плач преди хранене

  • 1 912
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 438
...Оказа се възпаление на дясното ухо, в следствие на попаднала при къпането вода.

ooooh!Е-ее, вярно, че и от това може да е, макар да казваш:
За ушичките скоро я водихме на лекар, когато ги почиствам, не плаче...
Миналия месец и на нашия юнак му бяха възпалени ушенцата, и докато "вдяна" да отидем на лекар минаха 3-4 неспокойни дни и  нощи.Първо го отдадох на зъбките му, защото растат по 2-3 едновременно, а и също както при вас нямах проблеми с почистването на ушите, но точно от там се оказа проблема!За всеки случай утре може да се консултирате с лекар, че ако е от ушите покрай празниците може да се влошат нещата - в смисъл, че ще е по-трудно да намерите лекар в почивните дни.
Като установиш някаква причина за плача - пиши!
 Peace

# 16
  • Мнения: 319
И при нас има6е подобен проблем към края на първия и втория месец.
С тази разлика,че кърмя, а не сме на АМ. Макар,че хранех и храня Simple Smile, на поискване и аз помислих, че може би е прегладняване. Не бяха нито колики, нито зъби... Помислих, че може би бебето стачкува, макар, че нямаше предпоставки.
Общо взето не разбрах какъв точно е проблема, но продължи и двата пъти по 3-4 дни. Бебо плачеше преди всяко хранене.
Опитах да му давам да суче докато е сънен и малко по-рано от обичайния час. Това проработи до известна степен. Но като цяло проблема отшумя от само себе си. Но ми докара притеснения дали бебето е яло достатъчно...
Все пак всичко отшумя за няколко дни.
Дано и при вас е така, освен ако не откриете точна причина, разбира се.
Бързо решение на проблема ви желая Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 428
А педиатъра какво каза ?

# 18
  • Мнения: 6 274
И аз така мисля...  Peace
А и като се има предвид, че и пюрета й даваш  ooooh! , направо са си колики...

# 19
  • Мнения: 3 092
пюрета ли  newsm78

# 20
  • Мнения: 3 376
Не е писала,че дава пюрета.

На колко е детето все пак?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 734
Още в първия пост пише,че е пробвала да смесва АМ-то с пюре.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А педиатъра какво каза ?
Казала е, че са колики.

# 23
  • Мнения: 390
Залагам на колики. А как разбра, че не са колики? Още повече и педиатърката мисли така. 3 м. е точно време на коликите.
Прегладняване също не е изключено, макар да казваш, че започва да плаче като и слажиш биберона....не преди това.
При всички случаи е временно, въоръжи си с търпение и гушкай Simple Smile

# 24
  • Свищов
  • Мнения: 33
отзивчиви сте-дори по празниците, за което благодаря. Със сигурност не е от прегладняване, щото и сутрин е все така/нощното хранене сама си го премахна/, и щеше лакомо да суче. Незнам, взе да яде все по-малко, какво ли не правим за да изпие поне 100 мл. Спи по-малко, сърди се повече, въпреки, че постоянно е на ръце и с нещо я забавляваме. Ако има промяна ще Ви уведомя или пък разберем причината, засега търпение.

# 25
  • Мнения: 238
Непременно я заведи на УНГ. Не подценявай факта, че може да е от уши. Когато сучат (гърда, шише) започва да ги боли още по-силно и може да ти откаже съвсем да се храни. При нас едната близначка направи много тежък отит и ревовете по време на хранене бяха първия признак.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
10 мин преди хранене - ти по чесовник ли храниш????
И до колкото разбрах всъщност добре си хапва....
За мен - не чакай ми щом видиш първите признаци още на раздразнението давай млякото...пробвай и да увеличиш дозата...много възможно е да не й стига количеството и просто да огладнява по-рано...сега видях последният пост...авно не е това проблема...освен да пуснете кръв и урина....и както ви съветват на УНГ.... въпреки че инфекциите са съпътствани и с високи Т...

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се със специалист

# 28
  • Свищов
  • Мнения: 33
пиша със закъснение, на все пак си мисля, че открих причината, за което изобщо не се и сетих-ами просто малката мис каприз обича млякото си хладно, затова и я хранех по 15-20 минути докато си и плачеше, просто млякото изстива през това време и тя си го изсуква/ама и през това време и се доспива и остава/. И сега го правя по-хладко и си суче, ама пък взе да се глези с тоя биберон-но това е за предпочитане.Имаше учудени майчета, че давам пюре-та тя яде пюре от близо 3 седмици и наистина я храня по час, не ми е плакала от глад. Та това е, исках да уточня и да благодаря на всички за отзивчивостта и отговорите. И все пак ще повторим прегледите на УНГ, за всеки случай.

# 29
  • Мнения: 438
Радвам се, че вече си намерила възможна причина.
Някъде бях чела, че храната не трябва да е нито много топла, нито много студена.Пламен пък не обича храната му да е хладка...
Какво да се прави - всеки с различни предпочитания Wink

Общи условия

Активация на акаунт