Колко пъти бяхте на ФМ през бременността си?

  • 10 895
  • 147
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 43
Не съм изчела още цялата тема, но... има ли и други като мен, които са си записали часове през една седмица (понеже не можах да избера между двама специалисти?)  Embarassed Въпросът ми е, да не ми дойде в повече?

Аз бях и в 19 г.с. и в 22 г.с. Уж досега не е доказано ултразвуковото изследване да е вредно.
След това бях в 26 г.с.
Утре ще отида отново.

# 106
  • София
  • Мнения: 6 212
И аз така си казвам... Благодаря ти и успех!

# 107
  • Мнения: 1 214
 Grinning  Доколкото разбирам някои бърката ФМ с обикновен ехографски преглед.
Колкото до така наречената  първа фетална морфология или по-точно ултразвуков скрининг за ранно откриване на хромозомни аномали(по-специално Даун) e изследване , което може да се проведе само между 11-13 г.с.Само в този период се измерва нещо на вратлето и нослето , което може да даде доста ясна представа дали е възможно да има някакъв проблем.Със сигурност не трябва да се пропуска.Дай боже на всички здрави бебета!Но не е за подценяване и това изследване.

# 108
  • Мнения: 2 495
Веднъж-в 21 г.с.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Веднъж в 19 г.с.   Peace

# 110
  • Мнения: 4 447
На ФМ бях само веднъж в 5-ти месец при Томова. Peace

# 111
  • Мнения: 1 420
Само веднъж - в 19 г.с.  Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 5 794
И с двете бременности ходих по един път на ФМ - с първата около 21-22гс, сега - в 18-19гс.
БХС също правих и двата пъти.

# 113
  • София
  • Мнения: 12 561
Веднъж - в 21 г.с при доц. Томова

# 114
  • Плевен
  • Мнения: 862
Нито веднъж, не знам защо, но тук, в провинцията въобще не ни се говари нито за ФМ, нито за БХС. От една страна е по-добре, защото не се шашкаме излишно, но би трябвало да го има като вариант, да се предлага на бъдешите майки.

# 115
  • Мнения: 1 054
... ултразвуков скрининг за ранно откриване на хромозомни аномали(по-специално Даун) e изследване , което може да се проведе само между 11-13 г.с.Само в този период се измерва нещо на вратлето и нослето , което може да даде доста ясна представа дали е възможно да има някакъв проблем.Със сигурност не трябва да се пропуска....

По думите ти излиза, че ако пропуснем това ранното изследване на по-късен етап няма шанс да се види, ако нещо не е наред? Защо ли ми се струва странно?

# 116
  • Мнения: 206
Веднъж в 21 г.с. Сметнах, че излишно ще облъчвам бебето ако отидя повече.

# 117
  • София
  • Мнения: 1 139
На ФМ не съм ходила,правих само БХС Peace

# 118
  • Мнения: 3 092
Веднъж в 21 г.с. Сметнах, че излишно ще облъчвам бебето ако отидя повече.
само не разбрах защо смяташ че бебето се облъчва .Извини ме , но това твърдение е несериозно ! Naughty

# 119
  • София
  • Мнения: 6 011
... ултразвуков скрининг за ранно откриване на хромозомни аномали(по-специално Даун) e изследване , което може да се проведе само между 11-13 г.с.Само в този период се измерва нещо на вратлето и нослето , което може да даде доста ясна представа дали е възможно да има някакъв проблем.Със сигурност не трябва да се пропуска....

По думите ти излиза, че ако пропуснем това ранното изследване на по-късен етап няма шанс да се види, ако нещо не е наред? Защо ли ми се струва странно?
Не е странно, точно така е - конкретно за тези аномалии - могат да се видят само в посочените седмици. После въпросните заболявания могат да се открият чрез други изследвания, като амниоцентеза например. Ясно е, че ФМ ехографското изследване в е много по-щадящо за всички.

Общи условия

Активация на акаунт