Израел 19

  • 14 316
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 558

Не зная дали все още някой чете темата, но има надежда за примирие - за прекъсване на огъня... това е от Съвета за сигурност на ООН, но още е рано да се радваме...  Confused
мн странно... днес е имало 3 часово прекратяване на огъня, през което Израел са ударили камион с хуманитарна помощ в Газа  #Crazy  в следствие на това, а и на ударените им сгради в изминалите дни,  УНО изтеглят служителите си от там, защото не било сигурно за тях.

Има идеи да се изпратят в Газа полицаи от други арабски държави, които да укротяват тея от Хамас, защото считат,че като са си единоверци по-лесно ще се разберат.


Последно ме хвана яд, че такава вълна на антисемитизъм се е надигнала  Rolling Eyes Напр. четох, че в Италия призовават към бойкот на фирми на (забележете!) италиански евреи  ooooh! Че те какво общо имат  ooooh! А в италиански сайт пишеше, че бойкотът бил за израелски стоки, а не за магазини на евреи  newsm78

Не мисля, че става въпрос за антисемитизъм, просто хората тук не одобряват методите на израелците за водене на война!

# 271
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Не мисля, че става въпрос за антисемитизъм, просто хората тук не одобряват методите на израелците за водене на война!

За какви израелци в Италия става въпрос, Пепеляшке? Това са просто евреи, които живеят в Рим!
През октомври бяхме в римското гето, поздравихме хората с традиционен поздрав на иврит, те не ни разбраха дори (на деня на изкуплението се случи да сме там) Rolling Eyes
Забележи, че не съм взела отношение към протестите, а към съвсем други сфери, в които се пренася конфликта...  Tired

Не съм чула за удар по камион с хуманитарна помощ, днес информацията беше още повече от предишните дни, събитията - също, може би съм пропуснала. Ако може, остави ми линк към източник на англ.ез.!
 Thinking
Колкото за споразумението - никак не е странно, има толкова голям натиск на международната общност за прекратяване на огъня, а и тази вечер имаше заседание на СС на ООН.

# 272
  • Paris, France
  • Мнения: 14 161
Привет,

Боряна, радвам се че писа и си жива и здрава. Hug

Мента, благодаря за подробния отговор за щутника. Този път надмина себе си.  bouquet

За убитите хуманитерни помощници писаха тук и ООН прекратява помощта си, тъй като е твърде опасно.

http://news.yahoo.com/s/ap/ml_israel_palestinians

Дано да има мир и да няма жертви!

# 273
  • Мнения: 558
za политиката на правителството става въпрос.
линк не мога да ти дам, слушам радионовините. Достатъ4но са ми,че да тръгна допълнително да ровя за израел. мисля,че са доста обективни. включват се кореспонденти от ТА и от газа. даже по новините сутринта в 7:30h кореспондентът каза, че познава лично една от жените от злополучния старчески дом...бил й вземал интервю преди време.

всякакви конфликти се разпростират във всякакви сфери, не знам какво ви е чудно това
аха, и Невена потвърждава, май някои неща не ви съобщават там  Rolling Eyes

# 274
  • Мнения: 2 952
  Azalee (пепеляшке) , сЪобщават , съобщават , но вие да не си мислите , че ние висим  24  часа само пред телевизорите и знаем всичко на минутата.Не ни е  длъжност да "предаваме на живо" .... Опитваме се все пак да сме  в час , но като едни мами и съпруги , а не като новинари или войници . Хубаво , че и вие  се включвате ...  Peace

  Невена , и ти чат пат  се включваш  с някоя новина.Иначе  се губиш бая .... Simple Smile

 Хайде да кажа  ДОБРО УТРО !   Да отворим очите първо....  Simple Smile

 Мента , ми добре си разбрана бе ....какво се обясняваш  Mr. Green .....за децата там и за мирът ....Скица!

 


 

# 275
  • Мнения: 1 410
Пете, аз се присъединявам към кафето!
Нямам никакво и време да ровя из нета и затова информацията ,която получавам относно конфликта е от ТВ и вас.А моя мъж само ме яде - "Стига с тази Газа!" и разни такива.
Сега рипам,че ме чака "процес на труд" Sunglasses

# 276
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Пете, мерси за кафето Heart Eyes
Шоколад, успех на интервюто Peace, не знам как е сега, но ние ходихме с дъщеря ми на интервюто (нищо,че беше мъничка) искаха да я видят.Имаше едно семейство бяха дошли с бебенце.
Ние живяхме 5 години в Бат Ям, аз лично свикнах с града и като за начало е добре там,даже сега като бях в Израел ходих до Бат Ям да си видя дружките Grinning
Тали ,Ори Комфорти не го помня, защото ние бяхме първите при този който го замести, но съм чувала за него. С мъжът ми имахме една година брак,когато подадохме документите  и затова и двамата веднага получихме теудат зеут Peace, но ти наистина си имала луд късмет. Ние пък чакахме 6 месеца за разрешение (от август до февруари), а март заминахме.

# 277
  • Мнения: 51
Здравейте!

С тоя "процес на труд" много ме разсмя Тали!Страхотно определение!
Пете   bouquet  Мерси за кафето/ вече изпих 3  ooooh! дано да издържа на темпото на малките  Mr. Green/
Ние сме болни/аз и Сами/ уж държим фронта,Сами поне,затова и не пиша напоследък.Затънала съм в "битовизъм" и ми е малко трудно да се откъсна!
Но пък вие винаги сте на линия   Peace

Шоколад успех на интервюто!
Боряна и аз ти завиждам за мястото където живееш.Така се радвам,че ще се забия в Девин като пътувам.Нещо ми писна от "цивилизация".Искам на село,спри бабите,дето всичко е толкова просто Simple Smile

Пете,и аз трябва ад го проверя тоя канал 9, аа имаме го деееееееее.Браво на мъж ми !

Аз от преди исках ама все забравям да ви пусна тоя линк,от който може да си свалите като тулс бар няколко тв канала он лайн/израелски/

http://g.co.il/
Като го отворите/за тези които като мен не знаят иврит кликвате на надписа в ЗЕЛЕНО оцветен.
Мисля,че има инфо за всичко!
Дано съм обяснила правилно,ако не съм Момичета помагайте!

# 278
  • Мнения: 2 952
  Аз пък нямам опит  със Сохнута , защото нямах общо с еврейството в БГ , а мъж ми израелец евреин. Да не би да бъркам нещо ...  newsm78 ...ми не ....

  Бат  Ям бива , бе - за начало ако ме питате ...Е , има и по-добри квартали , и по-лоши ... После се изнасяйте на по-добри места при възможност. Бих казала това и за Яфо.То  май не е само мое мнение ,но все пак да  го изкажа като такова , за да няма обобщения тук и лепене на етикети.Не  с лоши чувства , а като наблюдение мое си   го казвам.

 Утре май ще  водим  децата и семейството на зетя  Mr. Green на Сафари.Сетих се , че ви казах за лъвовете от  зоопарка  в Газа , които ще ги карат насам , че  яли птички  и каквото си хванат там  та се оцъклили . Обаче намерили оръжия и бомби  в зоопарка и при лъвовете войниците. Сетих се и как са се спасили стотина войника  на късмет.Укривали се в някакво училище  и единият  отишъл да пусне една вода вънка и като се навел нещо гледа - заредено с  бомби - чакат ги. #CrazyНаще вътре си почиват на куп  Shocked . По каква обърквация  засадата не  е подействала и не са ги  гръмнали - незнам .Вчера и един от тунелите даваха помня сега...Тунел , водещ към жилищна сграда на някакъв важен човек на Хамас ...И там заредено с бомби -това е нормално при война - няма с питка да ги чакат.... Иначе има доста пленени хамасници. Единият го лекуваха  в една от  болниците  заедно с войниците и после  на разпит ...така е . Война .

 Детето лепи тиксо навсякъде.Вчера се хилиха като  луднали - лепкат си тиксо един на друг и се  смеят ама ..... Саги вика " Ани мифлецет а -ниар девек" и ръмжи - "тиксовото чудощише" ...Шахар пък легнала  и се смее и вика "Аги , агииииииии- флецет" - Саги  саги - мифлецет (чудовище)  ooooh! ...Какво да ги правиш.Свекър ми даде на Саги една торба с близалки да раздава в градинката . Нашия - горд днеска ....и се кефи. Сега съм само със Шахар - женско царство.  Flutter


 Снеже, ми и аз искам на село .....само седя , лежа и ям ....Дишам чист  балкански въздух  а баба и майка  се занимават с малките и аз като медуза недна се разплувам ....и ми харесва ....Само дето не мъркам като котарачка ...блаженство и свобода , дишам , дишаааам родната земя! Кога ли пак ?  Heart Eyes


 

# 279
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Момичета, половин ден ме нямаше и немога да ви настигна. Радвам се че всички сте добре. Лошо за бомбите на север.  ooooh!
Боряна, дано скоро утихне от ваща посока.
Вчера откъм Газа са били по-малко бомбите, майка каза 20 само,ама при тях пък паднал най-много отначалото 5  Sick
А на прочутия ми вече баща репликата беше " Пак нямах късмет"  Crazy (да плачеш ли да се смееш ли?! на фона на всичко)

Шоколад,   гледам за Арец(Израел) сте се запътили и то голяма компания. Успех! В такова размирно време ммалкосе решават на такава стъпка ито с малки деца.   bouquet  Видях, докато четох по диагонал, че ви предлагат да отидете в кибуц. Аз ви препоръчвам да го направите, но си изберете кибуца да е малко по-голям. Възможностите които кибуца ти поднася за начало са повече от идеални за един емигрант. Там ти осигуряват квартира, храна, детска градина или училище и всичко това на едно място, а и евентуална работа. От отва се спестяват и доста пари от помощите които ви дава тпървите месеци, така че после да имате някой лев(шекел) настрана. Аз примерно си бях спестила в кибуца почти всичките пари. Веднага може да започнете Улпан, защото обикновенно там където пращат Олим Хадашим има Улан. Въобще ще си спестите много тичане по уреждане на безброй неща. ПОне така беше в моя кибуц. Навлизайки толкова интензивно в живота, ще ви е по-лесно да се адаптирате и ще имате помощ от местни хора а не от "доброжелателни роднини". Роднините са голям плюс, но така се научаваш да разчиташ на тях и след това трябва отново да се адаптираш сам. Въобще ако те интересува нещо за кибуците ми пиши или тук или на лични, с удоволствие ще ти представя 100 причини да отидете в кибуц  Mr. Green  bouquet

# 280
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета!
Чета ви редовно, но не се включвам. Страшно нещо е войната, но никоя от нас не е политик и управленец в страната, в която живее в момента. От човешка гледна точка е страшно това, което става.
Лек ден и нешикот /цяла нощ мислих как беше думата!/   

# 281
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утро ,
Пете мерси за кафето имам огроооооооомна нужда Simple Smile
Карол много се надявам да не се повтори удара от Ливан,защото това би ме побъркало тотално...Радвам се че вчера сутринта като се събудих от зверския шум не съм излязла да проверя какво става навън,казаха че са били страшно количество самолети и хеликоптери...ако ги бях видяла с това мое заешко сърце незнам какво би станало....
Аз чух за ударения камион,но моята информация е оскъдна и чаках някой да даде повече...
Невена,Ми6инцееее,Кате ,Ментичка,Жаки  Hug
Ей,Снеже бързо да оздравявате Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 11:05 от Boryana

# 282
  • Мнения: 232
Добър ден,мацки!
Как е при Вас,спокойно ли изкарахте ноща?
snejana haj ,бързо оздравяване Ви пожелавам!
Така обичам марковите парцалки и парфюмчета,че просто все ми е тая коя е държавата производител...Стига разбира се ако е гарантиран произхода на стоката(оригинални  Joy )Не знам дали ще има хора които ще се възползват от такъв вид бойкот,не е лесна работа да знаеш всички марки които са израелско производство...аз например незнаех,че Кенвело е made in  Israel Simple Smile А някой знае ли как вървят цените на Кенвело тук в Бг е скъпичка марка?
Какво е предложението на ООН?
,не си сама да знаеш Laughing
Като Ви чета,какво разказвате за тия кибуци,направо се замислям,да ли да не емигрирам в Израел Laughing,при нас в БГ,няма такава нещо.
Все още имаме газ,ама сега от снощи нямаме вода,идва ми тия от ВИК,да ги #2gunfire

# 283
  • Мнения: 323
Искам да  попитам-има ли нещо вярно,че от вчера отношенията между Израел и Ватикана рязко са се влошили,дори е отменено посещението на папата през май.Поне такава инфо тече тук
Мента,изчисти си ЛС запълнена е.

# 284
  • Мнения: 558
Mentha,имам какво да кажа, но кутията ти е пълна.

Общи условия

Активация на акаунт