Боен куршум във вратата на колата ни

  • 3 071
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Кво толкоз - един куршум. Ами ако чуете откос от автоматично оръжие....... По-миналата НГ имаше гърмене с калашник. Взех да свиквам и около 12 не се мотам при прозорците, тихичко залягам долу. Crazy

# 31
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
При нас пък така и не се разбра какво направи дупка в колата докато детето спеше вътре. Точно от неговата страна, за голям късмет точно над прозореца в ламарината. 5 см по-надолу и не искам да си мисля какво щеше да се случи. 10-на човека бяхме отвън до колата и никои не видя откъде и какво се заби.

# 32
  • Мнения: 4 892

Да, де, ама пропускате факта, че Хорейшио е в Маями, все пак, а това се случва в България.
....

А Гил Грисъм  е в ЛА, но в България си има прокуратура и полиция, чиято задача е да следят за спасването на обществения ред и да не допускат действия застрашаващи живота и здравето на гражданите или увреждащи имуществото им.

Това е така, но няма нищо общо с балистичната експертиза, за която си помечтахте, че ще отведе полицията до престъпниците и то веднага. Доглеждайте филмите до край.

Иначе принципите Ви са верни!
Поздрави.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 777
Преди няколко години задното стъкло на колата ни стана на сол,както мъжо си караше-добре,че беше сам и нямаше никой на задната седалка...Полицаите се почесали и...толкоз!Много е трудно да се проследи,откъде се е стреляло по автомобил,преминаващ покрай пететажен блок с 4 входа...

# 34
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Напротив NinoTino - има доста общо с нея.
Ако /казвам ако/ оръжието, с което е стреляно, е регистрирано, при анализа на куршума веднага ще излезе законният му собственик, който е длъжен да съхранява оръжието по безопасен начин и да не допуска попадането му в лица, които нямат право да го държат дори и безразборна стрелба с него независимо от кого. При регистрирането на оръжията, които за закупени по установения ред, се прави контролна проба и куршумът /или данните от резбата върху него/ се съхраняват в полицията. Така при инцидент винаги може да се направи справка чие е оръжието, от което е стреляно.
Целият този сценарий е възможен разбира се при положение, че куршумът е намерен, годен е да се направи анализ и оръжието е регистрирано.

... Гледам филмите докрай. Не от там обаче имам достатъчно познания в тази област.

# 35
  • Мнения: 4 892
Бейлис в шоко, така е, както сте го написала. Но при всички тези условия.
Иначе излизаше, че у нас всичко е регистрирано и проблеми няма.
А знаете, че нещата стават винаги много бавно и рядко има резултати. Просто ако-тата са повечко.

Дано все пак хората да си изяснят ситуацията.

Поздрави!

# 36
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 217
Добра дума железни врати отваря.Да не плюем по полицията преди да сме им дали шанс да си свършат работата.Преди време ми се наложи да викам полиция,дойдоха точно за 2-3минути.И по улицата като видя полицаи,винаги са усмихнати,приветливи,готови да услужат.И аз мисля,че при подробна експертиза ще се установи от какво разстояние и с какво оръжие е стреляно.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 777
 newsm78Нали не намекваш,че плюя полицията безпричинно(то всъщност и въобще не ги плюя,де)?Разбира се,че им е даден шанс да си свършат работата.Или смяташ,че мъжа ми първо е отишъл на стъклар да си оправи колата,а след това е повикал полиция и е започнал да им говори лоши думи...Ами дошли хората,поогледали се,няма жертви,няма гилзи,то сега тъмно,пък и студено,ще огледаме утре,ако има нещо ще ти звъннем...и така!

# 39
  • Мнения: 1 217
Изобщо не съм те чела,ако трябва да съм честна.Нещо ми е трудно смилаема лексиката ти.Кой се почесал,кой  не,можеш да говориш само ако си била пряк свидетел на случката.Естествено,знам че има неразкрити случаи,както и различни хора,като във всяка професия,но аз пък съм била свидетел и на добре свършена работа от полицаите и имам право да го кажа,нали?

# 40
  • Мнения: 110
да ви обясня на бързо как един мой познат регистриран в полицията с всички данни и отпечатъци разби една кола, по колата имаше и кръв и отпечатъци, аз присъствах като свидетел при взимане на отпечатъци и секрети от колата(всичко изглездаше много професионално докато момчетата от полицията работеха).................... вече 2 години нищо!!!!
моето мнение е, че господ ви е пазил.

Общи условия

Активация на акаунт