Психолози,психотерапевти,психиатри

  • 646 634
  • 867
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 697
Добре психотерапия, но какво да очаквам от нея. Не искам да ровя в миналото, отношенията с родителите, приела съм ги такива каквито са и са били. Така са разбирали нещата така са ги направили, може би по скоро ме е страх да не направя грешки и те да се отразят на моето дете. Просто искам да се радвам да деня на това, което имам да не се впрягам в думите на хората да не ме обиждат да се чувствам, че постъпвам правилно....как ще  ми помогнат разговорите. По скоро си представям терапията като процес от стъпки и действия, които да правя, за да ме доведат до по-добро състояние на духа и разума.

Eva, много е важно това разбиране да е ясно и за терапевта. Моят съвет е много простичък - говорете, говорете и говорете с терапевта как си представяте терапията, какво очаквате да постигнете заедно. Значението на този момент е огромно.

И имайте доверие - терапевтът няма никаква полза от това да действа срещу успешната терапия.
Разбира се, негова е и задачата да предизвика доверието на клиента, да го присъедини към себе си и да го води Hug

# 31
Можете ли да ми препоръчате психотерапевт и на мен. Бях в дълга депресия, и по-скоро имам нужда да говоря с някой.. прекалено дълго бях затворен в себе си. От софия съм, на 20 и няколко години.

П.С Предпочитам да е мъж...

# 32
  • Мнения: 1 089
Eva,
не знам дали е актуална лентичката с диетата в подписа ти, но бих ти препоръчала, ако е актуална, да прекратиш диетата, поне докато не се стабилизира психичното ти състояние, защото една диета е допълнителен стрес.

# 33
  • Мнения: 1 008
Можете ли да ми препоръчате психотерапевт и на мен. Бях в дълга депресия, и по-скоро имам нужда да говоря с някой.. прекалено дълго бях затворен в себе си. От софия съм, на 20 и няколко години.

П.С Предпочитам да е мъж...
На първа страница има богат избор от координати.Използвам повода да изясня,че не познавам колеги във всеки град-лично мнение мога да изказвам само за тези,от които имам непосредствени впечатления.Често въпросът препоръчайте ми терапевт идва да каже-взех решение,но не съм съвсем убеден,че мога да нося пълната отговорност на избора си.В София изборът на терапевти работещи с възрастни и деца е огромен-съветът ми е да се насочвате повече към различни центрове за психотерапия,а не толокова към отделни специалисти.Такива координати има на първа страница-попадайка в такъв център можете да избирате между различни терапевти.Успех!

# 34
  • Мнения: 1 381
Eva,
не знам дали е актуална лентичката с диетата в подписа ти, но бих ти препоръчала, ако е актуална, да прекратиш диетата, поне докато не се стабилизира психичното ти състояние, защото една диета е допълнителен стрес.



Не, не е актуална много. Но май една от причините да изпадна в това сътояние е именно  диетата и това, че отакзах цигарите по едно и също време + много работа. Първо се чувствах много еуфорично, после сякаш превъртях, обхвана ме нервност и аз незнам вече.........но след 2рата среща с терапевта се чувствам сякаш по добре.

# 35
  • Мнения: 1 381
Ева,
стана ясно че си била при Евгени Генчев - препоръчвам ти го -  Peaceсмело с него!
Поне може да си сигурна, че е психиатър - 1; психотерапевт - 2 (пионер е  от първате група по психодрама в бг); и 3 - ходи на анализа извън бг. Всичко това ще рече, че знае какво прави и се среща със супервизора си. Сигурна съм, че ще помни много добре каквото трябва на следващата ви среща, споко.


Ами аз попрочетох за него пред да ида. Може би понеже дълго съм страдала искам това да спре, и се страхувам ако съм попаднала на неподходящия за мен терапевт да не загубя още много време.
Факт е обаче, че след 2-та среща с него се чувствам по добре. А предполагам че и Золофт-а, които пия от 6м горе долу си оказва ролята.

# 36
  • Мнения: 46
Здравейте!
Искам да попитам при изпадане в истерии и невъзможност за овладяване на емоцията при психотерапетвт ли е най-добре да се отиде,или може и при хомеопат?Четох из Нета,че доста добре се повлияват тези състояния от хомеопатията!
Как мислите?

# 37
  • Мнения: 1 008
Just The Real Me -здравейте,психотерапията изисква повече лично участие-изисква да започнеш да случваш сам живота си.Хомеопатията е уважавана от мен-но тя дава рецепта.А човешката психика има нужда от по-дълбоко лечение.Всичко зависи от вашата лична нагласа-кое според вас ще ви помогне повече.

# 38
  • Мнения: 1 089
Аз имам доста категорично мнение спрямо хомеопатията, което в голяма степен съвпада с написаното тук. Виж холистичната медицина и методите на натуропатията считам за изключитено важни и доказани в хилядолетната история на човечеството.
Що се отнася до споменатия проблем - ако действително само описаното от теб е едиствения проблем, то мисля си, че е очевидно, че това не е "болест", че да се лекува, пък било то и с хомеопатия.

# 39
Искам да ви попитам, какво мислите за център "Адаптация". И някой, ако знае по-конкретно за Проф. д-р Тома Томов и Христо Христов

Другите за които се интересувам са Весела Вътева и Жулиета Кузманска

# 40
  • Мнения: 1 008
В темата съм отговорила на въпроса ви Анонимен!

# 41
В темата съм отговорила на въпроса ви Анонимен!
Вероника, не мога да го намеря.   Sad  Да не става въпрос за старатa тема? Tя е 61 страници и ми е трудно да прочета цялата, за да намеря нещо за "Адаптация".

# 42
  • Мнения: 2 697
Вероника, не мога да го намеря. Sad  Да не става въпрос за старатa тема? Tя е 61 страници и ми е трудно да прочета цялата, за да намеря нещо за "Адаптация".

Точно така - става дума за старата тема. Да, трудно е да се намери точно този пост, но си струва усилията, ако наистина Ви интересува точно това мнение. Мисля, че е излишно да повтаряме едно и също във всяка тема.

# 43
Вероника, не мога да го намеря. Sad  Да не става въпрос за старатa тема? Tя е 61 страници и ми е трудно да прочета цялата, за да намеря нещо за "Адаптация".

Точно така - става дума за старата тема. Да, трудно е да се намери точно този пост, но си струва усилията, ако наистина Ви интересува точно това мнение. Мисля, че е излишно да повтаряме едно и също във всяка тема.

Претърсих цялата стара тема със "search" на browser-a първо за "адаптация", но след като намерих нищо освен едно мнение, в което се споменава филма адаптация... прегледах всички мнения не вероника и така и не го намерих това.. само интернет адреса, но него го знам и от гугъл. Ще съм ви изключително благодарен, ако ми отговорите на въпроса.

# 44
  • Мнения: 1 008
Съжалявам-мислех,че е в тази тема-вече за трети път отговаряме за този център-ще решат,че го рекламирам.Ето това е сайта-за всеки от специалистите можете да прочетете подробно:
http://www.dinamika-sofia.com/zacentyra.html#ekip
Смятам,че са екип от професионалисти.Усех!

Общи условия

Активация на акаунт