За добрата козметика

  • 85 562
  • 439
  •   1
Отговори
# 150
  • Бургас
  • Мнения: 337
Първо здравейте мами и поздравления за темата.

Сигурно сте го обсъждали,но имам нужда от помощта ви.СЛед като родих няколко месеца цикълът ми го нямаше- нормално,кърмех и т.н..

СЛед 4ри месеца ми се възстанови цикълът,при което запо4наха да ми цъфтят пъпки по лицето,аникога съм нямала такива проблеми..

Тази зима съм се мазала само с Нахткертзен и Нивеа за лице ..Молщ дайте съвет- какъв крем да си взема,който да е успокояващ за проблемна кожа,но все пак не много силен (лекарствен).

Благодаря предварително Hug Hug Hug Hug

# 151
  • Мнения: 1 223
[Бръчките
 
Така например фибробластите синтезират колаген и витамин С.
....
Тяхната защита от оксидативен стрес (пушене на пример) ги държи по-дълго като морфотип IV и V и вместо "да се хабят" за синтез на Вит С и синтезират колагени;

Интересна и подробна информация. Но се налага едно уточнение.
Хората не могат да синтезират вит.С. Фиброластите ни синтезират колаген с помощта на вит.С.
Надявам се, че няма да се разсърдиш Peace
Май не били компютри, а компоти! Laughing
Разбира се, че не се сърдя, усетих се, че съм се предоверил: но като краен факт е същото: ако вит С не се харчи за "ловене на радикали" се използва по направление "прави колаген"!
Много благодаря за корекцията! Peace

# 152
  • Мнения: 1 324
desi82 пишеш тъкмо навреме!   bouquet Пратих мъжо да ми купи масълца в L’Occitane и ще му кажа да ми вземе и този камък да го пробвам. Ще се поразровя да прочета за козметиката и шампоанчето, които споменаваш.  Peace

# 153
  • Мнения: 1 223
Намерих следната информация в нета,но наистина незнам къде точно,затова немога да посача източник(беше преди месец някъде и съм си го копирала).Бях се разровила,защото си взех една цинкова паста(2 лв) и на нея пишеше petrolium.Много съмнително ми се стори Thinking и като го написах в google   newsm09 нищо хубаво не пишеше #Crazy
Най-вредните консерванти са толуенът и формалдехидът. Тяхната допустима норма в състава на козметичния продукт е 0,1%.
 Токсиколозите непрекъснато нападат формалдехида, затова много западни производители на козметика се стараят да не го използват.
та ето това изрових:

Лак убиец

Чувствате се зле? Вие ви се свят и ви се гади? Това може да е от лака ви за нокти. В състава на много лакове влиза отровно
вещество - толуен. Без него, уви, някои видове лак не могат да се задържат на ноктите.

Толуенът лесно и просто попада в организма през ноктите. Първо се натрупва под ноктите, след което попада в кръвта. Само 12-18 часа
след нанасяне на лака толуенът, прониквайки през нокътната плочка, вече е в кръвта. Ето защо на бременните жени е крайно
 непрепоръчително да лакират ноктите си. Толуенът може да наруши нервната система, функцията на бъбреците и костния мозък на плода.
 Вглеждайте се в етикетите - понякога на тях е написано "Без толуен и формалдехид".

Във всички случаи обаче е най-добре да минете без лак, защото той съдържа още едно вредно вещество, способно да въздейства дори на ДНК.
 Това е фталатът и производните му дибутилфталат, диетилфталат, диметилфталат. Той се добавя към лака за омекотяване. Новите научни
изследвания показват, че фталатът може да доведе до гибел на новороденото /особено ако е момче/, защото още в утробата той блокира в
 него процесите на секреция на мъжки полови хормони.

Туш удушвач

Тушът често причинява алергии. Основните му съставки по принцип са пчелен восък, подхранващи масла, керамиди и витамини. Освен това -
 оцветяващи пигменти, съдържащи железен оксид, никел и хром. Последните са толкова вредни, че могат да предизвикат не само алергия, но
 и сериозни проблеми със зрението. Тушът не може без оцветяващите пигменти.

Те винаги са вредни, но производителят не вписва опасните им съставки железен оксид, никел и хром, явно надявайки се на осведомеността
 на купувачите.

Ако не можете без туш, поне не злоупотребявайте с него, а вечер задължително го изтривайте от миглите си. Внимавайте също за срока на
годност. Знайте, че в цветните тушове - син, зелен и кафяв - пигментите оцветители са повече, затова ползвайте класически черен.

Ако видите на опаковката на туша думата "формалдехид", захвърлете го далеч от себе си. Този компонент не може да бъде скрит - според
санитарните норми в света формалдехидът задължително се вписва сред съставките на козметичния продукт.

Впрочем производителят и тук се е изучил да върти купувача на малкия си пръст. Сега той нарича формалдехида не формалдехид, а
 имидазолидинил, бронидокс, DMDM хидантоин, 2-бром-2-нитропон-1, 3- диол. Да, трудно е да се запомнят тези наименования, но можете
да си ги запишете на лист хартия и когато купувате козметика, да си сверявате списъка със състава на продуктите за разкрасяване.

От какво още трябва да се страхувате?

От думата merkury. Това е благозвучна замяна на думата "живак". А за вредата от него няма нужда да говорим. И изобщо очите са нашият
 най-крехък орган, а задачата на миглите е да ги пазят от всякакви мръсотии. Не забравяйте това!

Червило паразит

На вид скъпото червило почти не се различава от евтиното. Но това не е повод да предпочитаме евтинийките.

Как мислите – какво прави червилото скъпо или евтино? Стойността на съставките естествено. Ако производителят е похарчил за продукта
 много пари, закупил е за приготвянето му натурални суровини, той, разбира се, се е постарал да компенсира вложенията си. А ако просто
 е взел различни евтини нефтопродукти и химически мазнини от рода на минерално масло, парафин, микрокристален восък, петролатум
/вазелин, получаван от нефтени отпадъци/, церезит, полиетилен, би могъл да продава мазилото евтино. За устните такова червило е
истинско изтезание, защото моментално ги изсушава. Представяте ли си какви вещества попадат в организма ни, ако козметиката е евтина!

Крем канцероген

Медиците изследвали злокачествените тумори на млечната жлеза и открили в тях веществото парабен.

Това наименование може да се прочете върху кремове, шампоани, маски за лице и дезодоранти.

Често то се заменя с думите "метилпарабен", "пропилпарабен", "етилпарабен" и "бутилпарабен". Сега ясно ли ви е откъде се взема
парабенът в организма ни? Прониква през кожата, предизвиквайки образуване на злокачествени тумори. Специалистите твърдят, че той е
 налице в 90% от козметиката! Разбира се, никой не твърди, че само парабенът е причината за развитие на рак на млечната жлеза.

Но има върху какво да се замислим. Дезодорантите се нанасят под мишниците, където има множество лимфни възли. По тях парабенът прониква в
организма. Парабенът, категорични са много учени, може да предизвика развитие на рак, защото, попадайки в организма, той се държи като
женските полови хормони - естрогени. Известно е, че наднорменото количество естрогени често задейства механизмите на развитие на рак на
 гърдата.

ВЕРНИ ЛИ СА ТЕЗИ НЕЩА??? newsm78
Ами на 70-80 % да, вярно е.
Само които не са: парабените са доста различни - писах го в темата за скъпата и евтина козметика: със 100 % сигурност метил и етил парабен не са ама никак вредни, даже имат много елегантен механизъм на убиване на бактериите. За естрогено-подобното действие се подозират (но не е доказано) само бутил и изобутил парабени. Виж, съгласен съм в частта за формалдехида - канцероген, и за формалин- отделящите консерванти. Не бих използвал и оставаща на кожата козметика с халоген-отделящи консерванти - бронопол, метилхлороизотиазолинон- където видя хлор/бром. В шампоани какво пък чак толкова - контакта е няколко минути и всичко се отмива...
Пигментите се наричат такива, защото не се разтварят, т.е. имат слаба реакционосопобност. Но тук и там излиза това-онова за нано-частици титанов диоксид...опасно! А, и зелените и сините бих отбягвал - хромни и никелови пигменти: те са мастербачи (оцветители на пластмаси).
Толуенът е много по-слаб от бензена като опасност, но и аз не бих се "впускал" с него, като мое и без него. За петролатум (петролуим е написал някой неграмотник) - демек вазелин писах.
Не съм сигурен, че се използва вазелин за червило, ако - да, то е малко.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 357
Mерси много за отговора Hug
Опитвам се да чета и предните теми ,обаче направо Crazy,много инфо е за веднъж. #Crazy

# 155
  • Мнения: 1 040
Много хубава тема,благодаря  bouquet.Сега да се запиша,пък после ще чета Wink

# 156
  • Мнения: 1 223
Здравейте и от мен и благодаря за полезната тема!
Аз досега така и не успях да се спра на рол-он, който да не съдържа алуминий (и разни парабени....). Вие какви антиперспиранти използвате?
Amulnium Chlorohydrate, различно е!!!
Все пак нещо трябва да пречи на якото потене и миризляка, нали?

