За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 5

  • 13 225
  • 295
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 713
yani_cat, обади се на педиатъра си утре, сигурно не е нищо. Бебка също ми е повръщала на фонтан няколко пъти, знам че е проблем, ако детето повръща на фонтан, но по на често Peace

# 91
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Момичета,моята малката нещо не се оригва... Няколко пъти само го е правила до сега... правих точно това което се прави като я слагам на рамото си,но не става...Иначе си пръцка... Дайте идеи

# 92
  • Мнения: 1 226
Яни да не е преял  newsm78

TheBlackWidow и Ния много рядко се оригва. Не се притеснявай. Пробвай да и опреш коремчето на рамото си, и я потупваш лекичко по гръбчето. Hug

# 93
  • Мнения: 1 336
Наистина че е възможно пък да е преял  newsm78 Днес имах работа от 2 до 7 следобед и се върнах към 5 само за да го накърмя, майка ми беше направила АМ и след кърменето му даде и него пък то си беше още 100 грама, което си е много. И аз съм една паника, предния път като вдигна Т страшно се притесних и си поплаках, направо щях да се побъркам от страх, а така не помагам на никой. Трябва да се науча да съм по-спокойна, защото като се паникьосвам в никакъв случай не помагам на детето. Добре че баща му е толкова спокоен и хладнокръвен и реагира съвсем адекватно, чак ме учудва на моменти.
Страх ме е да не се обезводни, ще се опитам да му дам водичка, макар че той вода въобще не можеш да го накараш да пие. Иначе преварявам водата в термокана, става най-бързо и лесно, макар че май не ври много дълго време - около 2-3 минути.

# 94
  • Мнения: 1 226
Яни а пробва ли чайче на Хип  newsm78

# 95
  • Мнения: 1 336
Да, давала съм му - с копър, лайка и успокояващ. Като беше по-малък ги пиеше обикновено като е гладен, но после започна да отказва всичко което не е мляко.

# 96
  • Временно
  • Мнения: 788
Момичета,моята малката нещо не се оригва... Няколко пъти само го е правила до сега... правих точно това което се прави като я слагам на рамото си,но не става...Иначе си пръцка... Дайте идеи
В повечето случаи моята бебка съм я държала и до 10-15 минути на рамо,докато се оригне.А също и по корем съм пробвала.
Племеникът ми пък щом пуснеше гърдата и веднага оригваше.
Явно е индивидуално.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 230
yani_cat, вероятно сладура е преял, така Ани ни изкара акъла веднъж, беше на няма и месец. Аз давах чайче за коликите, после я кърмих, след това майка ми е дала отново чай без да знам и малката така повърна страшно много, на фонтан. Изправи ми се косата тогава и звънях на педито в 10,00ч. вечерта. Разбирам кака си се почувствала.

TheBlackWidow, дъщеря ми също не се оригваше често, прави масаж на коремчето, добре е за храносмилането. Честито бебче   bouquet

# 98
  • София
  • Мнения: 44 285
Малкия преди малко повърна 3-4 пъти на фонтан и то доста голямо количество ... Няма температура, измерих я, но ми се струва много отпуснат ... С баща му сме малко настинали и се притеснявам ... Никога досега не е повръщал, връща си малко храна при оригване и това е ... А количеството повръщано беше доста голямо  Sad

по-добре е да се обадите на лекар...ако се повтори задължително....
съмнявам се 3-4 фонтана да са от преяждане...но и от това да са, важното е да не се обезводни бебето...а ако е отпуснато не говори хич добре....
но предвид часа...може пък да му се спи....
ако се повтори по-добре го заведете на един преглед...дано няма нищо и да е било от преяждане само....

# 99
  • София
  • Мнения: 1 809
Сетих се да питам нещо, ако бебетата ви вдигнат температура по това време или ви трябва лекар за някакъв друг проблем (дано не се налага) къде ги водите на лекар?

# 100
  • София
  • Мнения: 44 285
Сетих се да питам нещо, ако бебетата ви вдигнат температура по това време или ви трябва лекар за някакъв друг проблем (дано не се налага) къде ги водите на лекар?

нашата има договор....досега беше с превент...трябва да питам, дали не ги е сменила...че искаше към лора да минават декември.... та има за нощем,  почивни дни и т.н.
иначе можеш в пирогов, инфекциозна, токуда, торакс мисля че също имат....и т.н. спешни центрове....навсякъде където има дежурен.....
обикновенно личните лекари наистина имат договор с някой такъв...та можеш да питаш вашата дали....даже ако има посещение дори в  къщи трябва да е безплантно....
поне на нас преди като беше на годинка и ги викнахме, отказаха да ни взимат пари, че и направление за болница написаха....но тогава бяха полимед....

# 101
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Момичета,моята малката нещо не се оригва... Няколко пъти само го е правила до сега... правих точно това което се прави като я слагам на рамото си,но не става...Иначе си пръцка... Дайте идеи
Опитай като я държиш на рамото да я галиш по гърба с кръгови движения или да я подържиш няколко минути, след което да я сложиш легнала за около 20 секунди и пак да я вдигнеш на рамото. На мен тези начини ми ги каза лекар и до сега действат безотказно.
Иначе преварявам водата в термокана, става най-бързо и лесно, макар че май не ври много дълго време - около 2-3 минути.
И аз варя в теромкана и ако не сте пробвали да ви кажа един начин - като оставите термоканата незатворена и я включите водата си ври по 8-10 минути и чак тогава се изключва.

# 102
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Благодаря на всички за отговорите,ще опитам Simple Smile

В нито една от темите до сега не се обсъждат парфюмите и бебетата.
Пречи ли парфюм на бебе,вредно ли е за него ако майката се е напръскала преди да го изведе навън например?

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 03:54 от TheBlackWidow

# 103
  • Мнения: 4 335
Аз пьрвите месеци изобщо не се парфюмирах,когато ще сьм с бебето(не трвьрдя,че е вредно,просто лично виждане)

# 104
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Stanislava_ Твоя начин подейства.Много благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт