качество на кърмата след 6-ти месец

  • 2 128
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 67
Аз също бях атакувана от такива специалисти. Трябваше да оперират детето ми след като навърши 6 месеца и  достигне 8-9 кг,та педиатрите в Пирогов непрекъснато ми пилеха,че кърмата не е достатъчна, едва ли не в 4 месец трябваше да сме заместили хранене с мешана скара. Една велика личност ми заяви,че изцедената кърма трябва да се вари 10 мин - водна баня на котлона, за съжаление тя щедро раздава такива съвети и обърква много майки,които са в стрес от престоя в болницата. 
Аз си бях решила,че ще направя всичко възможно да кърмя до тогава,за да осигуря по-бързото възстановяване и по-лесно преодоляване на стреса от операцията.Детето си наддаваше както трябва ядейки предимно "проста храна" и хирурзите ни одобриха за операция,въпреки, че не достигнахме заветните 9 кг. Това с пробутването на АМ е,за да е по-лесно на докторите,децата наддават повече,ясно е какво количество храна консумират и всичко е прекрасно.
За щастие има и педиатри,които подкрепят кърменето!   

# 16
  • Мнения: 425
Моят син още не е проял реално твърда храна -яде, но в толкова минимални количества,че някои дни изяжда по 4-5 лъжички от ядене,други ми отказва съвсем  и е само на кърма,че сме в период на зъбоникнене.Жизнен е, движи се много и последните 2 месеца е наддал 400гр.-това мисля,е доста добре за неговата възраст.Толкова за "нехранителната"кърма след 6-тия месец!Аман от некомпетентни "специалисти"!Аз пък  не мога да разбера какво ги бърка тях кърменето -аз кърмя моето си дете,не техните?!

# 17
  • Мнения: 4 406
 имам готов отговор на такива подмятания, защото никой не е изследвал моята кърма( поне аз не си спомням да съм давала съгласие за това  Mr. Green ) та да твърди, че не е хранителна. освен това вероятно не е хранителна за някое теленце, но за моето бебе- няма спор!!!!

# 18
  • Мнения: 109
И аз дълго време бях атакувана с такива мнения на който отговарях с въпроса: Как точно е изчислено,че кърмата след 6тия месец не е полезна(5 месеца и 29 дни е полезно и хоп на следващия ден вече е е).Малко ми е мъчно че моето мъниче се отказа самичко да суче,но пък година и 1 месец се кърмехме без проблеми и мисля че с нищо не му е навредило  baby_neutral

# 19
  • София
  • Мнения: 308
За съжаление малко са педиатрите, които насърчават кърменето след 6-ия месец, да не говорим че ако недай си боже решиш да кърмиш и след годинката направо те гледат като рядък екземпляр. Все си мисля че това препоръчване на АМ си има своята меркантилна страна. Лошото е че всичко накрая опира до финансови интереси.
При мен, когато бебка беше на 8 мес. поради чревен вирус се наложи за 2 седмици да спрем твърдата храна. Доки ме предупреди, че ако карам само на кърма малката ще гладува. На своя глава обаче не дадох предписаното лечебно АМ и въпреки че точно тогава правеше първите си опити за вървене, пълзеше активно, изобщо беше в непрестанно движение, тоест изразходваше много енергия, не съм усетила кърмата да не задоволява хранителните й нужди. Така че за мен няма съмнение че кърмата си е пълноценна храна, независимо от възрастта на детето.  Peace

# 20
  • Мнения: 374
Дай Боже, повече майки да нанасят "такава вреда" на децата си поне по 1-2 години Peace

# 21
  • Мнения: 55
Аз май някъде се оплаквах, ама пак да си кажа. Моята педиатърка ми каза да дам сок след първия месец. Не го направих естествено. Следващия път се опитах да й обясня, че искам и защо искам да кърмя дълго и думите й бяха: "Да спрете да го четете тоя форум бг-мама, че само ви пълнят главите с глупости" Повече не споря по този въпрос, тя смята, че вече съм заместила половин хранене с пюре, пък аз си правя каквото си знам.

# 22
  • Мнения: 961
Дам... на мен съвсем скоро ми го каза доцент и не е първото медицинско лице, което ми го заявява!  Rolling Eyes Последният път ми казаха, че след година и половина лактация, млякото се променя и вече няма тази хранителна стойност и не може да набави нужните млечни продукти на детето ми, а то нищо чудно и да е с АБКМ. Та общо взето, мнението на доцента е, че е лоша работа, че досега не сме давали АМ, още повече, че вкуса на Фризопеп  Sick е доста "особен" и трудно се приемал от малки бебета, какво остава за големите! Проблемът е в това, че една част от мен започна да се съмнява, дали не лишавам детето си и не малко започнах да се притеснявам, как да наваксам необходимите количества млечни продукти, като единственият източник на такива съм аз! Та в този ред на мисли статията ми дойде съвсем навреме и доста ме успокои. Утре ще я четем заедно с таткото и той да не се притеснява.
Хедра, благодаря! Статията е страхотна, дори и аз с беглите си познания по английски мисля, че разбрах основното.
Би било прекрасно, ако има кой да я преведе и да я има в библиотеката.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 6 675
.... и защо искам да кърмя дълго и думите й бяха: "Да спрете да го четете тоя форум бг-мама, че само ви пълнят главите с глупости" ....
JoyДа го забранят със закон, че то толкова кърмачки се навъдиха покрай него...

# 24
  • Мнения: 4 406
Аз май някъде се оплаквах, ама пак да си кажа. Моята педиатърка ми каза да дам сок след първия месец. Не го направих естествено. Следващия път се опитах да й обясня, че искам и защо искам да кърмя дълго и думите й бяха: "Да спрете да го четете тоя форум бг-мама, че само ви пълнят главите с глупости" Повече не споря по този въпрос, тя смята, че вече съм заместила половин хранене с пюре, пък аз си правя каквото си знам.
на пръв прочит е смешно, но всъщност е тъжно- страх ли те е да кажеш, какво смяташ че е добро за ТВОЕТО бебе? и ти, и докторката сте възрастни хора, седнете и обсъдете гледната ти точка!

# 25
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
не е страх, а нежелание за конфликти. аз също не обсъждам с педиатъра ни темата хранене. ограничаваме се до медицинските дейности. но не мога да се разбера със детската сестра, та я изслушвам сестрата със всичките и задължителни и препоръчителни неща и си тръгваме "с благодарности" за съветите - то според нея вече трябва поне три хранения да съм заместила...

# 26
  • Мнения: 668
.... и защо искам да кърмя дълго и думите й бяха: "Да спрете да го четете тоя форум бг-мама, че само ви пълнят главите с глупости" ....

Това е не само смешно или тъжно, ами е и трагично! Поради такива съвети с първото ми дете кърмих до 7-мия месец и край. Тогава нямах интернет, нямах нито една позната която да кърми или да има такова желение, а жените около мен не бяха компетентни по въпроса и всичко клонеше в полза на "Слушай педиатъра, той знае най-добре". За второто ми дете се подковах предварително. Знаех че искам да кърмя и знаех какво да направя за да се случи. ОЩе на първия месец след докторската песничка за "сокчето" и т.н. обясних че ще захранвам по схемата за късното захранване, след 6-тия месец, при проявен интерес от бебето и то не със сок, ами със зеленчуково пюре. На другата консултация пак тръгнаха да ми обясняват какво да съм въведяла и като им обясних още веднъж доктрината престанаха въобще да ме питат. Онзи ден на прегледа споменах че още се кърмим, освен другото - доктора беше донякъде учуден, но въобще не е казал нещо неодобрително.

А по темата - въобще не мога да разбера, как така медицински лица и такива с добро образование могат да подкрепят неща, доказано неверни от доста време, само защото не отговарят на обучението им?  newsm78 Дано скоро нещата да се променят към по-добро.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 152
Това са пълни глупости. Просто нямам думи. По-добра храна от кърмата няма.

# 28
i az mislq,4e karmata sled 6 meseca si promenq sastava,no tova ne zna4i ,4e ve4e e bezpolezna.
Napalno sam saglasna s< heureuse>

# 29
  • Мнения: 1 219
отдавна спрях да обръщам внимание на подобни коментари и мнения. Crossing Arms #2gunfireПълни глупости и жалко,че това е реплика на медицинско лице у нас. Confused

Общи условия

Активация на акаунт