За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 5

  • 13 211
  • 295
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте!  bouquet

Тази тема е стигнала до номер 5! #Crazy Аз още чета номер 1! ooooh!

Имам няколко въпросчета:

1. От какъв материал трябва да е канчето за преваряване на вода: стомана, емайл...?
2. Ако искам да взема лъжичка за болницата, за да дават коластра да кажем, тя от какъв материал трябва да е?
3. Как мога да стерилизирам тази лъжичка, за да я дам на сестрите? И как да я запазя стерилна? С таблетки ще стане ли? Те как действат въобще?

(Всичко това, разбира се, е в областта на фантазиите, не знам дали въобще ще навия акушерките да дадат коластра, но може поне да опитам! Mr. Green)

# 76
  • София
  • Мнения: 1 946
А защо няма да кърмиш, а ще даваш коластра с лъжичка?

# 77
  • София
  • Мнения: 23 110
Здравейте!  bouquet

Тази тема е стигнала до номер 5! #Crazy Аз още чета номер 1! ooooh!

Имам няколко въпросчета:

1. От какъв материал трябва да е канчето за преваряване на вода: стомана, емайл...?
2. Ако искам да взема лъжичка за болницата, за да дават коластра да кажем, тя от какъв материал трябва да е?
3. Как мога да стерилизирам тази лъжичка, за да я дам на сестрите? И как да я запазя стерилна? С таблетки ще стане ли? Те как действат въобще?

(Всичко това, разбира се, е в областта на фантазиите, не знам дали въобще ще навия акушерките да дадат коластра, но може поне да опитам! Mr. Green)
Аз лично съм преварявала водата в метален съд (едно голямо джезве).
Колкото до лъжичка - имаш предвид да дават на бебенцето ли? Няма нужда от лъжичка, пък и детенцето няма да може да поглъща от лъжичка! Просто шише с биберон. Въпреки че какъв е проблемът лично ти да си го накърмиш... Тук вече аз самата се обърках  Grinning
Там, където аз раждах (Токуда), ни се смееха, когато казвахме, че носим стерилизирани неща и си ги стерилизираха на място!
Пожелавам ти леко раждане и здраво и хубаво бебче!!!

# 78
  • Мнения: 822
1. От какъв материал трябва да е канчето за преваряване на вода: стомана, емайл...?
2. Ако искам да взема лъжичка за болницата, за да дават коластра да кажем, тя от какъв материал трябва да е?
3. Как мога да стерилизирам тази лъжичка, за да я дам на сестрите? И как да я запазя стерилна? С таблетки ще стане ли? Те как действат въобще?

1. Aз преварявам в метална тенджерка
2. и 3. По-добре го накърми. Ако си секцио, не се притеснявай, коластрата ще тръгне по-късно. Аз бях секцио и на 12-тия час закърмих малката съвсем успешно.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, ще раждам със секцио по медицински причини и се надявам още след раждането да дам коластра на акушерките (аз дори в момента имам коластра!  Crazy Simple Smile) Иска ми се все пак това да е първото нещо, което ще му дадат. (Мечти, мечти, искам да преметна системата... hahaha)

Просто защото знам, че ги захранват преди да ги дадат на майките за кърмене, а коластрата е първата ваксинация на бебето, защото е пълна с антитела.

Да, Токуда е единственото място, където може толкова скоро да ти дадат бебето, навсякъде другаде ти го дават поне след 24 часа. Cry

А, да, поне доколкото знам, най-доброто е да се дава всичко с лъжичка, за да не се обърка бебето. Съвсем малка лъжичка, то и коластрата няма да е повече от 1-2 ч.л.

# 80
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Тук препоръчват да не се стерилизира,защото детето не живее в стерилна среда.И аз не стерилизирам,само бибите в машинка за топлене на шишета.
За вода ползвам специална бебешка.Въпреки, че до сега ми се наложи с нея само да и бърша очичките и личицето.
На мен бебка ми я дадоха веднага след като я измиха.
Още като родих /секцио/ ми я дадоха да я погушкам докато ме кърпеха и после заедно ни преместиха в друга стая където ме следяха 2 часа и стопляха бебка в нещо като кувеоз.Измиха я и ми да дадоха да я накърмя.След което пак двете ни преместиха в стаята ни.Взимаха я само за малко да я ваксинират и да я прегледа педиатър.През цялото време беше с мен.Имах опцията да я вземат в nursery-то.Но аз не пожелах,исках да е при мен.
Дадоха ми и АМ да имам ако не се наяжда и го ползвах за дохранване.Сега е само на кърма,въпреки, че съм купила една кутия Симилак да имам за всеки случай вкъщи.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 508
Е, да, страната на неограничените възможности... (Доколкото рабирам. Wink) Try this in Bulgaria! Ще те гледат като паднала от небето. 24 часа реанимация и няма мърдане.

# 82
  • Мнения: 1 763
Само последно да попитам с каква вода варите?

Готвя с чешмяна вода, нали така или иначе се преварява, докато се сготвят продуктите.

Преварявах вода в метално джезве, сега си варя яйца вътре.

autumnsphere ,в началото на захранването бях купила една съвсем мъничка лъжичка, обаче не беше никаква марка, така че не мога да те ориентирам. Ако имаш време пообиколи и разгледай лъжичките и вземи най-малката. Можа да си купиш няколко, за да не ти се налага да ги изваряваш, докато ти дадат бебето. Но и да не успееш да се справиш, не се притеснявай. Моето бебе в деня след раждането въобще не искаше да яде нито от гърда, нито от шише, а от следващия ден започна да е постоянно гладен.

# 83
  • Мнения: 1 336
Мен страшно ме болеше след секциото, не знам дали бих могла да кърмя дори и да ми го бяха дали, пък и за цедене май нямаше да се справя. Не можех да се изправя седнала и на следващия ден ... Чак на втория ден се замъкнах до стаята където са бебенцата  Sad  
Иначе мисля че таблетки за студена стерилизация ще ти свършат работа за лъжички или шишета.
Дано да успееш да го накърмиш или да дадеш кърма!   bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 1 809
Не само в Токуда, там, където раждах аз (в Св.София на Мазнейкова)също ти дават бебето. На мен също ми капеше коластра от гърдите още от 8-я месец, но веднага след секциото нямаше никакви капки, може да е от операцията, все пак стрес, за първи път ти е и т.н. Дано при теб да не се получи. И още - не съм била в реанимация, от операционната, направо в стаята.
Преваряването на водата - в малка тенджерка с дълга дръжка, винаги си стои на котлона в режим "готовност" Grinning

# 85
  • Мнения: 1 763
На мен също ми капеше коластра от гърдите още от 8-я месец, но веднага след секциото нямаше никакви капки, може да е от операцията, все пак стрес, за първи път ти е и т.н.

Не е заради секциото, при някои хора просто се случва. Аз имах коластра от третия месец на бременността, родих нормално, а за пръв път ми покапа нещо от гърдите на петия ден след раждането. Някои майки в моята стая родиха през деня и през нощта им тръгна кърмата.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 946
meggle, подписът ти много ме развесели  Mr. Green

Благодаря за отговорите за водата, ще се пробвам с чешмяна.

# 87
  • Мнения: 2 374
Само последно да попитам с каква вода варите?

Готвя с чешмяна вода, нали така или иначе се преварява, докато се сготвят продуктите.

Преварявах вода в метално джезве, сега си варя яйца вътре.

И аз вече готвя с вода от чешмата,както ти казваш тя така или иначе се сварява докато се готви манджата.

# 88
  • Мнения: 128
А аз преварявах вода в микровълновата, но досега ми е трябвало само колкото за водичка за пиене (една чаша беше повече от достатъчно). Също така в чаша в микровълновата изварявам лъжички и биберони. Лъжичка съм ползвала на Авент някъде от 3-тата седмица (само за капките против колики). Тези лъжички май са от най-малките като размер. За новородени има и едни лъжички с мек накрайник - може да са по-подходящи.
В болницата захраниха бебка с шише. Аз самата й давах с шише АМ първите 3 дни, защото те отказваше да суче. Голяма борба падна - аз я слагам и я мъча на гърда 15 минути - тя едва едва от зор лизне някоя капка коластра и така я тормозех до третия ден, когато най-накрая се предаде и започна да суче като хората, т.е. като бебетата Simple Smile

# 89
  • Мнения: 1 336
Малкия преди малко повърна 3-4 пъти на фонтан и то доста голямо количество ... Няма температура, измерих я, но ми се струва много отпуснат ... С баща му сме малко настинали и се притеснявам ... Никога досега не е повръщал, връща си малко храна при оригване и това е ... А количеството повръщано беше доста голямо  Sad

Общи условия

Активация на акаунт