Клуб на развеждащата се съпруга

  • 14 706
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 723
Момичета, струва ми се, че тук е умесно да попитам тези, които вече са се развели или в процес на развод - какви документи са необходими за развод по взаимно съгласие?

1. Трябва ти адвокат, който да изготви споразумението.

На мен ми искаха всякакви документи доказващи, че жилището е мое.
Служебна бележка за доходи
Актове за раждане на децата
Акт за сключен граждански брак
Справка за роднински връзки

# 106
  • Мнения: 22 475
А адвоката може ли да е общ и за двамата, или отделен?

# 107
  • Мнения: 172
1. Трябва ти адвокат, който да изготви споразумението.
а не може ли без адвокат?-Нямам какво толкова да делим...мисля,че сама мога да се справя с писането на молбата до съда и споразумението

# 108
  • Мнения: 2 723
А адвоката може ли да е общ и за двамата, или отделен?


Може да е общ, да, но това при положение, че се развеждате по взаимно съгласие...

1. Трябва ти адвокат, който да изготви споразумението.
а не може ли без адвокат?-Нямам какво толкова да делим...мисля,че сама мога да се справя с писането на молбата до съда и споразумението
Ами аз в съдебна зала без адвокат не бих отишла, но ти си знаеш

# 109
# 110
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Момичета, струва ми се, че тук е умесно да попитам тези, които вече са се развели или в процес на развод - какви документи са необходими за развод по взаимно съгласие?

Също и декларация за придобитото имущество по време на брака и становище от агенцията за закрила на детето. И не е лошо да си наемете адвокат, той изготвя документите както трябва, защото ако си напишеш ти молбата има вероятност да те връщат няколко пъти.

# 111
  • Мнения: 172
Ами аз в съдебна зала без адвокат не бих отишла, но ти си знаеш
Вече съм била сама там и не е толкова страшно колкото изглежда/минахме дело за осиновяване/.Но все пак от къде мога да намеря адвокат?

# 112
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Ами  потърси в аптеката ( Wink малко хумор за разведряване, не се сърди   bouquet)
По принцип около съдебната палата в центъра е пълно  с адвокати, търси си бракоразводен такъв.

# 113
  • Мнения: 172
Благодаря....накара ме да се усмихна.

# 114
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Това е най-важното повярвай ми! Радвам се че съм успяла да те накарам да се усмихнеш и дано денят ти днес е малко  по-ведър и се усмихни поне още един път  Wink.
 Hug  bouquet

# 115
  • Мнения: 172
Пожелайте ми късмет...мисля,че ще ми трябва

# 116
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Малко на чат го обърнахме ша ма прощавате, ама момичето се нуждае от подкрепа.
Стискам ти силно палци и ти пожелавам късмета да те съпътства, както и здравия разум от отсрещната страна!
За всеки случай се зареди с повечко нерви и гледай да не си слагаш всичко на сърцето, защото живота е един и той продължава и само от теб зависи да бъде ведро времето в теб! Simple Smile
 Пожелавам ти успех и най-вече всичко да мине бързо, защото при мен се точи доста и това чакане ме убива  Confused.

# 117
  • София
  • Мнения: 1 891
Момичета, струва ми се, че тук е умесно да попитам тези, които вече са се развели или в процес на развод - какви документи са необходими за развод по взаимно съгласие?

1. Трябва ти адвокат, който да изготви споразумението.

На мен ми искаха всякакви документи доказващи, че жилището е мое.
Служебна бележка за доходи
Актове за раждане на децата
Акт за сключен граждански брак
Справка за роднински връзки
  И да са минали поне 3 години от сключване на брака, иначе не може.  Crossing Arms

# 118
  • Мнения: 2 723
  И да са минали поне 3 години от сключване на брака, иначе не може.  Crossing Arms

може... може

Също и декларация за придобитото имущество по време на брака и становище от агенцията за закрила на детето.

От агенцията така и не дойдоха. Май вече не минават. Не са ми искали становище.
И декларация за имуществено състояние не са ми искали. Това нали е описано в споразумението. Thinking

# 119
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
На нас ни искаха допълнително, нищо че е описано в споразумението, да не би случайно да сме скрили 15 фирми и 16 къщи или междувременно да сме си купили яхта  Mr. Green, а от агенцията ни викнаха на място заедно с детето и ни подложиха на "разпит" и то най-вече мене... В къщи не са идвали.

Общи условия

Активация на акаунт