извеждате ли бебетата си навън в този студ?

  • 15 472
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Извеждам го най-редовно, независимо от температурите до момента. Твоето бебе е още мъничко, но можеш примерно следобед да го извеждаш за кратка разходка.

# 16
  • Мнения: 3 034
До 6-тия месец е хубаво бебето да се извежда навън при Т над 5 градуса.


това не знам кой и къде го е казал, аз такова нещо не съм прочела, още по-малко чула от педиатър. ако беше вярно бебетата тук трябваше голяма час от времето да си седят затворени.
по темата - синът ми е изведен на 10 дни при температури около -9 -10 градуса - нормални мартенски за града, в който беше роден  Grinning с космонавт, шапка, шал - никакъв проблем. продължавам да извеждам всеки ден, студът тук е доста по-сериозен от този в България. слагам дъждобран да пази и от вятър и сме навън за по един час. децата тук са много здрави, за мен двете неща са свързани  Peace

# 17
  • Мнения: 2 172
Не я извеждам разбира се  ooooh! Само това ми липсва,да зъзне детенцето  #Crazy То аз не мога да дишам от студ навън камоли тя  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 292
Не! Студено е много. Проветрявам няколко пъти на ден и това е. Вчера я изведох, но бяхме с колата, така че не се брои. Не е стояла повече от 10-15 минути навън. Grinning
Днес, между другото, времето беше подходящо за разходка, но аз късно се усетих.

# 19
  • Мнения: 3
Моят бебчо е на три месеца, но не го извеждам вчера и днес, че е много студено тук. Аз хем си имам сланинки а ми е студено  Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 5 757
до като са съвсем мънички,няма проблем,те си лежат завити с дъждобраните,обаче едно такова като моето, което не се спира,не мога да го изведа в този студ. от няколко дни си седим в къщи Tired
така е  Peace , като са по-малки е по-лесно - спи си на топло в количката, да му мисли който го разхожда  Laughing
сега излизаме за по малко, но и на двамата ни е студено  Rolling Eyes , та гледам да не прекаляваме със стоенето навън

# 21
  • Мнения: 1 477
Извеждам го  Mr. Greenдо магазина и обратно.За разходи в този студ не съм си и помисляла  cold

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
И вчера,и днес беше навън,почти никога не сме пропускали разходки.Може да ме уплаши само дъжд или обилен снеговалеж.А ти твоето бебе извеждала ли си го досега?Ако не си,започни за по няколко минутки на терасата,доста е студено.Тези дни обаче ги дават температурите да се качат над 0-та до +5 градуса,така,че спокойно можеш да го изкараш и на разходка за малко.

# 23
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Извеждам бебка ако не духа.Излизаме горе долу през ден за около половин час.

# 24
  • Мнения: 179
Преди време в подобна тема една от майките беше казала, че не извежда детето при време, което и за нея не е приятно - примерно когато духа силен вятър или е заледено. И аз май преценявам по този признак.
Когато детето беше съвсем малко, но все пак по-голямо от твоето, да кажем когато е бил на три или четири месеца, сме го извеждали при доста минусови температури, но без вятър. Тогава бяхме с кенгуро и сякаш беше по-лесно. Сега студът не ми е проблем, но когато духа силен вятър или както е заледено в момента, въобще не се изкушавам да го извеждам. Само ако има някакъв специален повод.
Закалявам го по същия начин, по който го правя за себе си - стоим при сравнително ниски температури вкъщи. Не го обличам прекалено много. Т.е. дали иска или не, детето повтаря моят модел на поведение. Засега не е боледувал.
Лично аз дете на месец не бих извеждала точно сега. Може би бих се спряла на идеята за постепенното оставяне на балкона на отворен прозорец. Не съм го правила, но явно е доста популярно.

# 25
  • Мнения: 4 406
не я извеждам. навън е твърде студено за мен, какво остава за бебето. обличам я добре и стоим на терасата за десетина минути- това ни е разходката.

# 26
  • Временно
  • Мнения: 788
И аз не я извеждам.

# 27
  • Мнения: 318
дъщеря ми е почти на 7 мес. но и днес бяхме на разходка,като е добре облечена и в зимната количка,мисля че няма проблем,точно обратното добре е  Wink

# 28
  • Мнения: 2 090
Голям студ cold,детето си не извеждам което е почти на 3 години,камо ли бебе.Най-много до магазина да отидем,който е на 2-3 минутки от вкъщи Peace,това ни е излизането,или от вкъщи до колата(гаража) Mr. Green

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Първата зима не извеждах при минусови температури.Проветрявях редовно/поне 2-3 пъти на ден/.

Общи условия

Активация на акаунт