като ги видят. Не само на мойта щерка, на всички деца.
А повечето не съм успяла даже да снимам, щото са оставали там направо, виждала съм само някои...
А на другата рисунка - бръмбари са.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт