Грахът

  • 5 487
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
И аз не мога да отворя някои от рецептите.. За това ще споделя моята, с която мъж ми прояде грах   Hug

1. 1 глава лук, 2 (може 3) моркова се нарязват- лука на кубчета, морковите на шайбички.

2. Към 300 гр. пилешки гърди (една тарелка прясно) се нарязват на едри кубчета.

3. В 2-3 супени лъжици зехтин (олио) се задушават лука, морковите и месото, докато омекнат.

4. Прибавя се малко сол с билки (може и обикновена, другата е Kräutersalz има е в Билла примерно).

5. Прибавя се 1 консерва домати или 2 прясно настъргани домата и се добавя 1ч.л. червен пипер и 1,5-2 чаши вода (аз пълня консервата с вода и така хем я измивам).

5. След като поври малко (5-8 мин) се прибавя 1 опаковка замразен грах (не го размразявайте предварително).

6. Може да се прибави и малко чесън на прах или по - рано пресен. Може и магданоз пресен или сух (по избор).

7. След 15-20 мин. яденето е готово. Осолява се на вкус.

Стават някъде 3 големки порции, може и 4.

Същата рецепта важи и за замразения зелен боб. Правила съм го само със зеленчуците на Бонделе, за другите не знам дали става също толкова вкусно.   bouquet

# 16
  • Мнения: 53
по-вкусен грах от  Bonduelle  не съм яла!

# 17
  • в колонките
  • Мнения: 510
Аз ползвам замразен био грах.Обикновено е без месо на яхния,с добавка на малко картофи.Обичаме го в нашето семейство.Поне 2 пъти в месеца сме на грах.

# 18
  • Мнения: 64
по-вкусен грах от  Bonduelle  не съм яла!
Подкрепям, наистина е хубав, особено за салати. Аз правя една с грах,шунка,картофи,настъргани моркови,кисели краставички и гъбки. Сос-кетчуп и майонеза. Не е много диетична,но ни е любима -ядохме я за първи път в една пицария Laughing! Бон Апети!

Общи условия

Активация на акаунт