Прогледнах и ме заболя душата...

  • 3 540
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Понеже никога не съм ходила, не съм чувствала нужда от такъв вид споделяне и може би, защото трудно приемам някой друг да мисли и чувства вместо мен и да ми казва кое е правилното за мен, но за това като се замислих, може би си права. Има логика в това.  Thinking

Цитат
единствената идея на психарите е да направят хората зависими от техните услуги. 

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, не е съвсем така. Както във всяка професия си зависи от човека. Същото е и с лекарите, и с инженерите, и с учителите, и с таксиметровите шофьори или продавачките. Явно авторката е попаднала на неподходящ психоаналитик. Пък и при психолозите и психоаналитиците школи колкото искаш. Има и шарлатани като навсякъде, но и свестни специалисти има.

# 17
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
На някои им е нужно малко побутване (в случая от психотерапевт) ,но истината за това как се чустваме и ,защо така се чувстваме ,можем да я открием и сами . Дълбоко в себе си знаем истината ,не всеки има смелост и сила да я приеме .Наи -добре е да ни отговори някои друг ,тогава си намираме оправдание пред самите себе си ,че толкова време сме били нещастни ,ама не имало който да ни отвори очите TiredИ като разберем кое ни е пречило да сме щастливи ,по-добре ли се чувстваме?Да осъзнаеш колко си бил незначитален в сраврение с брат,баща?Сега ,след терапията си още по-объркана... HugНе позволяваи на никой да вникне толкова навътре в теб ,ако си слаба само ще те обърка още повече .

# 18
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
На мен не ми е толкова чудна цялата ситуация.
Представете си авторката като човек с по-слаб характер (и така си и мисля, че е, тъй като не се изправя срещу тях, а "просто" си ги мрази), и който е обичал баща си и брат си единствено защото са й брат и баща, но е нещастен, и не знае защо. Предполагам, че са й обръщали внимание само когато им е нужна, използвали са я, пренебрегвали са я, и други подобни неща, примери по темата в този подфорум - дал Господ.  Laughing
Този психоаналитик просто й е помогнал да види в какво грешат брат й и баща й в отношението си към нея и майка й, и защо това я кара да е нещастна. И чак пък да го пребивате  Laughing.
И на мен ултимативното поведение на брата към майката въобще не ми харесва: "гледай ми детето когато аз кажа, защото иначе няма да го видиш...." Sick Кой знае и бащата какъв е, щом мненията и на майката, и на дъщерята съвпадат.
Това ми прилича на едно типично патриархално семейство.  Thinking

# 19
Познато и логично, може би трябва още работа над себе си?!

Общи условия

Активация на акаунт