Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Имам една кутия готварска сметана,купена "по погрешка".Не течна.
Какво мога да направя с нея?

Направи сладкиш с бисквити закуска. Един ред бисквити, напоени с кафе, отгоре мажеш сметана, после пак бисквити, пак сметана и отгоре поръсваш с какао.

# 16
  • Мнения: 2 018
Имам една кутия готварска сметана,купена "по погрешка".Не течна.
Какво мога да направя с нея?

Каква е тази сметана - не течна, готварска?

# 17
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Момичета, не мога да открия един сладкиш, нито помня името нито съфорумката, която го публикува. Embarassed
Беше някякъв пандишпанен блат, който се заливаше с нещо като шоколад, но направен от вода и какао ......или нещо такова. Сиропираше се с този полушоколад, като се изпечеше блата. Страшно лесно и вкусно. Praynig Помогнете ми ако се сеща някой от вас.  chef

# 18
  • Мнения: 371
Имам една кутия готварска сметана,купена "по погрешка".Не течна.
Какво мога да направя с нея?

Каква е тази сметана - не течна, готварска?
Готварска сметана на растителна основа за готвене и разбиване със захар и мляко за сладкиши.
Марка Халта.Няма ли такава?Да не ми е нещо развалена и за това да е такава гъста?

# 19
  • Мнения: 11 607
Готварска сметана на растителна основа за готвене и разбиване със захар и мляко за сладкиши.
Марка Халта.Няма ли такава?Да не ми е нещо развалена и за това да е такава гъста?

Е, тя е пак течна......Затова мамата така те е попитала.....Нищо,че е гъста, води се течна. И аз се учудих - сметана, в кутия, не течна.....Нетечната сметана е само в кофичка, води се заквасена сметана.

С тази сметана, която имаш можеш да правиш сосове, да я използваш за пилешката фантазия на Лео, или като я направиш сладкарска(добавяш захар) да я използваш за крем някакъв....

Аз лично я използвам няколко пъти в рамките на около 5-6 дни. На мен ми идва тежка, мазна, използвам по-малко на около 3-4 пъти. Съхраняваш в хладилника остатъка.

# 20
  • Мнения: 289
Благодаря ви за съветите и предложенията за петела  newsm51утре това ще готвя днес ми пуснаха задача да приготвя пица за вечеря .Лек ден на всички

# 21
  • Мнения: 2 018
Имам една кутия готварска сметана,купена "по погрешка".Не течна.
Какво мога да направя с нея?

Каква е тази сметана - не течна, готварска?
Готварска сметана на растителна основа за готвене и разбиване със захар и мляко за сладкиши.
Марка Халта.Няма ли такава?Да не ми е нещо развалена и за това да е такава гъста?

Ами тя пак си се води течна, но защо понякога е толкова гъста не знам. И на мен ми се е случвало.

Мама Цоцоланка ме е изпреварила.  Laughing И аз я ползвам за кремове и сосове. Пак става.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 018
С нея правя муса за торти на Танита. Става разкошен крем за торта.  Hug

Ползвам я и за сос за спагети: Запържвам бекон и шунка и изсипвам полвината от сметаната /в зависимост от количеството спагети/. Бъркам докато се посгъсти. Въпреки, че сега ти е твърда, ако я сложиш на котлона, тя се втечнява, а се сгъстява при постоянно бъркане на котлона. Подправям със сол и босилек. Заливат се спагетите малко кашкавал отгоре и ела да видиш у дома, как ги плющят.  Laughing
Соса го знам от един готвач в пицария.  Peace

А междувременно и по една лъжичка в кафето сутрин. Става ммммммммммммм....

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 12:04 от Бо_

# 23
  • Мнения: 11 607
Сега се сещам за лазаня.......Точно може да я ползваш по-голямата част. Аз си варя леко корите. Слагам плънка. Сметана. Пак кори един ред - плънка - сметана. Завършвам със сметана и кашкавал. Плънката може да е със сирене, колбас, на вкус какъвто обичате за спогети напр.

За петела чакаме отчет после - как е изкукуригал във вашата тенджера. Аз съм за варинта мисля,че бе на нана77 - малко в тенджерата, после със зеле и ако е на термична обработка поне 5-6 часа - да разчитаме,че месото му е увряло!

# 24
  • София
  • Мнения: 565
Какви салати и предястия приготвяте със синьо сирене?Запазих си няколко рецепти на фейвърит,купих си сиренето,днес уж ще готвя-отварям ....и няма никой.Сега какво да го правя това сирене?Че и броколи купих.... ThinkingГоляма готвачка съм
Пълнени гъбки със синьо сирене- избираш по- едри гъбки, махаш им пънчетата. Подреждаш гъбите в тавичка, наситняваш пънчетата, задушаваш ги с малко беконче, добавяш 2-3 с.л. заквасена сметана и синьото сирене. Пълниш гъбите с тази смес, отгоре слагаш по едно парченце масло и печеш в умерена фурна.
 А  броколите може със сос от синьо сирене. Сваряваш леко броколите, най- добре на пара. Отделно си приготвяш соса- запържваш брашно в масло, постепенно добавяш прясно мляко в съотношение 1с.л. брашно за 1ч.ч. мляко.Като се посгъсти слагаш и синьото сирене и бъркаш, докато се хомогенизира. Слагаш броколите в тавичка, заливаш със соса и запичаш. Отгоре може и малко
кашкавал, или пармезан да поръсиш за коричка.
 Само да отбележа, че не всички сини сирена стават за сос. Забравих точно кои можеха. Ако някой друг знае, моля дае включи.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 14:03 от Надето :)

# 25
  • Мнения: 3 675
Момичета, дайте ми идея какво да правя с едно свинско месо, за съжаление имам само месото за сега, а след работа ще отскоча до Била или Лекси, за да купя останалите неща.Мъжът ми иска нещо с гъби, но лично аз свинско с гъби и ориз не желая. Трбява ми нещо, което се приготвя бързо за около час, час или половина, за да не вечеряме по нощите.Мерси

# 26
  • София
  • Мнения: 565
Какво е месото? Бут, плешка, ребра, врат?

# 27
  • Мнения: 9 776
Във фурната с подправки и прясно мляко Peace. Става душичка Laughing.

# 28
  • Мнения: 2 382
Момичета, не мога да открия един сладкиш, нито помня името нито съфорумката, която го публикува. Embarassed
Беше някякъв пандишпанен блат, който се заливаше с нещо като шоколад, но направен от вода и какао ......или нещо такова. Сиропираше се с този полушоколад, като се изпечеше блата. Страшно лесно и вкусно. Praynig Помогнете ми ако се сеща някой от вас.  chef
Аз се сещам за това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6532.0
Като прясното мляко може да се замени с вода.По-известен е като Негърче Peace

# 29
  • Мнения: 4 434
Момичета дайте идея за ядене с прясно мляко,десерт направих но остана и мисля нещо солено Thinking

Общи условия

Активация на акаунт