След Нова година наплив най-голям има естествено при чичко Дюкан(142)

  • 26 614
  • 584
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
veneras няма какво да даваме идеи - идеите ги дава доктора. Нека се консултира и ако лекарят прецени, че е ОК, тогава да започва  Peace Аз лично съм много против всякакви здравни консултации 'по интернет', имам преки наблюдения,че вредата е много по-голяма от ползата.  Peace

аз съм в ПМС и затова не само не отговарям на въпроси, ами и скролирам някои постове, че да няма излишно напрежение  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Момичета, не е нужно да питате през 2 поста 'това може ли, онова може ли?' - с огромни букви на 1ва страница е написано - всичко, което не е позволено, е забранено. Д-р Дюкан казва - 'Преди да хапнете някоя храна, уверете се, че присъства в списъка' Просто и лесно - изваден ви е наготово на 1ва стр, натискате копчето 'принт' и го носите навсякъде със себе си..

# 526
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Добра вечер!
Чаках Вещи в засад аза новата тема, ама тя ще ни пирчака и тогава ще я пусне, знам аз!
Да споделя, че днес би трябвало да имма празник, въпреки че ми липсва празничното настроение... Правя една година откакто съм с Дюкан, откакто започна новото летоброене, откакто имам самочувствие, откакто имам вас много мои ценни и нови приятели!
Благодаря ви, че бяхме заедно, продължаваме разбира се и за напред!
ДНес е протеинов четвъртък и затова за изладнелите вече.. /време е за късно похапване/ сккромна почерпка
Равносметка е ясна, свалих 27 килограма  които са нищо на фона на резултати непоследък, туй кила за нищо ги нямате някои девойки/ , много бързо върнах 3, стигайки до числото което ми препоръча сър-а, по разни празници, сватби, коледи и нови години качих още 4, два от тях си отидоха, ще видим утре електрониката какво ще реши....
Борбата няма да спре за мен, знам начина, харесва ми, от време на време, свинското в мен си проговаря, истината е че не трябва да се отпускам да качвам повече от 4-5 кила, после лесно ще ги и сваля...


Дано не съм ви отегчила, ако мога, по-късно ще ви пусна снимки, въпреки, че сега не съм в най-цветущия си вид! Embarassed

# 527
  • Мнения: 97
Привет на новодошлите Hug
А на "старите" искам да кажа да не се впрягат толкова CrazyНякой може да нямат време да четат книгата........а други да нямат пари.Така ,че да не бъдем толкова сприхави.Ако искайте отговаряйте,ако не недейте.

# 528
  • Мнения: 359
Кате -Честит ти дюкански рожд . ден   bouquet
Ще е наред работата, щом успяваш да ги бориш лошотиите . Hug
Голяма излагазия е с тия кила ,ама прасчо е много силен и дебне от засада.

Ванеса Йо и аз това разправям, ама дофтора казва, трябва да отслабнеш, ама не казва как-казва ей ти номер на диетолог и от такива се докара до тоя хал.

Питах , защото много хора се оплакват от падане на кръвното, пък майка го качи newsm78.
А иначе всичко друго е супер.

Но си мисля да изкара и утре, пък да видим newsm78

 

ПП. Рали , да така е , ама 1 страница се чете за 5 минути!
  Там е 90% от книгата  ,  а и ценни мнения на  преминалите от режима .
Нали  за това е формулирано кратко и ясно, точно в услуга на тези който нямат време да четат и пари.

А за отговорите-да и това е така-ако не искаш не отговаряй, да ама не.
Почва едно сърдене, повтаряне как никой не отговаря???
Пък и спорене за неща който са от ясни по ясни.
Тъпо е -замислете се .

Не се имам за ветеранка,  и не се заяждам-не ме разбирай погрешно. Hug


Марчела Мерси и на теб мила и за инфото за татко ти.Hug


Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 21:15 от veneras

# 529
  • Варна
  • Мнения: 2 101
happymammy , добре дошла и успех!  Hug Кажи нещо повече за себе си: колко си висока, колко тежиш, каква ти е целта? Сложи си лентичка да те следим и ние!  Избрала си верния път.  Peace Това, че си прочела книгата е добре. Ако има нещо - питай!  Hug
Венерас, миличка какво да ти кажа - не знам. Всичко е толкова индивидуално... Баща ми има високо кръвно и диабет, започна режима(модифицира си го малко Crazy) и се чувстваше прекрасно. Свали неусетно и без усилия и здравословни проблеми 10 кг. Сега кара нещо като 3+, но не качва и е много доволен. По принцип режима понижава кръвното. Аз за бъбреците бих се притеснявала, защото те се натоварват. И каквото и да реши - най-добре да го прави след консултация с лекар и под наблюдение, според мен. Hug
katyadjin , честита ти годинка с Дюкан! Резултата ти е чудесен и аз много ти се радвам!  newsm51Чакаме снимки.  photo

# 530
  • Мнения: X
Венерас, давам ви идея майка ти да започне режима от трета фаза, като много стриктно си следи всички показатели. Евентуално ако няма проблеми, може по-късно да мине във втора, но е хубаво през цялото време за я следи и лекар и да си прави изследвания.

# 531
  • София
  • Мнения: 3 090
Не мислех да пиша пак тази вечер, но не мога да не поздравя една прекрасТница с нейната годишнина! КатеДжин  Hug Hug HugЧестита ти годинка!  newsm38 Радвам се, че се намерихме с теб, мила ми приятелко  newsm51 И за това трябва да благодарим на Дюкан, не само за новите си визии  smile3521
А на "старите" искам да кажа да не се впрягат толкова CrazyНякой може да нямат време да четат книгата........а други да нямат пари.Така ,че да не бъдем толкова сприхави.Ако искайте отговаряйте,ако не недейте.
Рали и Бети, не сме сприхави ,но се впрягаме и ще ти обясня защо. Не защото нямаме желание да отговаряме. Ако знаеш на колко въпроса съм отговорила за година и 9 месеца в темата  Crazy Да отговарям или не си е мой избор, но не мога да не се притесня от факта, че много новички започват един режим, на който не са разбрали същността и движещите сили; не знаят какво и как да правят и най-важното нехаят и нямат желание  да прочетат. А режима, ако не се спазва както Дюкан е казал, е опасен. Според мен някой, който не е в час с режима, няма шанс за успех, защото не е вникнал в същността му. Всеки, като се захваща с нещо толкова сериозно, трябва да постъпва отговорно спрямо собственото си здраве и да се запознае обстойно с основните принципи.
Толкова от мен, лека и спокойна нощ! Hug
МИна  Hug и аз мисля, че майката на Венерас трябва да пази само ПЗ като си пуска редовно изследвания.

# 532
  • Мнения: 359
Ей затова си знаех че ще намеря различни мнения.
Мина Hug.
Голяма съм овца, хич не се и сетих да прави трета  или трета олекотена, като за кърмачки или нещо като втора + Mr. Green.
Май ще е по добра идея.
че найстина си се притесних.
А като се замисля тя трета е нещо подобно като тая дето прави преди от някакъв доктор Христов към метаболитната клинка към Исул/беше там 2 месеца/.

Та това ще е май-без гали , с 1 филия  пълнозърнест хляб, плод  и от време на време нещо нишестено и ПЗ.
А утре отива на изследвания да видим какво е дереджето.
Мерси пак сладури  Heart Eyes
Кри  Hug

# 533
  • София
  • Мнения: 5 788
Понякога даже да си изчел книгата ти убягват някой неща.Преди да почна режима си я купих,четох корнишони и изобщо не съм направила връзка ,че на корнишоните в буркан се слага захар,по простата причина,че никога не съм правила зимнини.Ще ги изключа от режима си.
Почвам да си мисля,че трябва да се отворят теми,стари Дюканки и нови. На някой може въпросите да са досадни повторения ,за други нещо ново.Не всички от нас са перфектни домакини,знаещи всичко в кулинарните области.  Peace

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 14 141
Привет на новодошлите Hug
А на "старите" искам да кажа да не се впрягат толкова CrazyНякой може да нямат време да четат книгата........а други да нямат пари.Така ,че да не бъдем толкова сприхави.Ако искайте отговаряйте,ако не недейте.

Да, може да нямат едното или другото. Аз си признавам, че отслабнах 20 кг без книгата, само с форума. Но съм отделила време да прочета какво е написано тук. Недейте да скачате, че ви карам да четете всичките теми - вечната реакция на недоволните.  Достатъчно е само няколко минути за първия пост - има резюме на всичко и дори е безплатно. Съжалявам, но ако  някой не иска да се информира поне за това, което е написано там за мен означава, че изобщо не е заинтересован за режима и е тук само да губи времето на всички.

# 535
  • Мнения: 1 416
Понякога даже да си изчел книгата ти убягват някой неща.Преди да почна режима си я купих,четох корнишони и изобщо не съм направила връзка ,че на корнишоните в буркан се слага захар,по простата причина,че никога не съм правила зимнини.Ще ги изключа от режима си.
Почвам да си мисля,че трябва да се отворят теми,стари Дюканки и нови. На някой може въпросите да са досадни повторения ,за други нещо ново.Не всички от нас са перфектни домакини,знаещи всичко в кулинарните области.  Peace
Слагам зимнина и постоянно готвя и вярвайте аз също несъм и помислила за захарта в корнишоните,човешко е нали всички сме хора и ако сме безпогрешнищяхме да сме богове.А и старите Дюканки -нали и те са почнали някога като нови и грешки са правили -перфектни хора няма  Flutter

# 536
  • София :(
  • Мнения: 215
 Преди няколко теми имаше предложение за тест върху първа страничка, май е време да се въведе, че да няма повече подобни дискусии  newsm78

# 537
  • Пловдив
  • Мнения: 14 141
Хайде сега ,не се заяждаме. И говорим за съвсем очевидни неща, които би трябвало да се знаят, щом някой се е решил да започне режима. Както виждате винаги се намира кой да отговори, дори и на въпроса овесените трици овесени ядки ли са  Laughing

# 538
  • Мнения: 359
Нее почна се отново.
Мине се немине и се почва стари нови Stop.
Стига Peace
Не става въпрос за едните корнишони, става въпрос за много други елементарни неща, за човек наистина запознал се с режима и искаш да го спазва.

Можете ли да си представите въпроси от сорта-може ли да ям семки, а маслини, да пия само разхлабващ чай, или само кола лайт, или да правя 15 дни само протеини, или да не ям въобще зеленчуци- е бога ми това си е подигравка и обида за всички нови и стари- за всички.

Толкова е просто мамка му/ако Вещи реши да ме коригира, ама не се  извинявам./

Има един прост списък с нещата който можем да ядем-всички останали НЕ МОЖЕМ!!!

А за консерви и други продукти се мисли и се четът етикети-какво има в тях и ако не е ясно някой продукт какъв е  се пита-колко момичета отговарят с статии и т.н.

ПП. Все забравям да споделя -единствената полза от малкото върнати килца е че бюста ми се възвърнааа newsm68.
А дано като ги махна да не избега пак-че ша се биеме hahaha


Лека вечер от мен и да не се карате-нали всички сме тук обединени от една цел-да станем по красиви -но нека си бъдем и добри.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 22:02 от veneras

# 539
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
mausbeni такива въпроси са ОК. Никой не е казал изобщо да не се задават - нормално е да има неясноти в началото. Просто има една поредица (венерас я описа много добре в предния пост  Laughing) от въпроси, които се повтарят до безумие точно през 3 страници и чиито отговори са на 1ва стр. Иначе аз също не знаех, че има 2 вида кисели краставички в магазина, аз съм си взела от тия със захар (естествено тях ще уцеля Laughing) и ям по един 'бейби корнишон' на ден, с палачинката.

Иначе момичета - четете внимателно всички етикети. Вие знаете ли, че наскоро случайно видях състава на пакетче прост черен пипер и той беше 'черен пипер, кориандър, сол'  Rolling Eyes Що са турили другите неща, не знам. Бъдете внимателни и с разните 'филета' - те станаха по-зле и от кренвиршите - етикетите бъкат от чудесии, като соев протеин, нишесте, сгъстител, оцветител, стабилизатор, консервант, много сол и...малко пуешко или пилешко  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт