Колко пъти бяхте на ФМ през бременността си?

  • 10 873
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
При първата бременност - нито веднъж. Rolling Eyes Тогава не "беше на мода", т. е. никой не ме е уведомявал за наличието на подобно изследване.

Сега - ходих веднъж в края на 13-та седмица.
БХС направих пак тогава-13 седмица.

# 16
  • Мнения: 3 993
На ФМ ходих два пъти, първия път в петия месец, втория път в осмия месец, но втория път си беше по наше желание просто за кеф да си видим бебка какво прави.  Simple Smile БХС също правих.
Никога не съм чувала, че ФМ са 3...знам от моята гинеколожка, че 1 е задължителна в 18-22 г.с. БХС също е добре да се направи, независимо от резултатите от ФМ. БХС е безопасно изследване и се предлага на всички бременни жени в страните с напреднало здравеопазване, отскоро и в България. Прави се само в лабораторията по молекулярна патология в Майчин дом - София. Моята лекарка изпраща на БХС всичките си бременни пациентки. Извършването на тези изследвания е въпрос на личен избор.  Peace
...Дори БХС не съм правила, защото там са толкова лъжливи и стряскащи понякога резултати, че не си заслужава нервите и притеснението. ...
Това абсолютно не е вярно! Нито са лъжливи, нито са стряскащи резултатите от БХС. Ако на някой не се харесват, това е друга тема!  Naughty Просто в случаи на лоши резултати от БХС се предлагат доп. изследвания чрез амниоцентеза.

# 17
  • Мнения: 1 734
Сега ми предстои 3-та ФМ, казаха ми да запиша час към 30 - 32 седмица. Мисля, че 3 се правят поне така ми обясниха.

# 18
  • Мнения: 5 393
Една ФМ и едно БХС в 17 или 18 седмица, не помня точно.

# 19
  • Мнения: 1 214
Казаха ми към средата на януари да се запиша в ЖК.Ще ходя в Шейново.Платено е , но се поема всичко каквото изникне в процеса и е необходимо.Предвид проблем с предишна бременност , заради , която правих амниоцентеза , когато вече бях бременна с дъщеря ми , сега  трябва да се планира най-ранната ФМ , която се прави в 11 г.с. БХС няма да правя , защото е безсмислено , със сигурност ще направя отново амниоцентеза.
Даун се вижда на ФМ и това е по-достоверно изследване от БХС.Последното ми се вижда вече архаично и безсмислено при положение ,че има вече такива страхотни видеозони.

# 20
  • Мнения: 645
не съм правила

# 21
  • Мнения: 1 796
ФМ- 2 пъти- 13 г.с. и 23 г.с., БХС не съм правила.

# 22
  • Мнения: 1 305
Една ФМ в 20 г.с. не съм правила БХС

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз не съм ходила.

# 24
  • Мнения: 43
ФМ само ,1 в 20 г.с. и мисля пак да отида към 30.

# 25
  • Мнения: 2 521
И аз съм от тези които не са правили нито БХС,нито ФМ Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 544
И аз не съм правила нито едното.

# 27
  • Мнения: 1 372
фетална морфология са ми правили три пъти и изследване за БХС веднаж

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
Една ФМ в 20 г.с. не съм правила БХС
Ако не дай си боже има някакви съмнения по- добре е да се направи амниоцинтеза.БХС е неточен.А иначе винаги съм смятала ФМ в 30 седмица за абсолютно безсмислена,въпреки че лекарите я препоръчват.

# 29
  • Мнения: 2 880
Два пъти - в 17 и в 22 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт