Литературен клуб - VІІІ

  • 54 281
  • 647
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 358
Искам да допълня впечатленията си от Оризовата майка.
Ревюто на книгата на корицата е кратко и аз лично след като прочетох книгата и сега като го чета....би могло да се допълни .............Книгата представлява всъшност една семейна сага, проследява историята на семейството на главната героиня, начина по който всеки действа в моменти на кризи в живота си, цената на това да си силен и да се опитваш да оцелееш....какво губиш по пътя на собствената си борба.
И цял един живот, историята на една семейство през погледа на неговите членове.
Много, много хубава книга.Препоръчвам я Peace.
Малко трудно се намира.Изчерпана е вече по книжарниците.Може би само он - лайн при добър късмет Rolling Eyes
Сега подхванах Мъките на един американец.Съвсем в началото съм.

# 451
  • Майничка
  • Мнения: 14 240
Fam, би ли дала подробности?

# 452
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 283
Fam, би ли дала подробности?


Заповядай
http://www.helikon.bg/books/126/144020.html

# 453
  • Мнения: 2 486
Аз започнах "Къпиново вино" на Джоан Харис и съм много пленена...

# 454
  • Мнения: 3 063
"Романът на Лизи"-Ст.Кинг !Не е за изхвърляне ...засега! Joy

# 455
  • Мнения: 2
прекрасна тема, радвам се, че ви намерих Simple Smile

напоследък хората около мен все по-малко четат и няма с кого да си обсъждам и да чувам препоръки.

Ще наминавам честичко насам!

Поздрави и приятно четене

# 456
  • Мнения: 4 358
Аз започнах "Къпиново вино" на Джоан Харис и съм много пленена...
Пък аз все я подбутвам на рафта.Що така не знам Rolling Eyes.Затова почнах Мъките на един американец.Ама и на Къпиновото вино ще му дойде реда Peace

# 457
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От "Къпиново вино" и аз имам хубави спомени.
Прочетох "Името на розата" на Умберто Еко- добра книга с претенции за класика, малко трудно ми тръгна, но си заслужаваше, добавих много ценни знания към общата си култура.
Сега чета "Еднорогът" - Айрис Мърдок. Интересна е, тук-там има напрежение, но не е кой знае какво, бързам да я приключа и да започна "Отвъд килера" на Уилям Уортън.

# 458
  • Мнения: 605
В момента чета "Измерването на света" на Д.Келман - много забавно написана книга, изключително ми е интересна. Не знаех почти нищо за Гаус и Хумболт досега  Wink

# 459
  • Мнения: 1 517
В момента чета "Измерването на света" на Д.Келман - много забавно написана книга, изключително ми е интересна. Не знаех почти нищо за Гаус и Хумболт досега  Wink

страхотна е!

# 460
  • Мнения: 4 358
Прочетох "Името на розата" на Умберто Еко- добра книга с претенции за класика, малко трудно ми тръгна, но си заслужаваше, добавих много ценни знания към общата си култура.
Ще ми кажеш ли нещо повече.От 3 години ми отлежава...да не е и повече newsm78

# 461
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Прочетох "Името на розата" на Умберто Еко- добра книга с претенции за класика, малко трудно ми тръгна, но си заслужаваше, добавих много ценни знания към общата си култура.
Ще ми кажеш ли нещо повече.От 3 години ми отлежава...да не е и повече newsm78
Ох, хич ме няма в обясненията, но ще се опитам.
Покрай основната случка, която се развива през 14 век в Италия в един манастир, която е с криминален характер, има и доста информация за живота тогава, за католиците, за папите, има много история, философия, религия, но религия само като исторически факти, без да се натрапва.
Приятно ми беше да следвам криминалната нишка(макар че още почти в началото се досетих за начина на убийствата) и в същото време да чета историческите бележки за Средновековието.

# 462
  • Мнения: 2 243
В момента чета "Измерването на света" на Д.Келман - много забавно написана книга, изключително ми е интересна. Не знаех почти нищо за Гаус и Хумболт досега  Wink

страхотна е!

 Embarassed А аз, макар и да се лаская да мисля, че съм поне средно интелигентна, не я разбрах.  Наистина.


Прочетох доста добри книги напоследък - "Отива една жена при лекаря" на Рей Клуун, "Събирането" на Ан Енрайт, "Искам някой някъде да ме чака" на Анна Гавалда, "Кръглата риба" на Момчил Николов, от последната съм като че ли най-приятно изненадана, но всичките ги препоръчвам, ако ви попаднат.  Peace

# 463
  • Мнения: 660
В момента съм на "Усмивка почти " на Франсоаз Саган и ... не съм впечатлена , дори съм леко разочарована . По-подробно като я приключа , но в общи линии ми е някак плитка  като емоция и мноооого далеч от " Добър ден , тъга " .

Днес ми дадоха " Денят след утре " на Алън Фолсъм . Гледам я скептично , не знам нищо за нея . Ако някой има отзиви ще съм благодарна .

# 464
  • Мнения: 1 517
В момента чета "Измерването на света" на Д.Келман - много забавно написана книга, изключително ми е интересна. Не знаех почти нищо за Гаус и Хумболт досега  Wink

страхотна е!

 Embarassed А аз, макар и да се лаская да мисля, че съм поне средно интелигентна, не я разбрах.  Наистина.


според мен не е въпрос на интелигентност, а на вкус Simple Smile. Все повече се убеждавам, че странният ми вкус не намира много сродни души  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт