За добрата козметика

  • 85 614
  • 439
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 85
Сигурна съм, че в темата има отговор на моя въпрос, но не мога да го открия.
Амониум Лаурет Сулфат по-безвреден пенител ли е от SLES?  bouquet
Доколкото си спомням CI беше казал, че не е най-прекрасният пенител, но  все пак e по-малкото зло в сравнение със SLES.

# 166
  • Мнения: 274
Интересува ме оценката за съставките на Ultimate Shampoo:
Water/aqua/,sodium C14-16 olefinsulfonate,cocamidopropyl hydroxysultaine,decyl glucoside,disodium cocoamphodiacetate,citrus tangerina /tangerine/ peel oil,ocimum basilicum /basil/ oil,prunus serotina /wild cherry/ bark extract,lawsonia inermis /henna/ extract,humulus lupulus /hops/ extract, calendula officinalis flower extract,equisetum arvense extract,chamomilla recutita /matricaria/ flower extract,quillaja saponaria bark extract,curcumin,demethoxycurcumin,bis-demethoxycurcumin,methylchloroisothiazolinone,methylisothiazolinone.
Благодаря! 

# 167
  • Мнения: 1 226
Интересува ме оценката за съставките на Ultimate Shampoo:
Water/aqua/,sodium C14-16 olefinsulfonate,cocamidopropyl hydroxysultaine,decyl glucoside,disodium cocoamphodiacetate,citrus tangerina /tangerine/ peel oil,ocimum basilicum /basil/ oil,prunus serotina /wild cherry/ bark extract,lawsonia inermis /henna/ extract,humulus lupulus /hops/ extract, calendula officinalis flower extract,equisetum arvense extract,chamomilla recutita /matricaria/ flower extract,quillaja saponaria bark extract,curcumin,demethoxycurcumin,bis-demethoxycurcumin,methylchloroisothiazolinone,methylisothiazolinone.
Благодаря! 
Според мен е добър, доста. Как е при измиване. пени ли се? Има и добри екстракти за кожата - невен, босилек, и за косата - хенна, вишна. Консервантите са евтинджос, ама нали все пак е шампоан.

# 168
  • Мнения: 1 226
CI, ориентирала съм се към следния крем за околочен контур. Търся гел/крем, който да хидратира и успокоява зоната около очите. Разбира се да има ефект срещу мимическите бръчки. Какво ще кажеш за съставките? Все още не съм го взела, така че мнението ти ще ми е от полза.

LANCOME HYDRA ZEN YEUX, DESTRESSING EYE TREATMENT

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, POLYACRYLAMIDE, MEL (HONEY), C13-14 ISOPARAFFIN, ZEA MAYS (CORN OIL), TOCOPHEROL, ESCIN, SODIUM HYALURONATE, HEDERA HELIX (IVY EXTRACT), ACETYL-DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, CAFFEINE, MAGNESIUM GLUCONATE, TRIETHANOLAMINE, TRITICUM VULGARE (WHEAT GERM OIL), IRIS FLORENTINA (ORRIS EXTRACT), TRITICUM VULGARE EXTRACT (WHEAT GERM), DIMETHICONE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, ACRYLATES/C10 - 30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TERMINALIA SERICEA (TERMINALIA SERICEA EXTRACT), SESAMUM INDICUM (SESAME OIL), ROSA GALLICA (FRENCH ROSE EXTRACT), LAURETH 7, GLYCINE SOJA (SOYBEAN OIL), ORYZA SATIVA (RICE BRAN OIL), METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE
Мога да кажа, че със сигурност е лек, приятен и остава кадифен усет!
За антибръчково действие обаче не мога нищо да кажа, незнам ги повечето от тези. ACETYL-DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, TERMINALIA SERICEA (TERMINALIA SERICEA EXTRACT) могат да се попрочетат, евентуално за такова нещо. Есцин и кафеин са по-скоро против подпухване, знам ли?

