Отговори
# 285
  • Мнения: 140
Амелия, в събота- на 10.01 сутринта ще ми е секциото, но ще отида в петък вечерта да ме подготвят Simple Smile Аз бях на запис на тоновете, когато си била в родилното, ама бързах за разни изследвания, иначе мислех да питам за теб и Рая Hug

# 286
  • Мнения: 7
tony1166  аз съм точно от наплашените от спинална упойка, защото имам кофти опит. Преди време имах операция (която няма общо с раждане), упойката ми беше такава от кръста надолу обездвижена, иначе в съзнание. Става дума за 2001 година. Двете сестри се тутаха бая време бъркайки в гръбнака ми, през това време аз съм в поза "котешки гръб" и знам, че е много опасно ако мръдна. Съответно те засягаха нерв (или не знам какво ) та, аз импулсивно правех движения, неконтролируеми. Накрая един от лекарите се ядоса и той ми я би упойкаата(преди това мястото е обезболено с други инжекции) . Та, същите госпожици после коментирали, че аз от страх съм мърдала и те не са виновни #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Ебаси ! като знаеш., че това може да те осакати за цял живот ще мръднеш ли ?!!!!!
Съвсем прав в всеки , който се страхува от местна упойка. Не коментирам белега, който имам на мястото (като кръвоизлив). Просто има достатъчно непрофесионалисти. Не ми се коментира за случаите със съдени мед. лица, които продължават да работят. Семейството ми си е патило от такъв случай.

# 287
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте, да съобщя за явяването на бял свят на бебето Преслав, син на Monick и мен  Heart Eyes

Преслав се роди днес в около 3:20 ч в Майчин дом с габарити 3100 гр и 50см  Grinning

Дано всеки от вас има шанса да изпита това - не може да се опише с думи Heart Eyes

http://picasaweb.google.com/amestaff/FillWithPride#5287279428039852130
http://picasaweb.google.com/amestaff/FillWithPride#5287279443331970834

Поздрави!


# 288
  • Мнения: 19
Здравейте, да съобщя за явяването на бял свят на бебето Преслав, син на Monick и мен  Heart Eyes

Преслав се роди днес в около 3:20 ч в Майчин дом с габарити 3100 гр и 50см  Grinning

Дано всеки от вас има шанса да изпита това - не може да се опише с думи Heart Eyes

http://picasaweb.google.com/amestaff/FillWithPride#5287279428039852130
http://picasaweb.google.com/amestaff/FillWithPride#5287279443331970834

Поздрави!









Да ви е честит Преслав и  да бъде гордост на семейството !



Ох, кога ще се случи и  на мен  Rolling Eyes Tired Tired,загубвам вече всякакъв вид търпение.Искам вече да раждааааам пък.Никакви признаци, а само 4 дена до термина.

elli_g ,чудно ми стана ,защо бебетата заченати инвитро трябва да се раждат със секцио  newsm78.Сега отивам да чета в проблемното забременяване,не че съм заченала инвитро ,но и това щеше да се случи след няколко години(2-3) опити да стане естествено.Добре, че стана някакси ,аз, ако щете ми вярвайте още не мога да повярвам ,че съм бременна.Благодаря на Господ,че ме направи щастлива,а дано тези дни ме направи още по-щастлива  Praynig

# 289
  • Мнения: 429
Честита Нова Година и честити бебчета на  Лили, Данчето, Ваня, Naneto, MilenaD, Мони ,Дани и всички други (доста телеграфно, но нямам време да изчета всичко, което сте писали ...). Много целувки за всички вече мами и успех на всички, на които им предстои :о)
Ние от вчера сме си вкъщи и съм много щастлива, че 8 дни престой в болницата ми дойде множко...След 6 дни престой в кувиоз и хранене с адаптирано мляко Петя няма никакво желание да суче, но ние с тати сме упорити и ще видим кой ще надделее :о) Вчера цял ден изкарахме с млякото на мама и тя беше видимо спокойна, вечерта обаче гърдите ми бяха вече съвсем празни и се наложи да дадем малко добавка, все пак милата през толкова неща мина и има нужда да се храни!
Сега ги оставих с татко и да спинкат в леглото, а аз искам набързо да прочета кои храни стимулираха лактацията (уж преди да родя четох, четох...).  На мен коластрата ми дойде преди 3 дни (заради секциото сигурно), сега вече е нещо преходно между кърма и коластра, но явно не стига за малката гладница (все пак до момента на хранене тя е получавала по 50-60 мл изкуствено мляко, а аз изцеждам около 30 мл от двете гърди). Сигурна съм, че с упоритост ще преодолеем и това, ако трябва по цял ден ще я държа на гърдите си :о)
Чувството да бъдеш мама е невероятно,не мога да се нагледам на малкото ми съкровище! Тя е много спокойно и послушно детенце! Много ви благодаря за милите пожелания! Когато имам възможност ще се включа отново.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 290
  • Мнения: 917
Ей това за габаритите на бебето само един мъж може да го напише. И на нашия татко му трябваха години да му избия от главата прелестната мисъл че детето му е "женско" като животните. А като гледам снимките на малкия Преслав сигурно е на 1 час там. Хайде стига съм бръщолевила като дърта свекърва нищо че такава няма да ставам.
Да е жив и здрав Преслав.

# 291
  • Мнения: 917

и нали съм първа хайде на кафенце.............о пардон не съм първа сега виждам по кои часове сте писали

# 292
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, влючвам се и аз малко със закъснение, ДОНИКА благодаря за пожеланията правилно си запомнила , днес /януари 3/  батко Христо имаше рожден ден, ето и нашата почерпка, да ви е сладко.



