Кога е първият ден на менструацията?

  • 22 696
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Добре, тогава 3-4 дневното кафеникаво зацапване преди това на какво се дължи?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Докторите обикновено нямат отговор. Казват, че не е притеснително. Другата версия е, че вероятно се дължи на нисък прогестерон.

# 17
  • Мнения: 800
За мен 3-4 дневно кафеникаво зацапване преди менструацията е добра причина да се отиде на лекар. Що се отнася до въпроса дали може да има менструация от 8-9 дни - да, може. Не твърдя, че е нормално или в реда на нещата, но е напълно възможно. Вероятно става въпрос за някакъв вид проблем, каквито са болезнената менструация, твърде обилната менструация или дори липсата на менструация. Има си медицинско обяснение, но то трябва да бъде дадено от специалист и то след като са направени някои изследвания, например хормонални.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Що се отнася до въпроса дали може да има менструация от 8-9 дни - да, може. Не твърдя, че е нормално или в реда на нещата, но е напълно възможно. Вероятно става въпрос за някакъв вид проблем, каквито са болезнената менструация, твърде обилната менструация или дори липсата на менструация. Има си медицинско обяснение, но то трябва да бъде дадено от специалист и то след като са направени някои изследвания, например хормонални.
Въпросът ми беше реторичен.

Доста има в нета по темата. Наистина ниският прогестерон е най-честото обяснение.
Още нещо намерих от Зачатие - обяснение, как да се попълва овулационния календар:

Зацапване: oтбележете такова, ако имате някакви розови или тъмно червени/кафяви петна по бельото си или при избърсване след тоалетна. Ако няма нужда от превръзка или тампон, отбележете “зацапване” вместо “менструация”. Може да забележите такова зацапване преди или след менструацията си, около овулацията или около времето за имплантиране, ако сте заченали. Не започвайте нова графика, докато не получите червено течение – менструацията.

# 19
  • Мнения: 3 695
Има и още едно нещо за кръвотечението в зависимост дали е преди или след 12.00ч. Ако е преди 12.00ч. се брои за първи ден на цикъла, а ако е след 12.00ч. броиш следващия ден за първи, на мен така ми обясни гинекологът. Успех с изчислението Peace
това не го знаех  Thinking

# 20
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Много ме вълнуваше и мен този въпрос и все отлагах публикуване на тема от рода.В последните две години(три спонтанни аборта имах в тоя период) и при мен почнаха зацапвания преди менстуация продължаващи ден,два,три,понякога и повече..Цвета на зацапванията варира от тъмнокафяво до розово.Менструацията протича нормално–първите2,3дни обилна,4 намалява,почти спира и следват няколко дни наново с зацапвания.И значи тоя целия период от 10ина дни да го смятам и изчислявам за менструация newsm78???

# 21
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Дора, вчера отново бях на преглед и консултация точно по този повод, защото при мен нещата са точно както си описала.

При мен се дължи на по-ниско ниво на прогестерона. Лекарката ми предписа утрогестан след овулацията и каза, че той и ще помогне забременяването, защото аз много силно искам второ детенце. Лекарката ми каза, че все пак за първи ден на меструацията трябва да броя този, в който започва да ми тече наистина червено, да не започвам от зацапванията.

# 22
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Милето,златна си!Благодаря,че го сподели и разсея съмненията ми!И аз така си го отбелязвам на календарчето–от началото на нормалната червена кръв до към 5–6 ден,останалите дни не ги вземам под внимание.Ще се радвам да пишеш дали дава резултат Утрогестана и промени ли нещо,а аз ще пиша какво каза и моя гинеколог по темата! Hug Hug Hug

# 23
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Добро утро, Дорче!

Супер, ще се държим в течение. Дано този мензис сега ми е последния поне за година напред Wink

# 24
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Желая ти го от все сърце и стискам палчета и на краката! fingerscrossed fingerscrossed  fingerscrossedFlowers Four Leaf Clover

# 25
  • Мнения: 234
Ох, моми4ета, съвсем се обърках от темата!
Когато трябваше да пускам хормони на 3-ти ден питах доки да броя ли и дните със зацапване и той каза-ДА! newsm78
Сега от 2 месеца пия преднизолон Ф и цикълът ми стана съвсем странен:
в деня на очакваната М започва едно много леко бежаво зацапване, на другия ден също и на 3-тия ден си започва същинския цикъл! ooooh! Кое ми е първи ден вече незнам....Ето, че и тук мненията се делят на 2!

# 26
  • Мнения: 304
При мен менструацията почти винаги започва със зацапване, следва истинско кървене след ден или два и накрая пак завършва със зацапване. Първоначално броях дните от първия ден на зацапване без каквото и да е значение от часа, в който съм го забелязала. След разговори по темата с няколко лекаря, изследвания, които не показаха прогестеронов дефицит и т.н. стигнах до извода, че първи ден на менструацията си е първият ден на истинско обилно кървене. Отбелязвам си в календара зацапването, но ако сте забелязали дори в овулационния календар на зачатие като отбележиш зацапване не ти стартира нова графика - това само по себе си би трябвало да ви говори нещо.
Освен това ако наистина, кървенето започне вечерта - то първи ден е следващият. Това също съм го обсъждала с лекарите.

# 27
  • Мнения: 975
Първи ден на менструацията  е първият ден на истинско обилно кървене. Peace

# 28
  • Мнения: 285
Първи ден на менструацията  е първият ден на истинско обилно кървене. Peace
И аз така мисля, зацапването преди това е подготовка за МЦ.
Както и ЦС при овулация, тя се увеличава два до три дни преди настъпване на овулация.
При мен започва със зачапване много рядко, принципно веднага "потича", но по-малко 1я  ден.
Вече 2ят си е обилно.

Общи условия

Активация на акаунт