кога започнаха да казват децата ви че ще пишкат

  • 3 086
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 175
На 2 години и половина. Много лесно стана - обясних му веднъж на детето и започна да си пишка в гърнето.

# 31
  • Мнения: 1 484
Аз  още  от  пролетта  сам  му  махнала     но по  не  ми  даваше  да  го  изпилякам  и  за  акото  си  казваше.Но  от  скоро  почна  да  се  дърпа  и  не  ми  дава  да го  пипна  и  за  ако то  взе  да  се  крие  и  върши  работата  в  гащите.Постоянно  му  обяснявам ,  аз  си  го  гледам  не сам  го  пускала  на  ясла  и  му говора  но  пак  си  знае  неговата.Благодаря  ви  момичета  за  бързите  отговорите. 

# 32
  • на морето
  • Мнения: 1 385
На две годинки като навърши започна да казва,а на 2,10 махнахме нощния памперс-но не се събужда да ми казва като му се пишка,а аз трябва да го вдигам.Незнам кога ще почне да спи по цяла нощ без да пишка Thinking

# 33
  • Мнения: 8 999
Почти веднага, след като им махнах памперса - малко след като навършиха 2 г.

# 34
  • Мнения: 8 242
На 1г. 3-4м. ..
От 6м. ака на гърне, на 1г. махнах дневния, на 1г.4м. нощния..

# 35
  • Мнения: 136
на 2 годинки , много ни помогнаха лелите в яслата,аз мислех че никога няма да махнем   памперсите  ,защото много плачеше от гърнето но в яслата много бързо я отучиха от памперсите

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Процесът с махането на памперса продължи десетина дни. След още толкова някъде започна да си казва. Беше на година и 10 месеца.

# 37
  • Мнения: 6 442
На 1г 2 мес го махнах и за около 2-3 дни започна сам да ме води до тоалетната.
Сега вече казва,но докато каже и вече е свършил работата.Затова се налага периодично да го слагам на гърне или го питам,подсещам.
Нощния-лятото бяхме без него,но се оказа,че по здравословни причини не пишкаше през ноща.След като проблема вече е отстранен пак сме с памперс докато спи.

# 38
  • Мнения: 223
На 1.5г се научи да си казва

# 39
  • Мнения: 59
Научи се като стана на 2г.-беше много лесно и бързо,а мен толкова ме беше страх.А за каката направо не ми се говори-доста трудно се научи.

# 40
  • Мнения: 6 618
На 2г. и 3м.
Стана лесно за около 2 дни ,явно преди това доста сме го подценявали.

# 41
  • Мнения: 297
дъщеря ми започна да казва, че й се чишка още преди да откажем памперсите. А когато ги отказахме, започна и сама да чишка в гърнето, дори да се загащва след това.

# 42
  • Мнения: 8 229
На 1г и 10м махнахме памперса окончателно. Преди това понякога си казваше, друг път улисан в игра, забравяше и трябваше да го подсещаме. Сигурно помогна и бебето в процеса. Постоянно повтаряше, че "Оге ака/пиша в плахеса, Ики в 'нето". Вече дори сам си вади гърнето, събува си гащите и сяда на него. Като си свърши работата, става и дори в повечето случаи си вдига сам гащите - е малко непохватно. По същото време махнахме и нощния памперс, но той така или иначе от 2-3 месеца преди това си беше сух сутрин.

# 43
  • Мнения: 318
Някъде около 1г.и 6м.започна сама да си показва,а по късно и сама да си събyва и обyва гащичките.Но е без памерс след навършване на 1г.

# 44
  • Мнения: 1 484
Много  ви  благодаря  за  отговорите  мамчета.Не  мога  да  разбера  къде  бъркам  или  още  не  е  готов.

Общи условия

Активация на акаунт