# 169
  • Мнения: 1 226
Добри са, и трите има алантоин за успокояване, вит В3 или ниацинамид:
*niacinamide*. Also called vitamin B3, niacin, and nicotinic acid, this water-soluble ingredient is stable in the presence of heat and light. Topical application of niacinamide has been shown to increase ceramide and free fatty acid levels in skin, prevent skin from losing water content, as well as stimulate micro-circulation in the dermis (Sources: /British Journal of Dermatology/, September 2000, pages 524–531; and /Journal of Cosmetic Dermatology/, April 2004, page 88).
 Procter & Gamble, whose Olay skin-care line sells several products with niacinamide, published a double-blind study involving 50 women. The subjects used a product *containing 5% niacinamide* (whether that amount is included in Olay’s niacinamide products was not mentioned) for a period of 12 weeks. Results included an improvement in the appearance of wrinkles, skin discolorations, less redness, a reduction in sallowness, and improved elasticity (Source: /Dermatologic Surgery/, July 2005, pages 860-865). Another study seconded P&G’s findings that niacinamide is a helpful ingredient to address skin discolorations. It appears that topical niacinamide has an inhibitory effect on the transfer of melanosomes to skin cells, thus it can interrupt the process that causes irregular pigmentation to form (Source: /Experimental Dermatology/, July 2005, pages 498-508).
In addition to niacinamide’s growing reputation as an excellent barrier repair and skin lightening agent, some existing animal studies and in vitro studies on human fibroblasts (cells that produce connective tissue such as collagen) have demonstrated that niacinamide may have a mitigating effect on skin tumors (Source: /Nutrition and Cancer/, February 1997, pages 157–162).
Има и д-пантенол за регенериране, вит Е, ето и малко инфо за PALMITOYL PENTAPEPTIDE-3:
http://www.smartskincare.com/treatments/topical/pentapeptide.html
Иначе е пълен със силикони, което е гаранция за превъзходна сензорика: лекота, бърза пенетрация (не попиване!), без пост-лигав ефект, кросс-полимери за кадифено филмиране.
Е, за консервантите...обикновени.

# 170
  • Мнения: 274
Моля за коментар на съставките на паста за зъби:
Sorbito,water/aqua/,hydrated silica,sodium coco-sulfate,xylitol,peppermint oil,calcium glycerophosphate,cellulose gum,sodium chlorite /stabilized chlorine dioxide/,hydrolized casein,sucralose,chlorophyllin-copper complex.

# 171
  • Мнения: 274
Интересуват ме също и продуктите на Икаров. Наистина ли са 100% натурални?
Масло от макадамия:
Маkadamiaternifolia seed oil,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Lecithin,Citric Acid

Стимулант за коса:
Prunus amygdalus dulcis oil,Rosmarinus officinalis oil,Urtica dioica extract,Lavandula angustifolia oil,Citrus aurantium bergamia oil, Achillea millefolium extract,Tropaeolum majus extract, Cananga odorata oil,Rosmarinus officinalis extract.

# 172
  • Мнения: 225
Интересуват ме също и продуктите на Икаров. Наистина ли са 100% натурални?
Масло от макадамия:
Маkadamiaternifolia seed oil,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Lecithin,Citric Acid

Стимулант за коса:
Prunus amygdalus dulcis oil,Rosmarinus officinalis oil,Urtica dioica extract,Lavandula angustifolia oil,Citrus aurantium bergamia oil, Achillea millefolium extract,Tropaeolum majus extract, Cananga odorata oil,Rosmarinus officinalis extract.

Не знам колко е натурален този стимулант, но е ефективен.

# 173
  • Мнения: X
Roly Poly, благодаря!

# 174
  • Бургас
  • Мнения: 361
Ползвам един шампоан от години(редувам го и с други два).Този лично ми беше препоръчан от дерматолог
Шампоанът е Pregaine:
съдържание-вода,ТЕА,лаурил-сулфат,натриев лаурет сулфат,кокамид ДЕА,кокамидопропилбетаин,пропиЛенгликол,двунатриев Едетат,лимонена киселина,парфюм,натриев хлорид.
Ползвам го есен (в периода на косопада ми,като дърветата съм Laughing).
На него пише-..за слаба и изтощена коса,заздравява косъма...
Ако може някой да даде мнение  bouquet

# 175
  • Мнения: 1 226
Моля за коментар на съставките на паста за зъби:
Sorbito,water/aqua/,hydrated silica,sodium coco-sulfate,xylitol,peppermint oil,calcium glycerophosphate,cellulose gum,sodium chlorite /stabilized chlorine dioxide/,hydrolized casein,sucralose,chlorophyllin-copper complex.
от какъв коментар се нуждаете? Коя суровина какво прави, дали е ефикасна тази паста (за какво?), или?