# 157
  • Мнения: 1 223
Както CI писа, не СЛЕС е проблемът, а неговата концентрация. Мисля до 2-3% беше ок. Само, че производителите не посочват процентите...а в случая не мога да преценя дали е в края или по средата на състава на инките Laughing

Ето какво намерих за шампоаните. Не знам доколко е вярно...
http://bulgarian.cri.cn/1/2005/07/13/1@26422.htm
P.S. Споменават се и бебешките шампоани.
Ех, най-накрая нещо вярно! Без забележки, да добавя, че в бебешките шампоани се добавя 4-6 % Polysorbate 20 (на 2о или 3о място след водата), който омекотява дразненето на SLES  на очите!

# 158
  • Мнения: 1 223
Първо здравейте мами и поздравления за темата.

Сигурно сте го обсъждали,но имам нужда от помощта ви.СЛед като родих няколко месеца цикълът ми го нямаше- нормално,кърмех и т.н..

СЛед 4ри месеца ми се възстанови цикълът,при което запо4наха да ми цъфтят пъпки по лицето,аникога съм нямала такива проблеми..

Тази зима съм се мазала само с Нахткертзен и Нивеа за лице ..Молщ дайте съвет- какъв крем да си взема,който да е успокояващ за проблемна кожа,но все пак не много силен (лекарствен).

Благодаря предварително Hug Hug Hug Hug
Я си гледай бебока! Почти сигурно е хормонален дисбаланс - евентуално ще трябва да се изкара т. нар. "бяла диета", но не мисля в случая е подходящо!

# 159
  • Мнения: 12
Намерих следната информация в нета,но наистина незнам къде точно,затова немога да посача източник(беше преди месец някъде и съм си го копирала).Бях се разровила,защото си взех една цинкова паста(2 лв) и на нея пишеше petrolium.

За това става въпрос, нали? : http://www.framar.bg/ungv.-cinci-18-gr.-sofarma-pid30008399.html

На мен ми го е изписвал лекар преди доста време - имаше ефект  Peace

# 160
  • Мнения: X
Сигурна съм, че в темата има отговор на моя въпрос, но не мога да го открия.
Амониум Лаурет Сулфат по-безвреден пенител ли е от SLES?  bouquet

# 161
  • Мнения: 1 324
Както CI писа, не СЛЕС е проблемът, а неговата концентрация. Мисля до 2-3% беше ок. Само, че производителите не посочват процентите...а в случая не мога да преценя дали е в края или по средата на състава на инките Laughing

Ето какво намерих за шампоаните. Не знам доколко е вярно...
http://bulgarian.cri.cn/1/2005/07/13/1@26422.htm
P.S. Споменават се и бебешките шампоани.
Ех, най-накрая нещо вярно! Без забележки, да добавя, че в бебешките шампоани се добавя 4-6 % Polysorbate 20 (на 2о или 3о място след водата), който омекотява дразненето на SLES  на очите!

Благодаря ти СI!  Hug Вече имаме вярната посока. Остава да намерим и точния продукт.

# 162
  • Мнения: 274
Здравейте!И аз след дълго проучване и последно използване предимно на масла за тяло и лице, попаднах на фирма NEWAYS, която предлага напълно нетоксични продукти, сертифицирани от Межд.коалиция за предпазване от раковите заболявания.Предлагането и е широкоспектърно-шампоани, душ-гелове, лосиони, масажни масла, аромотерапия, паста за зъби, ролков дезодорант /без алуминий-като и тук се подчертава колко е опасна употребата на алуминия под мишниците, свързана с рака на гърдата/, течен сапун, прах за пране, омекотител, кремове, декоративна козметика-червила, сенки, фон дьо тен, лакове и др. и различни хранителни добавки, чийто ефект е невероятен.За съжаление все още не са открили център в България и продуктите ги поръчваме от Белгия или Австралия, но тази година ще открият представителство и в нашата страна. На всеки, който прояви интерес към продуктите, с удоволствие ще му съдействам да може да се снабди с тях.

# 163
  • Мнения: 5 647
CI, ориентирала съм се към следния крем за околочен контур. Търся гел/крем, който да хидратира и успокоява зоната около очите. Разбира се да има ефект срещу мимическите бръчки. Какво ще кажеш за съставките? Все още не съм го взела, така че мнението ти ще ми е от полза.

LANCOME HYDRA ZEN YEUX, DESTRESSING EYE TREATMENT

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, POLYACRYLAMIDE, MEL (HONEY), C13-14 ISOPARAFFIN, ZEA MAYS (CORN OIL), TOCOPHEROL, ESCIN, SODIUM HYALURONATE, HEDERA HELIX (IVY EXTRACT), ACETYL-DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, CAFFEINE, MAGNESIUM GLUCONATE, TRIETHANOLAMINE, TRITICUM VULGARE (WHEAT GERM OIL), IRIS FLORENTINA (ORRIS EXTRACT), TRITICUM VULGARE EXTRACT (WHEAT GERM), DIMETHICONE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, ACRYLATES/C10 - 30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TERMINALIA SERICEA (TERMINALIA SERICEA EXTRACT), SESAMUM INDICUM (SESAME OIL), ROSA GALLICA (FRENCH ROSE EXTRACT), LAURETH 7, GLYCINE SOJA (SOYBEAN OIL), ORYZA SATIVA (RICE BRAN OIL), METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 16:51 от Mojito

# 164
  • София
  • Мнения: 2 062
Поздравявам ви за новата тема. Чудесна!

И едно питане към специалистите от мен за полезността и безопасността на състава на следните кремчета:

OLAY REGENERIST EYE LIFTING SERUM

Ingredients from packaging: WATER, CYLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, DIMETHICONE, NIACINAMIDE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, STEARYL DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, PANTHENOL, PROPYLENE GLYCOL, PALMITOYL PENTAPEPTIDE-3, TOCOPHERYL ACETATE, CAMELLI SINENSIS LEAF EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, ALANTOIN, PETROLATUM, CETYL RICINOLEATE, PEG-10 DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SUCROSE POLYCOTTONSEEDATE, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, BENZYL ALCOHOL, PEG-10 DIMETHICONE, PEG-100 STEARATE, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLOARABEN, DISODIUM EDTA, MICA, TITANIUM DIOXIDE, IRON OXIDES. AMINO-PEPTIDE, VITAMIN B3, PRO-VITAMIN B5, VITAMIN E, GREEN TEA.


OLAY REGENERIST DAILY REGENERATING SERUM

Ingredients from packaging: CYCLOPENTASILOXANE, WATER, GLYCERIN, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, NIACINAMIDE, DIMETHICONE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PANTHENOL, BUTYLENE GLYCOL, PROPYLENE GLYCOL, PALMITOYL PENTAPEPTIDE-3, TOCOPHERYL ACETATE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ALLANTOIN, CETYL RICINOLEATE, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, PEG-10 DIMETHICONE, PEG-100 STEARATE, PEG-10 DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, SODIUM METABISULFATE, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, METHYLPARABEN, BENZYL ALCOHOL, FRAGRANCE.

и последния:


OLAY REGENERIST NIGHT CONTINUOUS NIGHT RECOVERY MOISTURIZING TREATMENT

Ingredients from packaging: WATER, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, POLYETHYLENE, NIACINAMIDE VITAMIN B3, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, STEARYL DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, BUTYLENE GLYCOL, PANTHENOL PRO-VITAMIN B5, PALMITOYL PENTAPETIDE-3 AMINO-PEPTIDE, TOCOPHERYL ACETATE VITAMIN E, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA EXTRACT LAVENDER, GLYCINE, LYSINE, PROLINE, SERINE, THREONINE, GLUTAMIC ACID, SODIUM PCA, SORBITOL, PEG-10 DIMETHICONE, VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SUCROSE POLYCOTTONSEEDATE, ALLANTOIN, PETROLATUM, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, CETYL RICINOLEATE, DISODIUM EDTA, PEG-100 STEARATE, PHENOXYETHANOL, PEG-10 DIMETHICONE, BENZYL ALCOHOL, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, RED 40, BLUE 1, FRAGRANCE.

Благодаря предварително!




Общи условия

Активация на акаунт