Из Магриба - 7-ми път познавачки ще ви поведат

  • 25 439
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 110
Момичета, добро утро!

Изобщо не се шегувам, защото сега ставам. И причината не е боркане на карамел, а горещи страсти, но словесни. То нали вчера ми беше ревлив, та, написвам аз, че в Мароко хубаво се живее, после продължавам да пиша едни текстове - много приятни - за деца, ядем, лягаме си.

Дето се вика, среднощ моят мъж казва с ОНЗИ тон, който предвещава, че следва нещо, казва cherie, т.е. "мила" и се намества на една страна на лакът подпрян. Аз в такова моменти дори и не казвам "да", понеже си пестя енергията за това, което ще последва....

"Няма да се връщаш в България, изчакай аз да приключа заданието си до след Рамадан!" и аз "Какво?" ... имам скоро одит в Белгия за 5 дена .... "Тук ще седиш, виж колко ти е удобно!" И аз "Защо?" ... "Ами - следват милиони глупости!".
По едно време идва и свеки, едната сестра - щурата, която евала, застава на моя страна, а милата не дойде.

Става спор на диалект, аз не разбирам. Почвам на френски, ама те като се ядосат, избирателно разбират... естествено.

"иди-ела", "тука-там"...така до 9 сутринта с прекъсвания.

Аз впрегнах колкото мога арабския си да се защитавам .... ега ти тезата "Ти си по-голяма на възраст!" - Е ТОВА аз го казвам от 2 години. Викам "като се женеше не знаеше ли?" от другата страна свеки вика "Не го слушай, спи, той е малък, няма опит от живота! Ти си му сърцето! Спи сега!"

Аз не разбирам ЗАЩО да остана за 9 месеца и какво си говорят те.
Не ме оставят в стаята да се разберем. А се чува беби, беби .... щуравата сестра вика "Брат ми е луд! Не му обръщай внимание!" и ми чисти сълзите.

Свеки вика "Добър е Аллах, че ни търпи!"... мъжът ми вика "Ще ти обясня!"
Викам си да не решиха, че не мога да зачена. По едно време казах на мъжа ми да иде да спи на пода, а аз на леглото, ама спи ли се -то ми се плаче, от нерви треперя - все едно съм в камера.
Махнах си халката аз. Завих се. По едно време иде свеки и вика "Вземи мъжа си при тебе!"

Най-накрая към заранта се разбра, че един приятел, казал на мъжа ми, че ще замина с бебето в Европа и той няма да го види, а ако дойдат моите роднини, ще им го подам и те ще го изнесат..... newsm78
А така нероденият Петко, умният - понеше е наш и красив арабо - европейски беб ще зачезне яко дим.

А свеки каза, че не ме познавали достатъчно, така сме се оженили, а и не знаели дали няма да взема детето на собствения си мъж. И аз казах, че не съмподнавала синът им достатъчно. Тя за пореден път ме кара да се кълна, че ще го гледам и ще се грижа така добре, както той за мене .... еле тази миналата нощ.....

Аз не знам дали този приятел съществува наистина, или е идея на мъжа ми или някои по-стари жени у нас . Не на сестрите.

Така или иначе, в 9.00 часа сутринта си изцепих предоарията - френски, диалект и колкото знам на арабски, че не исках точно за това точно мъжът ми да превежда.

И ги заредих едни - как така, нашето дете е арабин и муслим и трябва да знае и от двете култури. Има европейки, които правят така, но те са с различно възпитание. Аз ако лиша детето от това му семейство, все едно се убивам аз, а и осакатявам и него. Къде да тръгвам с детето - щяла съм да кажа, че съм самотна майка за помощи... като мене не ме интересуват помощите - то детето има нужда от двама родители. Аз тук, пред майка си и двете сестри и пред мъжа си се кълна, че да даде Бог бебе, няма да замина!"

Абе в нашият брачен договор само дето не пише, извинявам се "Ако те видя да си бъркаш в носа с пръст на дясната ръка, това е показа за флирт с чужд мъж, а ако си бъркаш с лявата ръка - е определяне на среща!", та сега и това.        

Уговорихме се, че като някой "каже" нещо - да се обсъди с мен. На една забрадка разстояние съм. Разбирам да съм в Дагестан или Кербала....            

Досега ми беше прибрал модема, за да не се оплача на майка ми, при това още дощато съм гневна и не съм си починала, но аз метнах една бърза фразичка на Ясен и той - и аз като дала съм действала, току взе та се обади да се чуе с конника да го пита какво прави и дали е добре със здравето /имал е предвид разсъдъка/. А от обаждане на Ясен ги е страх, както от обаждане от майка ми.  
      

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 17:25 от akhyal_katya

# 241
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
кате, добро да е, при нас ве4е е ве4ер! ти  си имала премеждие май с роднините! сега спокойни ли са ве4е, 4е няма да  изоставиш сина им? мисля,4е нямат никакво основание да не ти вярват, та ти го обожаваш конника!дано да се успокоят духовете, пиши какво става, да не се притесняваме ,дето те мислим! Hug Peace

# 242
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Катенце - не се ядосвай , рано е още да ти се доверят напълно , проверки винаги ще има ..
Дето има огън има и пушек , навсякъде е така . Ти си по-изнервена и възприемаш случката плачливо , друг път се смееш и с толкова хумор разказваш за тези мъжки изцепки .
А , че незряло се поддава на внушения е повече от ясно , но ти ще откриеш механизма за "управление" след няколко години семеен живот-само да го поопознаеш...

Ох и друго ме тревожи мен ..... пренавивате се с това бебе и предизвиквате куцуза ..
Вземи с най-страшния си глас го стресни да не се споменава думата "бебе" , докато не се е появило реално , че дявола си няма друга работа .....
Понякога си мисля , че и при нас така се получи . Обичах и купувах бебешки нещица , допусках да ми дърдорят и да ми харесва ....абе , не е на хубаво да се приказва много - възпри го/ги.

И по нашия сватовнически въпрос - днес ергенина намина към нас , Осветлих го за мацката . Обяви ме за луда и ми каза да не го занимавам с щуротии....ех...няма да го оженим дъртото магаре ...язък за доброто и работливо момиче , не било наш късмет .

# 243
  • Мнения: 110
  Уфф, пиша-трия и пак и пак.....че излизат едни слова изпод пръстите ми..... Whistling
  Кате, много неприятни неща се случват при теб.   Whistling  Ти си обърна живота на 360° и пак съмненията са на лице.   Shocked   Я се стегни в кръста и скръцни малко.........аааа, какво е туй чудо. ..
 То ясно, че си европейка, не тяхна, но теб е избрал. Говорете и се изяснете, че му е мътно на него като гледам. Дано престане да си мисли глупости.  Praynig  Макар, че незнам какво още трябва да правиш, за да се доказваш.   Hug
 Дръж ни в течение, както казва Марси. 
  Далка се е разфучала вчера, Шакира и тя със скорошни случки,......трябва по-често май да ги има, че се забравят понякога   Crossing Arms

# 244
  • Мнения: 90
Аз не знам в кой свят живеете  момиЧета ,но арабин да пусне жена си сама да скита по-Чужбина и дори при роднините си ,не съм виждала  Peace.Пък и поведението което описва Катя е напълно типиЧно арабско и не виждам какви духуве да се умирят ,такива са си .От 7 години съм сред араби ,та манталитета е долу-горе навсякъде един .А за детето ДА мюсюлманЧе Ще да е ,заЩото баЩата е мюсюлманин ,винаги при тях се гледа гражданството и религията на баЩата ...Например свекърва е мароканка ,свекърът алжирец ,питай мъжът ми какъв е -Ще ти отговори алжирец .А на мене даже ми забраняват да говоря с детето си на български ,та ходим у тях избягвам да и говоря на бг ,заЩото се поЧват едни дискусии .Как мъжът ми позволявал това ,детето трябва да говори френски и арабски и тн ,болни мозъци ,аз съм и свикнала .За това като ходим не и говоря ,за да не тоЧиме локуми за глупости .За тях детето е мюсюлманЧе и даже един ден тя трябва да се омъже за мюсюлманин(това незнам дали Ще стане).Та даже като мислихме име дори арабско тяхно бях избрала навремето ,ми изтупаха сумати глупости и като си избрахме Лина  пак не бяха доволни ,заЩото искаха ТЕ да избират име на МОЕТО ДЕТЕ ,което аз съм го носила 9 месеца и накрая им теглих една МАЙНААААААААААА ,Щото много нагли взеха да стават .Дадеш ли един път кутрето  ,КРАЙЙЙЙЙЙЙЙ отразвят ти ръката ,ако не кажеш ниЩо и тогава ,продължават да ти режат всиЧки Части ....Нямат лимит това е , мантално са на равниЩето на моето дете  ,което е на 15 месеца

Съжалявам ,Че Катето не е била подготвена за това ,дори и да сте си поставяли условия преди брака ,като сте веЧе заедно под брак ,всиЧки условия се загърбват .Изнадите няма да свършат ,освен да се съгласяваш ,ако го обиЧаш ,ама то обиЧ обиЧ до едно време ....Деверър ми с белгииката колко условия имаха преди да се оженят ,сега май  той не спазва нито едно от тях ,а само изисква ...Така ,Че момиЧетата запътили се към арабския свят опиЧайте си акъла и Четете преди да хукнете нанякъде

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 21:13 от Shakira26

# 245
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
шаки, това със забраните за говорене на бг е много гадно, където го правят! линда например с мене се нау4и да сри4а на бг и по4ти може да 4ете малки думи, мъж ми каза евала, 4е съм я нау4ила! в4ера пък гледахме кое са взели по арабски като букви и кое не, и ще ги подкарам и тях, не мога да ги 4акам да се туткат! само френският е труден за 4етене и писане и там ще умувам как да стане, но знае азбуката им!
не знам дали не е добре да се подходи по тънката струна,както направи оля в4ера! щом едно дете знае  пове4е езици си е по-адаптивно, по-добре и бързо у4и,  трябва да ги убеждавате,4е колкото пове4е -толкова пове4е и за имиджа им!аз ли4но визуално по4нах с един отвле4ен език ,английйският, 4е да видят, как зву4и: ау, линда у4и английски! пред  хората  е  жива реклама на семката им! Mr. Green
както каза шакира, или приемаш или си мъл4иш или ....... е там ве4е който е смел и няма какво да губи!та е права да предупреждава за разум и неподдаване на  едното 4увство, 4е и то е до време при някои връзки! примери бол!  Crossing Arms Whistling ooooh!

# 246
  • Мнения: 169
здравеите мили дами,
наистина е неприятно нещата които се случват с Катя, но мога да кажа че много си зависи от семейството. Аз си бях в бг и то сама никой не ме е спирал,даже сега стига да мога( доки ако ми разреши да пътувам със самолет и естествено авиокомпанията не ме спре!?) ще се върна да родя в бг.Слагам си ръка на сърцето свеки каза по- добре да си до майка си по- спокоина ще си.Да съгласна съм така те не поемат никакви ангажименти към мен, няма да дадат нито стотинка за раждането и ще си им е тихо и мирно.Майка ми ще тегли тегло, но поне тя ще е спокоина че ще е до мен и аз така че ще има кои да ми помогне поне в първите минути.
Така че всичко си е до хора, но аз съм съгласна с Мълниика малко трябва да се спрат с тия приказки за бебе;Когато Господ е рекъл и то ще дойде сега малко рибата в морето а те тигана слагат.Стига Кате спри им сериалите- май те им идват в повечко, че те и в екшъни ги превръщат.То според тях така се гледа дете самичък!
Кате пробвай да си поговориш с конника на спокоиствие и смятам ще се разберете като големи хора!
Шакира а по повод говоренето с детето на бг определено твоята секи се нуждае от малко инфо-Ти си интелигентна и знаеш как стоят нещата, а ма си си  права по -хубаво да си замълчиш отколкото да си като гласв пустиня!
Хаиде за сега лека от мен пък знай ли се  може пак да се разпиша до посреднощите

# 247
  • Мнения: 126


Мили приятелки магребинки -в края на деня да почерпя за Здраве на моя именник -Антони... Hug  bouquet

Днес беше много хубав ден в  Бг и децата на воля са си  играли цял ден .
А аз най-накрая се възползвах от Солд да им накупя някои парцалки   bouquet

Леле...моята дипломация хич не е случайна момичета   bouquet
На принцпа-проба,грешка...интуиция....хич не е леко честно да си кажа с бандит като моя.  Joy JoyПросто няма средно положение .
Не беше отдавна момента,когато след разиграване на голове в моята и неговата врата накрая аз се изнервих и сама си вкарах автогол като  му посочих вратата на апартамента..... знаеме се оттдълго с някои от вас-Свеарчето много ми отвори очите тогава. Hug  bouquet  Дипломация се иска -спор няма!...ама е трудничко Винаги! Моя е бандит-тарикат-обигран е -труден е...дошъл е да учи Висше тук,бил е надеждата на фамилито от  Алжир-хората, от залка са си отделяли ,за да е той добре тук-да се изучи .Богаият чичо вади и дава....само фамилията да се прослави с нашето момче,което учи в ПАРИЖ....А то -момчето хич не му било до учене-като невидяло на алкохола,нощния живот-приятели,мноооооого жени и нон стоп купони...Това преди точно 20години-сега сме на 43годии и ... И като вече ни е дошъл акъла в главата ...разбираме че Без образованието в чуждата страна повече от общ работник не можем да бъдем....И така-дълбока равносметка и размисъл  ... и -вълка си сменя кожуха и сатава агне....Не!не го пиша с ирония...просто всеки допуска грешки-аз дори го разбирам....но изпуснатите възможности не се връщат,нали?!....
Та сега сме много вярващи-радвам се ...това значи че имаме принципи   bouquet ,вече не пушим и не пием....Това е при мен положението.
За да вкара разпътния момък в релси алжирсата рода приготвя жентба с втора братовчедка.....Бандита обаче завърта главата на една българка  Joy Joy Joy  дето хал-хабер си няма до тоя момент от Джалеба,от Коран,от дарове при жентиби,от договори и прочие подобни..Завълата се напъва  да изхрани децата си... Става нещо там с тия двамата-май и нашенката му завърта главата и се почва един мач-тя вкара гол, после той.....И така -ще не ще родата в Алжир приема снахата ,която вече им е представена с наследник  Joy  bouquet...братовчедката става първа приятелка на българката.Сестрата и свекървата  са щастливи че вече ще получават по-свестни подаръци от Европата и европейката ще рабти наравно с тяхното момче-демек тяхното не се губи......и Така-...като се казваше - Совите не са това,което са   bouquet Joy
В края само ще кажа че Българката и Алжирския бандит са се събрали на принципа-Търкулна се гънето и си намерило похлупак  Hug Hug Hug   Съдба  bouquet


Ей....много писах
То...заради празнка  Joy Joy


лелеее докъто побликувам-4  побликации преди мен.....отивам да чета

# 248
  • Мнения: 126
Шакира,Марси,Белбейче-....напъло съм съгласна с вас...много е неприятно и това което пише Катя!
Аз също имах дискусия за българския език-тук вкарах гжл аз обаче.....и то само заради брата и сестра му ,които са  БГ...ами как е се разбира с тях един ден като се съберем   bouquet

Ама често съм се питала и нещо друго момичета.....
Нали при арабите майката е Светица...думата и е закон!!!Тогава къде е нашата дума.....
само защото сме чужденки и  не сме мюсюлманки....не значи че Думата ни не тежи ...

# 249
  • Мнения: 169
Зло да го забрави Тони и много късмет и щастие му пожелавам Далче!
Ами забравих да ти честитя именника писах писах ама на то ще да е от бременноста Laughing
Далка много си права аз като ги видя как чупят очите моите направо ми е ясно какви са змии.  Stop Не ги обиждам в никои случай те и в бг-то има такива като тях.С такива езици и такав манталитет че направо ми настрахна косата от един разказ- как на бременна жена в 8-мия месец звъни свекъра, забележете свекъра и  и вика ти ма змийо такава остави сина ми!Представяте ли си го и тва чудо! Много пъти съм казвала че е по- добре да не разбираш понякога какво говорят.
Далка да дипломация се иска и да им показваж колко много ги уважаваш пък на ум псуваи колкото си щеш!Никога няма да ни приемат като техни - дори и като техни снахи- арабки, но по интелигентните свекита осъзнават че една европеика е по добрия вариант, но след време!
 Hug за всички
П.П- Далка не видях поста ти и публикувах.Та по въпроса за светица или не май ние ще сме светици за нашите си деца за нашите  мъже ми се струва късничко, но все пак аз не се оплаквам имам си уважението на мъжо само да можем да се махнем от къщата и да живеем отделно тогава вс ще е ок- АМА ТО ПЪЛНО ЩАСТИЕ НЯМА нали го знаете това Mr. Green
Пък Далка дано доживеем да сме светици в нечии очи били макар и тези на децата ни

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 21:45 от Belbey

# 250
  • Мнения: 90
Далке да ти е жив и здрав именника  Hug
За езика не ми се разправя с тях ,няма как да ге убедя ,уверя и тн .Те си знаят тяхното .В крайна сметка не са ми в къЩата и ги виждаме в месеца 1 път ,та не ми е проблем за няколко Часа да си закопЧея устата .Така поне нямат за какво да се хванат и си съскат между тях  Laughing ...ИнъЧе е така аз не искам да ме приемат ,от това което са ми приЧинили ,обидите ,никога няма да ги забравя .Ама те са безскруполни и демек казват всиЧко в оЧите ,Ще кажеш ,Че имаме зимане даване ,Че да ми казват всиЧко в оЧите  Laughing .Тяхната дипломация е 0  и свека знае ,Че като ме настъпи по опашката ,няма да вижда сина си и внуЧката си с месеци .Не Че аз не го пускам моя да ходи сам ,той не иска да ходи сам ,а детето никога няма да и го поверя ,гледам си я сама от 1 вия ден ,не ми трябва помоЩ ,която после Ще ми се натрапва и казва (как тя ми гледала детето).Така поне не може ниЩо да ми каже ,заЩото нито ми е помагала и като и изсъскам ,млъква ...

Марси браво на Линда ,на колко е години  ,е тя много  езици Ще говори ,браво ,браво ,продължавайте така .А в у-Ще уЧат френски ?Ние Лина мсилим в нидерландско у-Ще да я запишем ,така поне френски ,български от вкъЩи и нидерландски от  у-Ще ...

# 251
  • Мнения: 800
Шакира, и аз съм на тоя принцип- да се харчи разумно и с мярка, 7 пъти меря, на осмия- режа  Simple Smile  ама сега не знам какво ми е станало, ще ми се да похарча някой лев безцелно, дано да е моментно желание  Embarassed
Иначе арабите как харчат бреййййй, и кюрдите и те, като за последно, само и само да се покажат  Tired  пък и бг са така ...

Далке, бреййй, трябва да се уча от тебе. Аз винаги съм с рогата напред,ако не изпусна парата, ще се пръсна  Mr. Green

Белбей, хихихи, преживяла съм го това с обажданията- някой от родата преди време пуснал слух, че съм бременна, и маман като звъни и крещи, остави я, остави, прибирай се в сирия, зарязвай учене и всичко, само се прибери .
Пък една позната като родила дъщеричката си, и свекърите казали "сега с 2 българки в къщата, вече можем да си отворим публичен дом "  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Е, вече имат 2бг снахи, мн бг внучки, и евентуална трета бг снаха тропа на вратата  Mr. Green  Цяла верига публични домове може да си отворят, ама с родните си дъщери  Laughing

# 252
  • Мнения: 110
   Далка, да ти е жив и здрав племенника, да има весело и незабравимо детство.

# 253
  • Мнения: 110
Момичета, добре сме.
Поговорихме. Той се върна по никое време конника от работа - в 3 часа, каза, че го боли главата - като с нож, че Аллах го наказвал, че така ме наранил снощи, но и цяла нощ никой не мигна де, много думи се казаха.

Освен това - явно беше, че се е ступал с някой, а всъщност, не го знам кой е дразнителя, знам откъде е - в смисъл - къде се намира, след като казал "тя голяма", после "тя ще ти вземе детето", днес питал "а как е....в някои дейности?"  и нашият тръгнал да се бие. Бил се де. Викам, хайде сега се съдете. По едно време... ама наистина няма опит мъжът ми, в семейните отношения, нова луда идея - а да ми го доведат ли да го бия аз? А аз да не съм животно, а и му казах, че не искам да си цапам ръцете с боклуци.

После майка му го почна: колко е глупаво да се слушат други хора, които нямат друга работа, а цял ден приказват.     

Аз и със свеки поговорих - наистита ли мисли, че ще замина ей тъй ... и тя каза, че не мисли, ама е важно да се разбираме и за няма скандали.

После се разходихме - към 3 часа пеш - ходихме на далечен магазин, за да се мотаме сами. и другата седмица тръгваме да пътуваме двамата.

Купихме продукти за сладкиши - един за утре за моят рожден ден, а другият - да загърбим скандала.

Ще ме пуснат в Белгия, ама да се връщам бързо казаха и да се обаждам, че се притеснявали  newsm78, а и съм имала един колега ..... имам да, приятелче е, който, ако съм сама можело да флиртува. Тъй де! А може и в Беглия да не е човека.         

# 254
  • Мнения: 110
Купихме продукти за сладкиши - един за утре за моят рожден ден
Кате, да разбирам ли, че днес си рожденничка?  newsm78
Ако е така,
Честит рожден ден,
желая ти здраве, спокойствие и семейно разбирателство. Дано в скоро време осъществиш всички твои мечти
   Hug
    

Общи условия

Активация на акаунт