# 176
  • Мнения: 1 226
Ползвам един шампоан от години(редувам го и с други два).Този лично ми беше препоръчан от дерматолог
Шампоанът е Pregaine:
съдържание-вода,ТЕА,лаурил-сулфат,натриев лаурет сулфат,кокамид ДЕА,кокамидопропилбетаин,пропиЛенгликол,двунатриев Едетат,лимонена киселина,парфюм,натриев хлорид.
Ползвам го есен (в периода на косопада ми,като дърветата съм Laughing).
На него пише-..за слаба и изтощена коса,заздравява косъма...
Ако може някой да даде мнение  bouquet
Шампоан най-обикновен, съмнявам се обаче, че това не му е целия състав - няма нищо освен пенитители и общи суровини, даже няма и консервант (макар, че под парфюм може да стои и консерванта).

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 361
Ползвам един шампоан от години(редувам го и с други два).Този лично ми беше препоръчан от дерматолог
Шампоанът е Pregaine:
съдържание-вода,ТЕА,лаурил-сулфат,натриев лаурет сулфат,кокамид ДЕА,кокамидопропилбетаин,пропиЛенгликол,двунатриев Едетат,лимонена киселина,парфюм,натриев хлорид.
Ползвам го есен (в периода на косопада ми,като дърветата съм Laughing).
На него пише-..за слаба и изтощена коса,заздравява косъма...
Ако може някой да даде мнение  bouquet
Шампоан най-обикновен, съмнявам се обаче, че това не му е целия състав - няма нищо освен пенитители и общи суровини, даже няма и консервант (макар, че под парфюм може да стои и консерванта).
Mерси много за бързия отговор  bouquet.Ами наистина само това пише newsm78.А за този парфюм незнам,но шампоанът си мерише малко на лекарство Thinking

# 178
  • Мнения: 351
В поредното търсене на дневен крем съм - анти-ейдж /на 37 съм/, за чувствителна и комбинирана кожа, с филтър. Нямам много голям избор, при последния оглед в аптеката попаднах на тази нова серия на Eucerin - DermoDensifyer

Aqua, Glycerin, Panthenol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Coco-Glycerides, C18-36 Acid Triglyceride, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Octyldodecanol, Polymethylsilsesquioxane, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Arctium Lappa Extract, Pimpinella Anisum Extract, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Methylparaben, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum

Как ви се вижда състава, дали си заслужава 40лв., които са много за мен? Ползвала съм доста продукти на тази марка от по-леките серии и ми понасят много добре, за това и се спрях на този. Благодаря предварително  bouquet

# 179
  • Мнения: 1 226
В поредното търсене на дневен крем съм - анти-ейдж /на 37 съм/, за чувствителна и комбинирана кожа, с филтър. Нямам много голям избор, при последния оглед в аптеката попаднах на тази нова серия на Eucerin - DermoDensifyer

Aqua, Glycerin, Panthenol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Coco-Glycerides, C18-36 Acid Triglyceride, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Octyldodecanol, Polymethylsilsesquioxane, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Arctium Lappa Extract, Pimpinella Anisum Extract, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Methylparaben, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum

Как ви се вижда състава, дали си заслужава 40лв., които са много за мен? Ползвала съм доста продукти на тази марка от по-леките серии и ми понасят много добре, за това и се спрях на този. Благодаря предварително  bouquet
http://www.ingentaconnect.com/content/bsc/jcd/2008/00000007/00000004/art00008
Това е интересно като активка-анти ейдж, но само него...
Другият екстракт е мускулен релакс, но има и антигъбично действие - от резене (анасон), дължащ се на анетол-а.
Според мен е тежък и мазен, не бих дал 40 лв, ако е 10-12, бива: карбомер отгоре на всичко, нищо ново в консервантите.

Общи условия

Активация на акаунт