Също така днес беше и датата на моя термин но бебка не пожела да излезе.Сутринта ходих на запис на тонове, и беше много активна, имах чувството че всеки момент ще започна да раждам, но уви не.След това мъжо реши да ме поразходи още , взехме и децата и хайде на парка.Голямо ходене падна и изкачване на стълби но и това не помогна.Всичко ми тежи вече и немога да си намеря място но трябва да чакам поне до вторник и ако не съм родила ще си насрочвам дата за предизвикване на раждане.
Виждам че имаме и нови бебчета, да са живи и здрави и много да слушкат и папкат.Честито на щастливите родители.Добре дошли на завърналите се мами, радвам се че вече сте си в къщи и че всички сте добре.А за снимките на бебоците нямам думи, всички са големи сладури по свой си начин.Вече нямам търпение да видя и моето бебе на какво ще прилича, и да си го гушна по скоро.

Незнам защо но чувствам че деня наближава и мисля че ще е утре или в други ден.Бебка така ме напъва от време на време че имам чувството че главичката и е вече между краката ми.После спира и след известно време пак.Явно е станало вече много тясно и горкото иска да излиза.Аз съм готова дори и днес сложихме чантата с моя багаж за болницата да стои в колата че не се знае къде ще ме хване, а и в суматохата да не я забравим.
Вече мога да си лягам и да ви пожелая лек ден, а на раждащите днес леко,бързо  и безпроблемно раждане.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 08:45 от suny4

# 293
  • Мнения: 30
Добро утро!
Честито бебче на Monick и на щастливия татко! Да ви е жив и здрав Преслав и много да ви радва!

suny4 да е жив и здрав батко Христо!

На мен коластрата ми дойде преди 3 дни (заради секциото сигурно), сега вече е нещо преходно между кърма и коластра, но явно не стига за малката гладница (все пак до момента на хранене тя е получавала по 50-60 мл изкуствено мляко, а аз изцеждам около 30 мл от двете гърди). Сигурна съм, че с упоритост ще преодолеем и това, ако трябва по цял ден ще я държа на гърдите си :о)

barboran4e   и аз като тръгна да се изцеждам не мога да изцедя повече от 40-50 мл от двете гърди, а той като си суче си изсуква по 100 мл и повече понякога. Купих си бебешко кантарче и го меря преди и след ядене (с едни и същи дрехи) и така винаги знам колко е изял.

# 294
  • Мнения: 29
sladur4esta   благодаря много, аз уж щях да си лягам но намерих нещо за мамите които питаха за къпането , мисля че клипчето е добро и помага за начинаещи като мен.След като отворите странницата погледнете в дясно горе, пише демонстрация на къпане на новородено, кликнете там.
http://framem.com/lubopitno/lubopitno.html

# 295
  • Мнения: 80
Моник, честито бебче! Здраве и много радост!

Бърборанче, добре завърнала се! Стискам палци да победиш борбата с добавката и вярвам, че ще се справиш, щом имаш такава упоритост и желание!

# 296
  • Варна
  • Мнения: 932
Lorini абсолютно новородените са си едни такива смачкани и немязащи на нищо . Като се роди сина ми , знаех си , че е моето гардже и си е най-прекрасното нещо на света , но не можех да се прехласна чак толкова . И със сигурност майчинските чувства идват с времето , с живота с бебето . Пък и съм гледала доста бебета до момента , и съм им свикнала на новородените физиономийки .

# 297
  • София
  • Мнения: 2 613
Честито бебе на Моник   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Бърборанче- добре дошли у дома  Hug Hug Hug
И при мен засега все още никакви активни признаци за раждане Rolling Eyes
Утре съм на запис и на преглед, да видим какво ще е положението след това- сега си мисля дали пък бебчо не иска да излиза, защото не сме му определили правилно термина и съм забременяла просто по-късно  newsm78 Защото лекаря го сметка термина според последната дата на цикъла ми, ама аз винаги съм била с дълъг цикъл и следователно и овулацията ме е била по- късно  Rolling Eyes

# 298
  • Мнения: 1 102
Добро утро,

чЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ, ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ СЪКРОВИщАТА!

Добре дошли на Доня и Бърборанчето.   bouquet

Сънич,  newsm59 на баткото на патерици.

Аз не мога да се съглася за това че бебетата са грозни, аз ги намирам за много хубави и оформени. Нямам снимка в компа на Арда като новороден, беше наистина красив, даже лекаря ми каза че е много хубав... Flutter
Момичета не се отказвайте от кърменето, изцеденото количество не е правилен показател, бебето суче по друг начин.
Снощи бяхме на гости на едни приятели, мъжа е педиатър и го питах за ваксините, та ме посъветва да сложа вместо ДТК има една петорна с допълнително противоменингитна и полио.

# 299
  • Мнения: 189
              Здравейте мами.4естита нова година.Нека тя да е  изпиълнена с много радост,щастие и позитивни емоции.
              На 28.12 в 13.45 родих малката ми принцеса Алесандра.Три кг и 48.5 см.Раждането беше със секцио по спешност.
              Пъпната връв е била около врата и при всяко движение я стягала.Но вси4ко е добре когато свърши добре.
              когато имам пове4е време ще ка4а снимка.
              Искам да поздравя вси4ки родили мами,а на останалите моми4ета леко раждане. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт