Пангасиус ?!?!

  • 135 756
  • 206
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 906
Аз понеже не знам английски си преведох страницата с чичко Гугъл, но нямаше нищо за Пангасиуса  newsm78 . Появят се едни ягоди на огромна снимка  Thinking

# 91
  • Мнения: 930
правила съм 2 пъти супа от нея и веднъж я пържих, хареса ни
нямаше вкус на шаран Shocked

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 11:36 от mimi P27

# 92
  • Мнения: 22
Аз понеже не знам английски си преведох страницата с чичко Гугъл, но нямаше нищо за Пангасиуса  newsm78 . Появят се едни ягоди на огромна снимка  Thinking
        http://dailymotion.alice.it/video/xo87j_quest-ce-quun-panga     това е клипа който не си отворила. Той пък е на френски  ooooh!  Естествено  по темата не се намира нищо на български.

http://www.43zero58.com/?p=464
 Бърз превод/   през януари мин. година, в развъдниците  на пангасиус се появила болест от която измряла рибата. Можело да се видят могили от мъртва риба. Хората трупали тази мъртва риба покрай пътищата с надежда да се купи. Смъртността на рибата била от 30/40 % а някЪде до 100%. Производителите на яйца на пангасиус спряли производство от страх. Почнали да пробват с антобиотици за коъто дори не се знае како съдържат и накрая  овладяли разпространяването и. Колкото и въпроси да има покрай непознатата болест и антибиотиците, отговор няма.  Поради бързият си растеж < 5, 6  месеца и е готова за пазара> се смята, че в рибата не се прочиства от химизацията й  и съответно ние  поглущаме опасни за живота ни медикаменти.

сайта засяга проблеми свързани със здравното хранене

# 93
  • Мнения: 262
Здравейте момичета , въпреки всичко изписано дотук тази вечер сме на пангасиус.

Смятам да изпека 2 от филетата на сол , но са без кожа.

Има ли някой , който го е пекъл на сол ?

Дали няма да стане солено ?

Аз ще докладвам по-късно.

# 94
  • Мнения: 1 906
...
Има ли някой , който го е пекъл на сол ?

Дали няма да стане солено ?

Аз ще докладвам по-късно.
Точно пангасиус не съм пекла на сол, но нито една риба, която пък съм пекла не е ставала солена  Peace

# 95
  • Мнения: 262
Отказах се от солта , половината я направих във фолио със зеленчуци , а другата изпържих след киснене в кадифена марината (белтък + царевично нишесте)

И двете станаха вкусни , но определено морската риба е много по-вкусна от сладководната.

# 96
  • Мнения: 1 906
...
И двете станаха вкусни , но определено морската риба е много по-вкусна от сладководната.
Въпрос на вкус. Аз съм на друго мнение  Mr. Green

# 97
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Точно сега сложих филета от раирана риба/даже не знам какво е това  newsm78/ с кисело мляко във фурната  Thinking

# 98
  • Мнения: 1 906
Точно сега сложих филета от раирана риба/даже не знам какво е това  newsm78/ с кисело мляко във фурната  Thinking
За пръв път чувам за такава риба  Shocked

# 99
  • Мнения: 99
Приготвям Пангасиус или печен, или пържен със зехтин на тиган.
Точно сега сложих филета от раирана риба/даже не знам какво е това  newsm78/ с кисело мляко във фурната  Thinking
Правиш риба с кисело мляко? На мен ми става лошо (повръщам) като ям риба с млечни продукти, няколко пъти се излъгах, но повече, не!

# 100
  • Мнения: 262
Въпрос на стомах  Mr. Green

Аз си смесвам без проблем и млечни и яйца с риба без значение прясна или от консерва.

Пълня варени яйца с риба тон и правя сос от кисело мляко и горчица или ям зелена салата с яйца и риба тон.

Не съм имала стомашни неразположения , както и приятелят ми.

А и рибата много често се сервира с млечни и сметанови сосове.

# 101
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Хареса ми тая риба макар,че не я направих както трябва.....завих я всичката във фолиото  ooooh! и съответно соса и изтече в тавата  Blush
Следващият път по-добре  Peace

И аз не знам ква е тая раирана риба/така пише на етикета/...португалска е най-вероятно  newsm78

# 102
Здравейте значи рибата е Виетнамска. Казва ти виетнамсака бяла риба или нешто подобно.
Развъжда се по-поречието на реките така както ние в къщи си гледаме кокошките.Медийте миналата година прогърмяаха за нея защото виетнамците в развъдниците  ги хранят с умрели животни и всякакви хранителни остатаци.А тайната на бързия разтеж е "инжектиране на женската с дехидратирана урина от бременна жена"който се практикува сам в виетнамските домашни ферми.

# 103
  • Мнения: 930
това май не трябваше да го чета Sick
а дали е вярно newsm78

# 104
  • Мнения: 1 798
Здравейте значи рибата е Виетнамска. Казва ти виетнамсака бяла риба или нешто подобно.
Развъжда се по-поречието на реките така както ние в къщи си гледаме кокошките.Медийте миналата година прогърмяаха за нея защото виетнамците в развъдниците  ги хранят с умрели животни и всякакви хранителни остатаци.А тайната на бързия разтеж е "инжектиране на женската с дехидратирана урина от бременна жена"който се практикува сам в виетнамските домашни ферми.
ooooh! Sick Това вярно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт