възможно ли е да щръкнат ушичките?

  • 18 118
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Освен, че е генетично, възможно е и да се придобие.
То черепите им се изкривяват, та камо ли хрущялите.
Възможно е и още как.
Просто колкото се може следете да не се подгъват и така.
Peace
Мерси, че го написа вместо мен.

# 16
  • Мнения: 4 335
Няма такива.Проверих в няколко аптеки,не са и чували за такива.
Има,има,аз сьм виждала в аптека как една мама преди мен на опашката купи(аптеката беше Санита) Peace

# 17
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
И генетично и придобито.Голямата ми дъщеря си ги прегъваше докато спеше и сега едното и стърчи повече от другото, интересно кой ли ген е дал на късо Mr. Green?За малката използвам лента и за сега проблем няма.Не е нужно и тя да прилича на Чебурашка.

# 18
  • Мнения: 4 292
Абе не е само генетично. Синът ми има доста щръкнали уши, никой от двете фамилии не е като него. Абсолютно никой. За какъв ген говорим тогава?
Аз вече се замислям за отопластика.

# 19
  • Мнения: 9 814
Преди всичко е ген, но с малко "външна" помощ могат и да щръкнат.

Абе не е само генетично. Синът ми има доста щръкнали уши, никой от двете фамилии не е като него. Абсолютно никой. За какъв ген говорим тогава?
Аз вече се замислям за отопластика.

За гена, който ти или съпругът ти носите от прапрадядо си например.

# 20
  • Мнения: 4 292
За гена, който ти или съпругът ти носите от прапрадядо си например.
Не знам за прадядо ми, знам, че синът ми си пригъваше ушите и аз не се замислях много, много. Сега му стърчат.

# 21
  • Мнения: 390
Цитат на: Руска в петък, 02 януари 2009, 23:26
"Освен, че е генетично, възможно е и да се придобие.
То черепите им се изкривяват, та камо ли хрущялите.
Възможно е и още как.
Просто колкото се може следете да не се подгъват и така."

Съгласна съм напълно!!! На мен ми бяха изпратили лепенки, но мисля, че и тук има, никъде не пишеше, че са за "уши", но приличат, а може би бяха, на хиургически лейкопласт или нещо подобно, което не дава алергии. Докато е още малко бебето и не може да си ги маха само, лепкай.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 185
Хрущяла на ушето още е много мек и за това се огъва! Като стане по-твърд ще спре. Същото беше и със сина ми, но сега не е със щръкнали уши, а не съм правила нищо по въпроса!

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз така мисля,то си е заложено ,ако има нещо.

# 24
  • Мнения: 1 691
Не знам дали е генетично или не. Знам само, че синът ми постоянно беше с подгънати уши като бебе, бях се притеснила малко и аз, но ме увериха, че няма страшно. И наистина - после престана да ги подгъва и ушичките му изобщо не стърчат! Без ленти на главата, без лепенки и т.н.

# 25
  • Мнения: 860
Няма такива.Проверих в няколко аптеки,не са и чували за такива.
Има,има,аз сьм виждала в аптека как една мама преди мен на опашката купи(аптеката беше Санита) Peace

Били споделила точно коя аптека за питах в много и все нямали или незнаят?! Rolling Eyes


А колкото по темата - Е как да го оставиш така едно стърчащо ухо?! Rolling EyesИ да казваш това му е чара?! - Дрън -дрън са за мен това.....
Аз не мога и моят хубосник ходи с лепенка вкъщи аз ще се опитам да направя максимално усилие да променя нещата- просто неиска един ден да се прибере разплакан и да каже че му викали -УШКО!!! Е това ще ме съсипе емоционално и мен и детето ми-И ще се обвинявам че съм могла да направя неща, а съм си мислела че му е чара!. Да не забравяме, че децата има възраст в която са много жестоки едни към други и се подиграват за всичко... уши,очи,очила...всичко видимо! А именно тогава всичко се запомня. Така, че има ли проблем да се решава сега докато са малки да няма проблеми емоционални стресове после. Оперативно за мен е крайна мярка, но съм видяла постигнати резултати с лепенки така, че не оставяй нещата така, и ние се родихме с правилни уши и сега едното 4 месеца по късно от спане и подвиване щръкна....и сега винаги се подвива когато ляга на дясно, а другото не се подвива?! Е генетично ли е или придобито- за мен и придобито щръкнало ухо.

Вземи мерки навреме това е моят съвет.


# 26
  • Мнения: 2 448
Разбира се, че не е само генетично и крехкия бебешки хрущял може да се повлияе или пречупи.
Моето ухо едното е било така пречупено по време на раждането ми и съм си така цял живот, нещо нищо общо с генетиката.
Така, че следи го докато спи до колкото е възможно и го оправяй.
Моя мъж е бил с леко щръкнали уши като бебе и свекървата му е слагала някаква лента на ушите, сега е с перфектно прибрани уши. Склонна съм да и вярвам , защото когато се роди бебето и първите и думи бяха "много хубави уши има".  Laughing Явно се е притеснявала да не се налага да слагаме и на него ленти.  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 817
Същия въпрос си задавах и аз. На Крис постоянно се подгъваше ушето докато спеше. Rolling Eyes Аз все го оправях, беше ми станало навик Laughing
Спеше по-често на дясната страна и сега дясното уше е по-щръкнало. Нямаме фамилна обремененост.
Оправяй го до колкото можеш.

# 28
  • Мнения: 9 776
Мдааа Thinking, май ще трябва да слагам лента /лепенки едва ли ще намеря, но пък ще потърся/. Благодаря на всички за споделеното Hug.

# 29
  • Мнения: 4 915
Има дечица с щръкнали уши, на които впоследствие с възрастта и нарастването на черепа, ушите се прибират. Много се съмнявам, че лепенки могат да повлияят.
Когато детето спи на подгънато уше, се прегъва горната част на ухото и това няма отношение към хрущяла или големината на мидата.


Лепенките прибират горната част на ухото, а онова, което прави ушите стърчащи е големината на хрущяла - онази част, която съединява ухото към черепа. Или големината на ушната раковина. На рисунките долу се вижда какво представлява пластиката за ушите, как би помогнала единствено лепенката според вас?



Статия

Още по темата:Клепналите уши или "отоклизис" са твърде честа вродена позиция на ушните миди, при което те така да се каже "стърчат". Това е един неприятен проблем, който успешно се решава от естетичната хирургия с отопластика........Същността  на операцията се състои в моделиране на хрущяла и коригиране на позицията на ушните миди.
Източник

Лепенките ще са по-скоро успокоение за родителя, че прави нещо, но биха травмирали детето - ако не ги трае, и ще са ненужни - според специалистите.



 

Общи условия

Активация на акаунт