Колко е приемливо да се дава при сурвакане на роднинските деца?

  • 4 921
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
сурвакването е хубава традиция и ние като родители трябва да я предадем на децата си.как ще запазим по-друг начин бълг.обичаи и нрави? Confused
по темата:както са казали момичетата -според възможностите.

# 31
  • Мнения: 6 206
сурвакването е хубава традиция и ние като родители трябва да я предадем на децата си.как ще запазим по-друг начин бълг.обичаи и нрави? Confused

аз също мисля така
тази година беше малък, но живот и здраве от догодина сам ще си прави суровачките - да си суши чушките, навива портокалови кори, ниже пуканки.
сега му взех една, ръчно направена от съфорумка и му беше много интересна
Племенникът ми сам си я прави и стана много хубава
Също момчето ми беше страхотно умилителен като учеше и казваше пожеланието и се интересуваше
Мина по възрастните комшии и беше толкова умилителен, така му се радваха хората, той си е любимеца на целия вход Embarassed, че не исках този ден да свъшва
а за парите - не знам, още не осъзнава и се радва на ритуала и емоцията, която буди
Ще видим дали ще опорочим нещата. Не вярвам.

# 32
  • Мнения: 118
и аз подкрепям тази традиция. Тази година правихме сурвакница с дъщерята, беше и много забавно. Колкото до парите кой колкото му е на сърце. Направи ми впечатление че и даваха по 10 и 20 лв. Confused, което леко ме притесни, аз съм за символични суми1-2 лв., все пак се прави за здраве, а не за пари.

# 33
  • Мнения: 54
И аз харесвам традицията. Суровакането е пожелание, а не муфтене. Според мен ако някой мисли да даде 2лв. по-добре наистина да купи за тези пари лакомства и да ги опакова с няколко пллода, а ако е отделил повече- тогава е по-добре пари.

Общи условия

Активация на акаунт