Литературен клуб - VІІІ

  • 50 914
  • 647
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 197
Четох Елизабет Гилбърт и "Яж, моли се и обичай"-пълна боза!
Аз си я купих, на мен пък ми се стори вдъхновяваща, е, не е супер - мупер, но се чете приятно...

# 631
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Само да вметна, че книжарница Нисим е собственост на Валери Петров (Нисим е еврейското му име) и жената и мъжът, които продават там са негови роднини и отявлени букинсити.

# 632
  • София
  • Мнения: 9 952
Само да вметна, че книжарница Нисим е собственост на Валери Петров (Нисим е еврейското му име) и жената и мъжът, които продават там са негови роднини и отявлени букинсити.

Eхе, като се сетя, че лятото бях на интервю и за малко да започна работа там  Whistling...

Ще споделите някое заглавие което след прочита да, не знаеш къде се намираш известно време, да те кара да се замислиш над живота -да си задедеш въпроси като:  - това ли е твоят живот всъщност и да се замислиш - така ли за бога си живял досега. , това ли е твоят път... по кой път да тръгна?! ... Shocked newsm78  bouquet bowuu

# 633
  • Варна
  • Мнения: 1 744
На прима виста се сещам за "Отива една жена при лекаря". След като е прочетох, ревях с пълно гърло.
После осъзнах каква късметлийка съм - здрава, със страхотен мъж до себе си...
Има нещо вярно в старото правило: "Носи си новите дрехи и живей всеки ден така, сякаш е последен". Аз до този момент не го споделях, но човек никога не знае какво му готви животът...

В момента се разтоварвам с "Ако искаш да си легнеш с мен - сготви ми". Дълго време я подминавах като чиклит, но една приятелка ми я даде и сега съм се потопила в атмосферата на любимия ми Рим, научавам италиански алфове, и черпя идеи за "манджи". Много вкусни ми се получават, да знаете Simple Smile

# 634
  • Мнения: 2 617
Само да вметна, че книжарница Нисим е собственост на Валери Петров (Нисим е еврейското му име) и жената и мъжът, които продават там са негови роднини и отявлени букинсити.

Eхе, като се сетя, че лятото бях на интервю и за малко да започна работа там  Whistling...

Ще споделите някое заглавие което след прочита да, не знаеш къде се намираш известно време, да те кара да се замислиш над живота -да си задедеш въпроси като:  - това ли е твоят живот всъщност и да се замислиш - така ли за бога си живял досега. , това ли е твоят път... по кой път да тръгна?! ... Shocked newsm78  bouquet bowuu

Викаш... добре, че не са те одобрили от "Нисим" ли?  newsm78

Ти хубаво все питаш за разни книги, описани по твой си начин, но досега не си споделил, какво си прочел. Хората не спряха да ти препоръчват и на другия ден се сетиш още нещо друго  Laughing сподели, сподели, как "върви" четенето.

# 635
  • София
  • Мнения: 9 952
Чета на талази Нетърпеливо сърце -Стефан Цвайг  Stop  , вече съм в последната третина; звуча като спортен коментатор... но като не слушах в часовете по литература - така е , липсват ми лит. термини. Между другото има идея за литературен клуб-класически, в София, но още нямам никакви уточнения, събирам ентусиасти засега Simple Smile
  Всъщност има развръзка - главния герой разбра че го обича младата девойка и сега иска да избяга по -далеч и се терзае как не е забелязъл...

Забележката ви е уместна, но доста бързо си меня настроението и ...

   Ще препоръчате ли друго заглавие, понеже тази я няма в библиотеката "Отива една жена при лекаря", а и не е много евтина да кажеш да си я купя Sad
 Hug

# 636
  • Мнения: 55
"Улица Консервна", продължението й "Благодатният четвъртък" и "На изток от рая". Може и другите на Стайнбек, но тези са най - силните според мен.

# 637
  • Мнения: 197
терзае как не е забелязъл...
Пише се забелязал  Tired

# 638
  • Мнения: X
Чета на талази Нетърпеливо сърце -Стефан Цвайг  Stop  , вече съм в последната третина; звуча като спортен коментатор... но като не слушах в часовете по литература - така е , липсват ми лит. термини. Между другото има идея за литературен клуб-класически, в София, но още нямам никакви уточнения, събирам ентусиасти засега Simple Smile
  Всъщност има развръзка - главния герой разбра че го обича младата девойка и сега иска да избяга по -далеч и се терзае как не е забелязъл...

Joy
Аз дори не си спомням как свърши тази книга. Но си спомням, че намерих нещо много поучително в нея. Както неведнъж съм казвала, няма как да заочбичш Стефан Цвайг, докато поне веднъж не ти втръсне от него. Съжалявам ако съм те подвела. Laughing

# 639
  • Мнения: 4 358
...Започнах Доня Флор и нейните двама съпрузи.Май оцелих Peace.Ще споделям впечатления.

Завиждам ти, че я четеш за сефте. Това беше единствената книга на Жоржи Амаду, издавана на български, която някак бях пропуснала в юношеските си години. Трябваше да се оженя, за да ми я пробута мъжът ми. Както и "Дамско щастие", впрочем, която ме сдобри със Зола. Laughing
О впечатлена съм от книгата.За книгите май трябва и момента да се уцели Peace.
Амаду пише забавно, някакси с ирония, героите са толкова пълнокръвни.....много ми харесва като стил.Върви леко, описва обикновенни случки и страсти на героите толкова забавно, на моменти осъзнаваш, че не е за смях , но се смееш.
Искам да питам newsm78 видях друга негова книга Габриела, карамфил и канела.Заслужава ли си да я взема след Дона Флор newsm78
Също да попитам някоя запомняща се, впечатляваща книга, не твърде филосовска, по скоро описваща обикновенни хора с характерни характери Embarassed не знам как да се изразя newsm78.Нещо заслужаващо си в момента на пазара да ми препоръчате Heart Eyes
Нещо от рода на Оризовата майка, Дом на края на света, Хиляда сияйни слънца - нещо такова newsm78.Знам, че звуча объркано, но искам да си купя нещо а не знам от къде да тръгна.

# 640
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хъни - Бъни, бих препоръчала тази: "Кaин и Aвeл" Джeфри Aрчър . Аз останах с много добри впечатления точно заради характерите на героите в книгата.

# 641
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Записвам се. Страхотна тема е това. Как ме съм и обърнала внимание.

# 642
  • София
  • Мнения: 9 952
Привет Simple Smile

Някой от вас посещавал ли е някога литературен клуб и какво представлява един такъв, доколкото знам трябва да има един пасател?!
Замисляме нещо да сътворим, но все още не сме предприели нищо, надявам се от октомври да потръгнат нещата. Ще ни трябват и още ентусиасти, bowuu надявам се с този акт да възкресим една позабравена традиция и да забравим поне за малко съвремните технологии и начини за комуникация. smile3529 smile3530

 

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 20:40 от hakama

# 643
  • Габрово
  • Мнения: 311
Някой чел ли е това: http://www.shelfari.com/books/10043/The-Time-Traveler-s-Wife
Гледах трейлъра на филма и си мисля, че книгата ще е хубава  Grinning

# 644
  • Мнения: 55
Някой чел ли е това: http://www.shelfari.com/books/10043/The-Time-Traveler-s-Wife
Гледах трейлъра на филма и си мисля, че книгата ще е хубава  Grinning

И аз така. Със сигурност ще я прочета. Точно за нея си мислех вчера, след като попаднах на резюме на филма.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт