Вода-да или не?

  • 2 147
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 356
Не мога да преценя дали му липсва,а и повечето от близките ми много ме чоплят,заради тази вода
Вероятно близките ти се опасяват детето да не се дехидратира. Можеш да се информираш за признаците на дехидратация и да следиш да не се появят. За твое успокоение ще ти кажа, че и аз, и брат ми, и дъщеря ми в кърмаческа възраст не сме искали вода и проблем не сме имали. Дъщеря ми не пожела вода и през много горещите летни дни на миналата и по-миналата година. Но я кърмех без режим, на поискване!
Честита Нова година, пожелавам ви здраве Hug

# 16
  • Мнения: 860
Давам вода още от родилния дом той пие малко, но аз му давам колкото иска толкова. За мен водата е жизнено важна и въпреки че кърмата е 80 % вода - чистата вода си вода, а не кърма.

# 17
  • Мнения: 19
Аз предлагах вода в началото, но той упорито отказва - върти си главичката или плюе. Всеки памперс е пълен, а и при смяна на памперса обича да опикае хубаво всичко наоколо. Значи очевидно не му липсва вода. Сега пак се опитвам да му дам като се разхълца, ама хич не ни се получава   ooooh!

# 18
  • Мнения: 2 531
Независимо дали е на кърма или не детето трябва да пие вода,как може да се лиши от това,давам вода от самото раждане.Въпреки съветите на Св.здравна организация,че детето е добре да е на изключително кърмене до 6-я месец и не се нуждае от вода,аз не го приемам.
Ми то много хора не го приемат но е факт че бебетата се отказват сами от водата!Моята девойка вече е захранена и все още отказва сок или вода!

# 19
  • вкъщи
  • Мнения: 704
аз давах посладена вода независимо че беше на кърма

# 20
  • Мнения: 2 376
Според статистиката децата в горещи райони се обезводняват по-рядко когато са само на кърма от деца в умерен климат, които приемат вода.
Моето дете досега два пъти е приемало вода. В родилното един доктор му набута водата без да му мигне окото и под натиска на педиатърка в комбинация с роднини веднъж плакнах след кърмене. Е няма такъв рев  ooooh! Сегашната педиатърка казва само кърма и аз изпълнявам. Mr. Green
Ако кърмиш на поискване и детето си пишка 5-6 пъти на ден няма какво толкова да му мислиш. Те роднините са за това, да дават съвети без значение колко разбират.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 01 яну 2009, 18:58 от Britt

# 21
  • Мнения: 789
................
Ако кърмиш на поискване и детето си пишка 5-6 пъти на ден няма какво толкова да му мислиш. Те роднините са за това, да дават съвети без значение колко разбират.  Mr. Green

Много точно казано! Ние от съвети на бабите още си патим....

Никаква вода. Едно изказване много ми допада и си е абсолютно вярно:"Ако бебето трябваше да пие нещо различно от кърма, тогава от едната ми гърда щеше да тече мляко, а от другата - вода, сок, супа....." Незнам дали го цитирам дума по дума, но така звучеше.

Ива не е пила никаква вода първата си година. Кърмех я винаги, когато поискаше. Съвсем нормално си беше всичко.

# 22
  • Мнения: 362
Кърмя го на поискване.Всеки памперс е напишкан,а повечето са и обилно наакани LaughingКолебая се,защото в началото малкият пиеше много вода(докато бяхме в болницата и няколко дни вкъщи) и ми е малко криво дали съм постъпила правилно.От друга страна тогава водата беше подсладена и може би,затова я е пиел с такова желание.

# 23
  • Мнения: 789
Еми няма какво да се колебаеш - разбрало е детето, че от вода килограми не се качват  Wink
Карайте си само на кърма. Това "само" в случая ми е много любимо  Mr. Green

Пожелавам ви успешно кърмене и само хубави мигове  Hug

# 24
  • Мнения: 941
има деца които пият вода има такива които не пият, говоря за кърмени бебета,
Каката беше изцяло на кърма и до 6тия месец изобщо отказваше да близне вода, станаха жеги и почна да пие вода
Малката още от както е новородено пак си беше на кърма но пък си търсеше водата, понякога не искаше да суче а искаше само вода, наддаваше си добре, и до сега тя пие страшно много вода,
Явно всяко дете си е различно, ти можеш да предложиш, ако пие ще даваш ако не ще изчакаш и по-натам пак ще предложиш

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако детето иска да пие вода-давай,ако не иска-не.Моята дъщеря пропи вода след годинката,а синът ми от новородено пиеше вода

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом едва не се е отбило заради шишето с водата не му предлагай известно време. Щом е на кърма страшно няма.

# 27
  • Мнения: 1 006
Истината е, че предлагах вода, но тя изобщо не пиеше. Кърма и това..../но от шише с биберон, че не можехме от гърда/

# 28
  • BG
  • Мнения: 1 900
Щом детето не иска,не го насилвай,то си показва,ако иска.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Всяко дете си е различно. Големият ми син не помирисваше вода не само като новородено, ами и дълго след захранването, пропи чак към година и половина. Така че това с вредността на лишаването от вода, е смешничко. Малкият ми син пийва по мъничко кажи речи от самото начало, харесва му.
На бебе, което почти е било отбито, заради шише, аз лично вода не бих давала.

Общи условия

Активация на акаунт