Психолози,психотерапевти,психиатри

  • 646 774
  • 867
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 0
Хм.
Нещо не ми се приказва по темата, но...
Посетих личната лекарка с оплаквания за депресия и емоционална нестабилност - за последните няколко седмици рязко излязох от релси и това доста ме стресна.
Та, дадоха ми направление за психиатър (питах за психолог, личната каза че психолог и психиатър било едно и също).

Някой да препоръча име? Става въпрос за София.

# 361
  • Мнения: 33
Хм.
Нещо не ми се приказва по темата, но...
Посетих личната лекарка с оплаквания за депресия и емоционална нестабилност - за последните няколко седмици рязко излязох от релси и това доста ме стресна.
Та, дадоха ми направление за психиатър (питах за психолог, личната каза че психолог и психиатър било едно и също).

Някой да препоръча име? Става въпрос за София.

Разбира се, че не е едно и също. Психиатри не познавам лично, но в Център "Спектра" работят страхотни психолози, включително с клинични познания и можете да опитате там. Ако преценят, че има нужда от намеса на лекар, ще ви изпратят колегите...плюс това, според практиката медикаментозното лечение (ако е необходимо, разбира се) най-добре е да се съчетае с психологическа работа. Така ефектът за човека е по-добър! Много успех желая...Simple Smile

# 362
  • Мнения: 770
Хм.
Нещо не ми се приказва по темата, но...
Посетих личната лекарка с оплаквания за депресия и емоционална нестабилност - за последните няколко седмици рязко излязох от релси и това доста ме стресна.
Та, дадоха ми направление за психиатър (питах за психолог, личната каза че психолог и психиатър било едно и също).

Някой да препоръча име? Става въпрос за София.

Здравей! Разликата между психиатър и психолог е огромна. Ако искаш да се консултираш с психолог, виж 2-3 публикации по-горе, там съм препоръчала такъв от собствен опит или на ps-i-consult в гугъл.
Пожелавам ти успех!

Последна редакция: ср, 06 апр 2011, 15:47 от desin4o

# 363
  • Мнения: 0
Здравей R45! Не бързай с антидепресантите. Консултирай се със специалист. Аз само мога да препоръчам своя психотерапевт Ваня Овчарова.

# 364
  • Мнения: 2 697
В началото на тази тема също има много ресурси за практикуващите психолози - можеш да погледнеш и тях, преди да направиш избора си Hug

# 365
  • Мнения: 248
Здравейте момичета,

Моля да смените координатите за контакт с Венцислав Томов /психолог/, който е в списъка "Психолози и Психотерапевти", защото от известно време той живее и работи в Канада, но продължава да работя дистанционно с клиенти и от България на съобразени с родните условия и индивидуалните финансови възможности на хората.

Ето новите му координати:
сайт: http://wildcoaching.com
E-mail: ventom@wildcoaching.com
Skype: Wildcoaching
Phone: +1 438 888 2871

# 366
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, бихте ли ми препоръчали добър психотерапевт от Стара Загора. Благодаря предварително

# 367
# 368
  • Мнения: 66
питането ми е сина на мои познати момчето вече около 6-7 години е с псхическо заболяване  , след около година и половина от началото на  лечението му сложиха диагноза шизофрения , момчето е в много по-лошо състояние отколкото беше в началото преди да започнат да го  лекуват , не се влияе от лекарствата,бил е лекуван и с електрошок , а след последния прием в болница за да го закрепят ефекта е обратен момчето е с рязко влошено  състояние . Семейството му вече не е сигурно и дали въобще е правилно поставена диагнозата му и оттам адекватно лечението , има неща които ги навеждат на мисълта че може да е с друг вид разстройство , но всъщност търсят информация за добри психиатри-психотерапевти и болници във Варна , защото явно в диспансера в Стара Загора не могат да му помогнат на момчето поне за изминалите 7 години постоянно са сменяни лекарства и начини на лечение без резултат . Момчето е било на психотерапия при неговата лекарка , като сеансите са се провеждали в присъствието на майка му и баща му , това нормално ли е , при положение че момчето /25 годишен мъж/е затворено и не споделя с тях , а и част от стресови фактори идват точно вътре от семейството

# 369
  • Мнения: 8 803
Имената на първа страница на психолози, психиатри или психотерапевти са, не е изяснено? За Пловдив питам.

# 370
  • Мнения: 60
Здравейте! Престраших се и аз да пиша накрая...Родих преди 3 години. Внезапно на третия месец ме повали тежка депресия с мисли, че мога да нараня детето - минах през всичките кръгове на ада! От страха, объркването, вината до срама и отчаяниято, че полудявам! Тези тежи мисли ми се стовариха като товарен влак! Имам страхотни родители, омъжих се за голямата си любов и очаквах с нетърпение това малко съкровище...Какво се обърка?! Впоследствие се сързах с други момичета в такова състояние и разбрах, че много жени минават през подобен кошмар,но се срамуват да говорят затова! За щастие аз споделях със съпругът ми,майка ми, близките ми приятелки - всички ми оказаха огромна подкрепа и бавно и трудно с много усилия от моя страна започнах да се измъквам от този капан! НО чувството на вина не ми дава мира, както и страха това състояние да не се върне...Не мога да спра да мисля и какво провокира подобно състояние! И най-вече изпитвам панически ужас , че ще трябва да мина през този кошмар отново, ако родя и второ дете! Не знам какво ме спира толкова време да потърся помощ от психотерапевт! Не съм привърженик на лекарствата, така че психиатрите съм ги отписала! Препоръчаха ми горещо Бончева от Варна...Ако някой се е справил с подобен проблем, ще съм му благодарна да сподели и да ме окуражи!
Поздрави и благодаря за вниманието!  bouquet

# 371
  • Мнения: 66
прочетох в нета добри отзиви за Иван Войнов от Варна , моля за мнения . А доктор Бончева от Варна с какви случаи се занимава? кой от двмата е по-подходящ за момчето от постра ми по-горе  параноидна шизофрения е диагнозата

# 372
  • Мнения: 46
Raniya  проблемът ми не е като твоя, но ходя на психотерапия при д-р Петър Николов без да ми изписва лекарства, защото ми каза че нямам нужда и съм много доволна.
 Ако искаш може да разгледаш сайта му http://www.dr-petarnikolov.org/ ако може да ти бъде полезен с нещо.

# 373
  • Мнения: 25
Иванка Бончева мисля е по-добрият избор, тъй като Войнов е психиатър, а тя е клиничен психолог и психотерапевт. Не мисля, че имате нужда от лекарства, а от психотерапия.

# 374
  • Мнения: 0
Здравейте! Бих искала да помоля за координатите на добър психолог/ психо-терапевт, практикуващ в София. Прегледах имената в началото, но някак си е трудно да се определи, кой от изброените специалисти би имал най-добър подход към проблема, който ме измъчва. Става дума за следното: имам детенце на почти 6г. с проблеми в развитието. Безкрайното ходене по лекари досега не е дало резултати нито по отношение на причината, предизвикваща състоянието му, нито пък ясни прогнози за това, което предстои. Това положение лека-полека ме доведе до отчаяние, примесено с гняв и нетърпима болка. Безсилието да помогна на детето си ме държи непрекъснато угнетена, мрачна и враждебна към близките си. Престанах истински да се радвам на детето си и започнах да виня целият свят за случващото се. Непрекъснато плача и усещам как тотално губя контрол върху себе си. Отлично разбирам, че това е последното, от което се нуждае моето малко слънце, както и че имам нужда от професионална помощ, за да успея да се стабилизирам и да бъда полезна за него.
Ще съм истински признателна ако бъда насочена към конкретен специалист.
Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт